Geni.com

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Geni.com

Příspěvekod mannowar » čtv pro 12, 2013 17:08

Pls má někdo zkušenost s tímto webem a programem http://www.geni.com/ ,zkusil sem si zadat do stromu zatím jen své jméno a hned mi to našlo shodu z mým stromem na myheritage ,kde ale už nemůžu přidat žádnou osobu ,mám už 250 a tak uvažuji o alternativě a toto mě zaujalo.
Naposledy upravil mannowar dne úte led 19, 2016 16:54, celkově upraveno 1
mannowar
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned zář 29, 2013 11:52
Bydliště: ostrava
Oblast pátrání: Tichá.Lichnov.Orlová

Re: Gene.com

Příspěvekod ozana » čtv pro 12, 2013 21:11

Geni už patří stejné společnosti jako MyHeritage
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Gene.com

Příspěvekod mannowar » pát pro 13, 2013 10:22

Aha děkuji takže tam asi taky bude stejné omezení 250osob,no jedině mi to pomůže ,když tam dám jinou čast stromu,at mi to hledá aspon shody
mannowar
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned zář 29, 2013 11:52
Bydliště: ostrava
Oblast pátrání: Tichá.Lichnov.Orlová

Re: Gene.com

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát pro 13, 2013 11:07

není tam omezení na počet osob
mám tam kousek rodokmenu
oproti MyHer vidím výhodu v tom, že se dá snadněji kontaktovat správce jiného rodokmenu, dá se tam připojovat do projektů z dané oblasti- že vidíte, kdo v tom městě/kraji hledá a s ním můžete diskutovat....
dokonce se dají i kmeny spojovat, ale do toho jsem ještě nepronikla....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Gene.com

Příspěvekod LiborA » pon bře 03, 2014 8:22

Geni používám mnoho let a oproti MyHer mi přijde mnohem lepší. Omezení počtem není, na druhou stranu mi chybí možnost přidávat si nějak rozumně poznámky, což řeším buď diskusemi nebo textem "Něco o sobě"
LiborA
 
Příspěvky: 145
Registrován: pát říj 11, 2013 5:13
Bydliště: Chomutov
Oblast pátrání: Náchodsko, Broumovsko, Semilsko

Re: Geni.com

Příspěvekod mannowar » úte led 19, 2016 17:00

Měl bych otázku,používám MH,ale uvažuji že bych se vrátil i ke Geni,ale mám obavu ,když to ted patří stejné společnosti a už ted mám nahoře na stránkách MH napis ,,Integrovano z Geni,, nebude se mi to mezi sebou nějak bít?Aby se mi ty stromy nemíchaly mezi sebou a pod. a ještě pokud někdo používá Geni pořád tam je neomezený počet lidí v rodokmenu? děkuji
mannowar
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned zář 29, 2013 11:52
Bydliště: ostrava
Oblast pátrání: Tichá.Lichnov.Orlová

Re: Geni.com

Příspěvekod luko » stř led 20, 2016 14:02

Postrádám možnost importovat strom v GEDCOM. Je to možné? Zatím jsem tuto možnost nenašel
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Geni.com

Příspěvekod Newmy » stř led 20, 2016 14:17

Původně tam ta funkce byla, ale protože princip Geni je trochu odlišný od Myheritage, byla zrušena. Vznikalo příliš mnoho duplicitních profilů, což je u Geni nežádoucí, tam se totiž vytváří ideálně jen jeden "celosvětový" rodokmen, kdy profily jedné osoby v různých rodokmenech se spojí v jeden profil, pokud se schválí shoda.
Newmy
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř říj 07, 2015 13:53
Oblast pátrání: Vilémovice, Vortová, Cikháj, Olomučany

Re: Geni.com

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř led 20, 2016 14:22

ani já ne- ale myslím, že to je proto, že když se spojíš s dalšími rodokmeny, muselo by se někde dost podrobně vybírat, co se má vyexportovat....
jak už píše Newmy
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Geni.com

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř led 20, 2016 14:23

mannowar píše:Měl bych otázku,používám MH,ale uvažuji že bych se vrátil i ke Geni,ale mám obavu ,když to ted patří stejné společnosti a už ted mám nahoře na stránkách MH napis ,,Integrovano z Geni,, nebude se mi to mezi sebou nějak bít?Aby se mi ty stromy nemíchaly mezi sebou a pod. a ještě pokud někdo používá Geni pořád tam je neomezený počet lidí v rodokmenu? děkuji


jestli se to bude bít, to nevím, ale omezené na počet to pořád není....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Geni.com

Příspěvekod Zett » stř led 27, 2016 12:03

Dovolím si jen pár poznámek k oběma službám. Kdysi jsem začal na geni a postupem času vyzkoušel i myheritage, geni mi vyhovuje výrazně víc. U obou společností jsem zkusil zaplatit i nějaké poplatky a získat tak rozšířené funkce. Geni mi přijde výrazně přehlednější a co se poplatků týče je to smutné, ale pokud chcete využít tu jejich vzájemnou integrovanost tak musíte platit obojí. Tzn. výsledek je takový, že myheritage neplatím protože jediné co ty jejich úžasné funkce způsobily je v podstatě bezhlavé vykrádání informací které jsem musel pracně hledat. Navíc dost často narážím na shody s někým kdo má v rodokmenu např. 25000 lidí což je minimálně podezřelé. U geni zůstávám kvůli přehlednosti a jednoduchosti. Výhoda geni je v jednom profilu pro každého. Rodokmen se také snažím vytvářet v SW Legacy Family Tree, ale narážím na nekonečnou nepřehlednost a miliony záložek a možností které nedokážu využít. Český program Ancestry by mi zřejmě vyhovoval více, ale jeho vývoj je tak pomalý že ani nevěřím v další verze. Takže za mně pro rychlé vytvoření rodokmenu a jeho přehlednost jednoznačně geni, pokud potřebujete evidovat spousty archivního materiálu (fotografie, dokumenty, atd.) bez programu se neobejdete.

Z.
Zett
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned zář 02, 2012 16:06
Oblast pátrání: Kyjovsko: Strážovice, Věteřov, Kelčany, Kostelec u Kyjova, Čeložnice, Hýsly, Labuty, Ježov, Vacenovice, Vlkoš, Skoronice
Kroměřížsko: Počenice-Tetětice
Vyškovsko: Drnovice

Re: Geni.com

Příspěvekod luko » stř led 27, 2016 18:00

Zkouším GENI a mám několik poznatků.
Nabízená zkušební verze GENI PRO je sice zdarma,ale musím zadat číslo karty - poněkud zvláštní. :shock:
Složitější editace oproti MH. Vytáčí mě,že opravuje mnou zadané příjmení žen na formu bez přípony -ová. Asi to chce nějaký grif,protože podruhé už to vezme.
Možná jsem od GENI čekal víc. Třeba alespoň to,že se spáruje s mými MH stránkami. Zatím nic.
Velké + je neomezený počet osob.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Geni.com

Příspěvekod martin.foto » pát led 29, 2016 20:59

luko píše:Zkouším GENI a mám několik poznatků.
Nabízená zkušební verze GENI PRO je sice zdarma,ale musím zadat číslo karty - poněkud zvláštní. :shock:
Složitější editace oproti MH. Vytáčí mě,že opravuje mnou zadané příjmení žen na formu bez přípony -ová. Asi to chce nějaký grif,protože podruhé už to vezme.
Možná jsem od GENI čekal víc. Třeba alespoň to,že se spáruje s mými MH stránkami. Zatím nic.
Velké + je neomezený počet osob.


To zadani karty je bezne ale pozor pokud vcas nestopnete ve zkusebnim obdobi automaticky se vase verze stane placenou do doby nez platby zrusite.
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav


Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků