Genealogický program LEGACY

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Genealogický program LEGACY

Příspěvekod krouzova » ned říj 06, 2013 11:01

Mohu vřele doporučit program LEGACY. Je jedním ze tří nejlépe hodnocených programů na světě. Předností je ochrana Vašich dat. Na rozdíl od on-line aplikací máte data neustále pod kontrolou. Je v češtině, umí vyvdaná příjmení a dovede vytvářet všechny známé výstupy, i veliké diagramy (plakáty) na zeď. Je určen pro vážné zájemce o profesionálně vedenou databázi dat. Bližší informace na http://legacy.unas.cz/ nebo mailem legacy7@klikni.cz :P
krouzova
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 06, 2013 9:21

Re: Genealogický program LEGACY

Příspěvekod luko » ned říj 06, 2013 20:25

Nevím jak vám,ale mně zablokoval antivir (používám Avast) stahování češtiny jako podezřelý soubor.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Genealogický program LEGACY

Příspěvekod mipa » pon říj 07, 2013 8:06

luko píše:Nevím jak vám,ale mně zablokoval antivir (používám Avast) stahování češtiny jako podezřelý soubor.

Zřejmě se jedná o falešný poplach Avastu, protože uvnitř archivu obsahujícího češtinu je spustitelný soubor. Soubor jsme prověřili NODem, Windows Defenderem a Nortonem IS a žádná hlášení se neobjevila.
Je zajímavé, že během léta na testovacím fóru programu Legacy upozorňovali na falešné poplachy Avastu i někteří uživatelé z USA, Británie a Austrálie (sice z jiného důvodu než je jazykový soubor). Programátoři Legacy snad kvůli tomu i Avast kontaktovali.
Pokud by se vám podobné hlášení stále objevovalo, pošlete jej na kontakt uvedený na stránkách http://legacy.unas.cz.
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: Genealogický program LEGACY

Příspěvekod ozana » pon říj 07, 2013 8:12

Na testy "falešnosti" poplachů je nejlepší použít
http://www.virustotal.com/cs/
kontrola více než 40 antiviry online
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Genealogický program LEGACY

Příspěvekod Peters » pon říj 07, 2013 8:31


Krvácí mi oči! :shock: :evil: :roll:
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Genealogický program LEGACY

Příspěvekod mipa » pon říj 07, 2013 12:46

Peters píše:

Krvácí mi oči! :shock: :evil: :roll:

Omlouvám se, ale vaši reakci na moji snahu o vysvětlení problémů s antivirovým programem Avast jsem příliš nepochopil.
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: Genealogický program LEGACY

Příspěvekod Peters » pon říj 07, 2013 13:28

To bylo jen povzdechnutí nad vzhledem těch webových stránek, to je vše.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Genealogický program LEGACY

Příspěvekod mipa » pon říj 07, 2013 14:47

Peters píše:To bylo jen povzdechnutí nad vzhledem těch webových stránek, to je vše.

Tak to jo, vyřídím... :)
S blížícím se vydáním nové verze 8 počítáme se spuštěním nových stránek na jiné doméně, takže třeba bude něco i jinak. Je to však limitováno tím, že vše děláme ve volném čase a pro zábavu. Nejsme placeni americkým kapitálem. Bohužel. :(
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: Genealogický program LEGACY

Příspěvekod luko » pon říj 07, 2013 19:03

Ať dělám,co dělám,mně tu češtinu Avast pořád blokuje jako útok.Nejde ani dát do vyjimek. Prostě ho striktně odmítá. Asi budu muset zůstat u bezproblémového Netharova Ancestry. Škoda .Chtěl jsem vyzkoušet... :cry:
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Genealogický program LEGACY

Příspěvekod mipa » úte říj 08, 2013 6:30

luko píše:Ať dělám,co dělám,mně tu češtinu Avast pořád blokuje jako útok.Nejde ani dát do vyjimek. Prostě ho striktně odmítá. Asi budu muset zůstat u bezproblémového Netharova Ancestry. Škoda .Chtěl jsem vyzkoušet... :cry:

Na radu ozany jsem použil virustotal.com a obávám se, že chyba je opravdu na straně Avastu. Přetiskuji část výsledné obrazovky testu. Seznam pokračuje dalšími antivirovými programy.
Stahovaný soubor .zip obsahuje samorozbalovací archivní soubor .exe, který nakopíruje do programové složky Legacy jazykový soubor s češtinou, český soubor nápovědy, popis instalace souboru nápovědy a dva další malé textové soubory - k tisku a k nastavení jazyku programu.

Pokud byste měl zájem o nějaké alternativní řešení pro vaše testování, ozvěte se mi prostřednictvím SZ.

Obrázek
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: Genealogický program LEGACY

Příspěvekod ozana » úte říj 08, 2013 8:09

Určitě bude možné to rozbalit u někoho jiného a nakopírovat ty soubory k Vám ručně.
Nebo na chvilku ten Avast vypnout.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Genealogický program LEGACY

Příspěvekod Peters » úte říj 08, 2013 8:50

Lepší je otestovat přímo ten soubor než web. Tam se otestuje přímo co tomu říká přímo Avast. A je to OK:
Obrázek
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Genealogický program LEGACY

Příspěvekod mipa » úte říj 08, 2013 11:01

Nevím. Když archív rozbalím a otestuji přes virustotal jednotlivé soubory, všechny vyjdou bez problémů s nulou.
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: Genealogický program LEGACY

Příspěvekod luko » úte říj 08, 2013 17:58

Tak po x-tém pokusu program po importu z .ged spadne - končím a zůstávám u osvědčeného Ancestry. Nemá možná tolik funkcí , ale šlape.Děkuji všem za (marnou) snahu.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Genealogický program LEGACY

Příspěvekod mipa » úte říj 08, 2013 19:35

Chyba může být též v tom gedcomu, který chcete naimportovat...
:wink:
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Další

Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků