Nová verze Legacy Family Tree 8

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Nová verze Legacy Family Tree 8

Příspěvekod mipa » čtv pro 12, 2013 16:35

Minulý týden byla uvolněna česká verze genealogického programu Legacy Family Tree 8. Spolu s ní byly spuštěny i nové webové stránky http://www.LegacyCzech.com, které nově obsahují i diskuzní fórum.
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: Nová verze Legacy Family Tree 8

Příspěvekod LAURIN » pát pro 13, 2013 20:47

Stále se mi špatně zobrazuje čeština, nevím si rady.
LAURIN
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon črc 31, 2006 20:24
Bydliště: Praha-Dobříš

Re: Nová verze Legacy Family Tree 8

Příspěvekod mipa » sob pro 14, 2013 9:33

Přesný popis zprovoznění správného zobrazení češtiny najdete v Pokynech pro instalaci a nastavení. Pokud byste měl přesto problém, napište SZ nebo se ozvěte na kontakt na webu.
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: Nová verze Legacy Family Tree 8

Příspěvekod LAURIN » sob pro 14, 2013 12:25

Nejsem zrovna počítačový expert, v návodu je stáhnout "registrační soubor" a to nevím jak.
jako jakýkoli jiný soubor, stačí kliknout na modrý podtrhnutý text "REGISTRAČNÍHO SOUBORU" a nechat ho spustit viz ten návod
LAURIN
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon črc 31, 2006 20:24
Bydliště: Praha-Dobříš

Re: Nová verze Legacy Family Tree 8

Příspěvekod jardaepp » sob pro 14, 2013 19:04

Mám problém.Stáhnu registrační soubor,uloží se mně jako Legacy_app_cz.reg,ale při dvojím kliknutí se otevře poznámkový blok.Něco je špatně.Asi ruce.
jardaepp
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned zář 25, 2011 8:14
Bydliště: Praha

Re: Nová verze Legacy Family Tree 8

Příspěvekod ozana » sob pro 14, 2013 21:11

jardaepp píše:Mám problém.Stáhnu registrační soubor,uloží se mně jako Legacy_app_cz.reg,ale při dvojím kliknutí se otevře poznámkový blok.Něco je špatně.Asi ruce.

Máte špatně asociované soubory (podle přípon), *.reg se má otevřít aplikací Editor registru

v tom případě přes Start dejte Spustit a zadejte regedit.exe
ve spuštěném okně Editoru registru zvolte v menu Soubor Importovat... a nalistujte ten stažený soubor, pak potvrďte, že jej chcete naimportovat do registru operačního systému Windows.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Nová verze Legacy Family Tree 8

Příspěvekod mipa » ned pro 15, 2013 18:51

Návod na stránce v Pokynech pro instalaci a nastavení jsem upravil ještě srozumitelněji (snad).
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: Nová verze Legacy Family Tree 8

Příspěvekod kaiserj » stř čer 04, 2014 13:33

Legacy je asi nejlepší program na tvorbu rodokmenů, ale bohužel problémy s fonty a registrem ho v češtině hodně degradují. Bude někdy tato chyba odstraněna?
Můj rodokmen: http://www.domazlicedva.hys.cz/
Pár rodokmenů z oblasti Sudet: http://www.sudeten.clanweb.eu
Uživatelský avatar
kaiserj
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte zář 01, 2009 9:09
Oblast pátrání: Plzeňský kraj, Domažlicko, Chodsko,

Re: Nová verze Legacy Family Tree 8

Příspěvekod mipa » stř čer 04, 2014 19:38

kaiserj píše:Legacy je asi nejlepší program na tvorbu rodokmenů, ale bohužel problémy s fonty a registrem ho v češtině hodně degradují. Bude někdy tato chyba odstraněna?

Legacy, bohužel i ve verzi 8, stále nepodporuje Unicode. Problémy, které zmiňujete, lze z 95% eliminovat pomocí pokynů, které jsou uvedeny na webových stránkách české verze Legacy. Ze zbývající 5% přetrvávajích problémů (jsou na těchto stránkách také uvedeny) je nejzávažnějším horší možnost generování webových stránek přímo pomocí vestavěné funkce Legacy, i když ani v takto vytvořených webových stránkách není čeština zobrazena chybně. Ostatní nuance nikterak nebrání úspěšnému provozování Legacy i v češtině. Co se týče webových stránek, kdo však jednou "přičichne" k webovým stránkám vytvořeným pomocí programu TNG, ten už nikdy nechce nic jiného... :D. A z dat vedených lokálně v Legacy lze vytvořit web běžící na TNG bez problémů.
Co se týče podpory Unicode a s tím souvisejícího přeprogramování Legacy, je třeba vycházet ze skutečnosti, že stěžejním trhem pro Legacy jsou USA a další země ze skupiny západoevropských jazyků. Takže z toho plyne, že čím víc budou Legacy používat uživatelé ze skupiny východoevropských jazyků, tím větší bude tlak na programátory k provedení této dosti zásadní změny.
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: Nová verze Legacy Family Tree 8

Příspěvekod kaiserj » čtv čer 05, 2014 6:50

Ať dělám co dělám nejsem schopen přes GEDKOM převést rodokmen z FTB do Legacy. Vždy se mě nezobrazují písmenka ř, Č a další. Gedkom je v UTF-8. Když se do něj podívám tak je čeština správně. Pokyny pro instalaci, zápis do registru jsem provedl.
Můj rodokmen: http://www.domazlicedva.hys.cz/
Pár rodokmenů z oblasti Sudet: http://www.sudeten.clanweb.eu
Uživatelský avatar
kaiserj
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte zář 01, 2009 9:09
Oblast pátrání: Plzeňský kraj, Domažlicko, Chodsko,

Re: Nová verze Legacy Family Tree 8

Příspěvekod mipa » čtv čer 05, 2014 7:49

kaiserj píše:Ať dělám co dělám nejsem schopen přes GEDKOM převést rodokmen z FTB do Legacy. Vždy se mě nezobrazují písmenka ř, Č a další. Gedkom je v UTF-8. Když se do něj podívám tak je čeština správně. Pokyny pro instalaci, zápis do registru jsem provedl.

Import dat z FTB do Legacy jsme před nějakým časem řešili zde.
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: Nová verze Legacy Family Tree 8

Příspěvekod Helmutek » pon čer 05, 2023 0:45

Ahoj,

prosím, http://www.legacyczech.com/ stránky už nefungují - nemá někdo uložený ten soubor do registrů společně s návodem, co se mělo udělat pro správnou podporu českých znaků? Nebylo to složité, ale nikde se mi to nedaří najít :-(

Moc díky,
H.
Helmutek
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 26, 2018 8:55


Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků