MyHeritage

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

MyHeritige

Příspěvekod Jojin » ned zář 19, 2010 17:53

S rodokmeny teprve začínám, stáhl jsem si free verzi a začal ji vyplňovat. Narazil jsem na možnost Premium kterou mají ovšem zpoplatněnu a v zápětí když jsem si ji nenainstaloval jsem dostal email zda bych neměl zájem...odepsal jsem česky že jim nerozumím. Přišla odpověď v češtině s nabídkou kterou jsem zdvořile odmítl ... takže nechápu co tam lidi platíte?
Jojin
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned zář 19, 2010 15:07
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Oblast pátrání: Praha a Středočeský kraj, Královohradecký kraj - Nechanicko, Moravskoslezský kraj - Štramberk a okolí

Příspěvekod Zdenek » ned zář 19, 2010 18:36

Zdravím kolego

Já tento program používám asi 2 roky a to neplacenou verzi tak jako vy. V rodokmenu mám přez 1600 osob a i ta neplacená verze dobře poslouží. Navíc, pokud nepřesáhnete (myslím 250 osob) tak vám bez problémů funguje i zveřejňování. Oni samozřejmě chtějí vydělat peníze, kdo by nechtěl,že? Tu nabídku vám budou neustále posílat, ale pokud o ni nemáte zájem, tak ji klidně ignorujte. Není to nic nelegálního, oni semi to nabízejí, že užívání základní verze je bezplatné. Doporučuji začít s verzí jakou máte nyní, a až později přikoupit verzi vyšší. Já o tom uvažuji asi až příští rok, kdy doufám bude cena o trošku nižší.

Přeji hodně úspěchů v bádání
Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

blokace myheritage

Příspěvekod Fanushe » stř lis 17, 2010 13:14

Zdeněk: Dobrý den,

právě řeším problém s Myheritage.com, který používám v základní bezplatné verzi. Rodinnou genealogii nedělám dlouho, ale teď jsem v bádání překročila rok 1800 a chtěla jsem zadat rok narození 1789. Co se ale nestalo.. program v tabulce narození mi prostě neměl v nabídce starší rok než 1800. Mám tedy za to, že je tím limitována základní verze. Placenou si kupovat nechci z toho důvodu, že jsem studentka a i kdybych si teď zaplatila tu jejich nabídku v akci - sleva za dva roky, bojím se co kdybych na to jednoho dne neměla a rodokmen by se mi zablokoval. Přijít o všechna data by bylo hrozné. Proto se divím, že program užíváte dva roky.. To Vás to pustilo pod rok 1800 zadarmo? Přemýšlím nad jiným způsobem uchovávání dat, asi mimo internet, pak by ale odpadla výhoda nacházení společnych předků.. Děkuji

Františka
Fanushe
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř říj 27, 2010 18:18

Příspěvekod Zdenek » stř lis 17, 2010 13:43

Dobrý den

Předpokládám, že máte ten samý program jako já, tak by s datem neměl být problém.
http://img24.eu/v.php?file=9s0c6uys.jpg
Vy asi používáte možnost výběru z kalendáře. To jsem nikdy nezkoušel, já to tam vždy píši ručně a to v takovémto tvaru: 31.6.1621
Pokud vám to nejde, tak nevím, nejsem zrovna odborník na PC, ale nejspíš bude potřeba provézt změnu v základním nastavení.

Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod ozana » stř lis 17, 2010 13:45

Webová verze MyHeritage v programu Basic NEMÁ jiné omezení než maximum 250osob. Datum před 1.1.1800 tam musíte napsat ručně (v nabídce kalendáře dřívější roky nejsou), nic víc v tom není.

NEBO

Stáhněte si jejich program do PC (FamilyFree Builder), nainstalujte, stáhněte si data která jste tam už zadala (Rodokmen, Spravovat rodokmeny, - Exportovat do GEDCOMu) naimportujte do aplikace FTB a budete mít data u sebe, na webu můžete mít max 250osob, ale shody Vám bude hlásit aplikace v PC (tedy pokud to ten protějšek bude mít na webu)...
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: blokace myheritage

Příspěvekod carlos » stř lis 17, 2010 13:51

Přece základem práce na PC a hlavně na rodinné genealogii je to hlavní - ZÁLOHOVA,ZÁLOHOVAT A ZASE ZÁLOHOVAT. Xkrát se mi to vyplatilo. Jinak genealogického softwaru je nepřeberné množství,jen si ho vyzkoušet a vybrat. http://drozd.info/software.htm Na netu můžu genealogii prezentovat i jinou formou ,než je výše uvedená.Takže neklesat na mysli.... :lol:
Uživatelský avatar
carlos
 
Příspěvky: 833
Registrován: čtv kvě 10, 2007 15:39
Oblast pátrání: Liberecko, Semilsko
http://www.genealogieglaser.euweb.cz/index.html
http://vlach.webz.cz
http://zds-rochlice.webz.cz/
R1b - R-Y19469 - R-F2610
https://www.yfull.com/tree/R-Y19469/
https://www.yfull.com/mtree/H3p/

Re: MyHeritage

Příspěvekod JiříS » úte lis 05, 2013 17:15

Zdravím,potřeboval bych radu.Chtěl bych vědět jestli,když zruším účet na webu,můžu-li ho pak zase založit?
Abych to vysvětlil,stávající rodokmen bych chtěl vymazat a začít znova s novým.V programu jsem si vytvořil
dva rodokmeny,v prvním mám bratry a sestry,prostě všechno možné a už se blížím k limitu a platit se mi nic nechce.V druhém už mám
pouze jenom přímé předky,tím pádem ušetřím nějaké místo a můžu dál přidávat.
Tak bych chtěl vědět jestli když zruším ten první,mohl bych pak založit účet pro ten druhý?Zkoušel už to někdo?
Díky.J.
JiříS
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 05, 2013 16:47
Bydliště: České Budějovice

Re: MyHeritage

Příspěvekod ozana » úte lis 05, 2013 19:00

JiříS píše:Zdravím,potřeboval bych radu.Chtěl bych vědět jestli,když zruším účet na webu,můžu-li ho pak zase založit?
Abych to vysvětlil,stávající rodokmen bych chtěl vymazat a začít znova s novým.V programu jsem si vytvořil
dva rodokmeny,v prvním mám bratry a sestry,prostě všechno možné a už se blížím k limitu a platit se mi nic nechce.V druhém už mám
pouze jenom přímé předky,tím pádem ušetřím nějaké místo a můžu dál přidávat.
Tak bych chtěl vědět jestli když zruším ten první,mohl bych pak založit účet pro ten druhý?Zkoušel už to někdo?
Díky.J.

Stačí smazat rodokmen a nahrát tam nový. Účet rušit nemusíte.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: MyHeritage

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte lis 05, 2013 19:13

taky to tak dělám...nahrávám je tam dokonce na střídačku (měním to tak jednou za rok), aby se prozkoumaly nové shody apod.
(ale musím dávat pozor v FTBuilderu, abych neaktualizovala to, co nechci- dělám ve třech rodokmenech víceméně průběžně).
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: MyHeritage

Příspěvekod JiříS » úte lis 05, 2013 19:51

Díky moc,tak to musím ještě prostudovat jak nahrát na účet ten druhý rodokmen :).
Mazat bych nechtěl zatím ani jeden.
Díky.J.
JiříS
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 05, 2013 16:47
Bydliště: České Budějovice

Re: MyHeritage

Příspěvekod JiříS » stř lis 06, 2013 4:34

Musím říct,že jsem na to zatím nepřišel.Můžete mi prosím poradit jak nahrát na účet jiný rodokmen?
Díky.J.
JiříS
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 05, 2013 16:47
Bydliště: České Budějovice

Re: MyHeritage

Příspěvekod alsa » ned pro 01, 2013 12:46

Já jsem to vyřešila tak, že jsem založila účet i manželovi a na svém účtu mám moji stranu rodiny a na jeho manželovu část rodiny. Starám se ale o oba dva a obešla jsem tím i limit 250 osob. V jednom rodokmenu jsem správce stránek, ve druhém člen a mohu mezi nimi přepínat v levém horním rohu.
Uživatelský avatar
alsa
 
Příspěvky: 207
Registrován: ned pro 01, 2013 12:37
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Lysá nad Labem, Jasenná, Polanka (okr. Mor. Krumlov), Třešť, Čenkov, Buková, Řeznovice, Růžená, Stará Říše, Sedlatice, Hodice, Orlík nad Vltavou, Modlešovice, Jinín...

Re: MyHeritage

Příspěvekod Zdenek » ned pro 01, 2013 17:04

Ano tak je to asi nejjednodušší. Dělá to tak hodně lidí a znám pár jedinců, co takto mají i více jak dva účty. Jednoduché levné a myslím, že i přehledné. Pokud vezmeme čtyři základní rodinné příjmení a použijeme čtyři různé správce, tak se můžete dostat až na tisícovku předků v rodokmenu a zadarmo. Jedinou nevýhodou při neplacení je trochu komplikace při kontaktování při shodách, ale i to se dá snadno vyřešit. :D
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: MyHeritage

Příspěvekod JiříS » ned pro 01, 2013 19:56

Díky moc za odpovědi.
Jiří.
JiříS
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 05, 2013 16:47
Bydliště: České Budějovice

Předchozí

Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků