Jaký software používáte k tisku výstupů rodokmenů?

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Příspěvekod duros » pon lis 02, 2009 14:17

tak ja som to vyskusal este vo verzii 1.0.20 a bez problemov. Ibaze sa mi na to Ahnenblatte nepacia sikme linie a nerespektovanie poradia manzelstiev a tympadom aj narodenych deti...
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

re

Příspěvekod Pavel M. » pon lis 02, 2009 17:15

Tak já nevím, mě se to stále nedaří... Už jsem myslel, že jsem to rozlouskl, ale zase nic. :(

Anhenblatt mám ve verzi s 2.62 se zapnutou češtinou (jazyky se dají přepínat). Ancesty mám taky nejnovější a stejně mi to nechce zobrazovat č,ň... Ale je zajímavé, že třeva š to zobrazuje...
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Re: re

Příspěvekod Jan » pon lis 02, 2009 18:29

Pavel M. píše:Tak já nevím, mě se to stále nedaří... Už jsem myslel, že jsem to rozlouskl, ale zase nic. :(

Anhenblatt mám ve verzi s 2.62 se zapnutou češtinou (jazyky se dají přepínat). Ancesty mám taky nejnovější a stejně mi to nechce zobrazovat č,ň... Ale je zajímavé, že třeva š to zobrazuje...


Problém nebude v programech, ale asi v OS. O tom tady není zmínka.
Ahnenblatt používám občas a fungoval v 98, XP i Vistě. I export z Ancestry i z původního Rodokmenu.
Navíc Ahnenblatt přečetl i GED soubory které jiné programy četly s chybami.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

re

Příspěvekod Pavel M. » pon lis 02, 2009 21:15

Děkuji, to mě taky napadlo.

Zkusím to na jiném počítači s jiným systémem a potom dám vědět jak to dopadlo.
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

re

Příspěvekod Pavel M. » úte lis 03, 2009 19:52

Díky Vám Jane, měl jste pravdu.

Zkusil jsem to na starém počítači s XP a tam to jede všechno bez problému. To mi trošku zkazilo radost z nových Windows 7, protože kromě tohoto nedostatku jsem s nimi zatím velice spokojený. Snad se to časem zlepší. Ještě jednou děkuji.
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Příspěvekod namor » pát lis 06, 2009 20:30

Tak sláva, jsem rád že se zadařilo. Mně Jan také pomohl, když jsem s Ahnenblattem začínal.
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

re

Příspěvekod Pavel M. » čtv črc 22, 2010 18:53

Po delší době jsem zase tady a s dotazem :D

Když jsem dříve tisknul velkoformátově rodokomen, použil jsem k tomu na vaši radu program Ahnenblatt. Jeho výstup v .png jsem si upravil v malování podle představ a nechal velkoformátově vytisknout na A0.

Rodokmen se mi povedl. Nicméně od té doby se počet osob zase dost rozrostl, a proto chci rodokmen vytisknou znovu.
V tiskárně mi bylo sděleno, že na délce výkresu nezáleží (papír je ve velkých rolích), jediné omezení představuje šířka. To ale nevadí, protože rodokmen je několikanásobně delší než širší.

A teď ty dotazy: ahnenblatt se mi líbí, ale jeho výstup je velmi nepřehledný, děti nejsou seřazeny podle data narození zasebou atd. Program chce prostě ušetřit místo. Dá se toto nastavení nějak změnit, aby rodokmen vypadal např. jako výstup českého ancestry?

Druhý dotaz se týká kvality a rozměrů rodokmenu. V jakém grafickém editoru mohu přesně zjistit a zároveň si nastavit rozměry tisku tak, aby vytištěný rodokmen velikostí opravdu odpovídal tomu elektronickému?
Ancestry umí vytvořit SVG soubor s rodokmenem. Prý je vektorová grafika na kvalitu nejlepší, v jakém editoru se dají nastavit rozměry SVG obrázku, tak aby byly skutečné s rozměry opravdovými (bavíme se zde např. o rozměru 90 x 200 cm).

Můžete navrhnout jakékoliv programy, placené, zadarmo, pro linux atd. Díky.
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Příspěvekod Jan » čtv črc 22, 2010 19:43

Zkuste program z tohoto odkazu: http://www.myheredis.com/download/pc/az ... andard.htm Je ale pouze anglicky, výstupy má celkem zajímavé a jdou upravovat. Pokud jde o parametry souboru pro tisk, tak si myslím, že by Vám v tiskárně asi poradili nejlíp. Pokud vím experimentovali s výstupem do maximální velikosti PDF, místo grafického formátu.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod bursica.d » čtv črc 22, 2010 19:47

Jak už jsem jednou psala, používám Posterizu,která je určená i pro velké tisky. Nastavení tisku je ruční nebo automatické, je možné vložit rámeček, obrázek nebo nadpis. Program se neinstaluje; je free, obsahuje kromě mnoha cizích jazyků i slovenštinu. http://www.posteriza.com
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod Jan » pát črc 23, 2010 14:50

Ještě odkaz na jeden program:
http://www.stammbaumdrucker.de/
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod Pavel M. » pát črc 23, 2010 15:50

Jan píše:Ještě odkaz na jeden program:
http://www.stammbaumdrucker.de/


Děkuji, tento program je pouze v němčině? Musím si ty programy ještě prozkoumat 8)
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Re: Jaký software používáte k tisku výstupů rodokmenů?

Příspěvekod Brasl » sob lis 10, 2012 8:37

Grafická úprava SVG (případně převod na jiný formát) - Inkscape.
Nastavení rozměrů tisku a uložení do PDF, např. PosteRazor. Zná i "Vlastní" nastavení rozměru papíru, je i v polštině, neinstaluje se.
Oba programy free.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Předchozí

Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník