Výběr softwaru pro rodokmen

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Re: Výběr softwaru pro rodokmen

Příspěvekod pavel.m » pát dub 15, 2022 7:09

Já si zaplatil tu premium verzi, nepřijde mi to jako moc peněz pro někoho kdo dělá a bádání to fakt hodně pomůže. Jinak mají nějaký program familytreebuilder, dovedu si představit ho nainstalovat na flašku a pustit si to z ní v práci.
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1514
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Výběr softwaru pro rodokmen

Příspěvekod zburget » pát dub 15, 2022 8:13

No on ten program FamilyTreeBuilder není "nějaký" program, ale pomerně dost solidní nástroj. Pro mě osobně rozhodně daleko příjemnější a produktivnější prostředí, než je web. Ale každému může vyhovovat něco jiného.
Jestli půjde nainstalovat na flashku, tím si nejsem jist. Minimálně, pokud je to možné, si to nainstalovat v práci a na té flashce si přenášet data - ale ne tak, aby se pracovalo s daty přímo na flashce (to by bylo hodně pomalé a hodně nebezpečné), ale vždycky si nahrát aktuální verzi a přenést domů / do práce.

Podstatné je, že MH FTB nemá žádný limit na počet záznamů.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Výběr softwaru pro rodokmen

Příspěvekod jiira » čtv dub 20, 2023 15:22

Mám české ancestry. Našel bych tam pár chyb, co mi vadí, ale chci ho změnit. Rád bych něco na PC, ne web, kde si vložím odkaz na matriku a v případě kurentu/němčiny aj i přečtený/přeložený zápis.
Nějaký tip?
jiira
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob čer 27, 2020 22:35
Oblast pátrání: Opava-Ostrava-Přerov-Brno, Benešov u Prahy, Táborsko
Slovensko - Michalovce, Žiar nad Hronom

Re: Výběr softwaru pro rodokmen

Příspěvekod zburget » čtv dub 20, 2023 17:05

jiira píše:Rád bych něco na PC, ne web, kde si vložím odkaz na matriku a v případě kurentu/němčiny aj i přečtený/přeložený zápis.
Nějaký tip?

Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Výběr softwaru pro rodokmen

Příspěvekod jiira » pát črc 28, 2023 18:27

Testuju pár vhodných kandidátů za náhradu ancestry.
Nehtar Ancestry
+ spotřeba RAM (10MB)
-zastaralý

Gramps
-zadána svatba po úmrtí obou aktérů, taktéž narození dítěte. Bez upozornění
-spotřeba RAM (225MB)

MyHeritage /ne
+pěkné ovládání
-Neustálá kontrola s webem- nedaří se mi vypnout
-některé reporty pouze přes web

Chronoplex My family tree
+pěkné prostředí podobné gramps
+pěkné grafy
-zadána svatba po úmrtí obou aktérů, taktéž narození dítěte. Bez upozornění
--vygenerované ID (40-ti místný kód čísel a písmen :-( )
-spotřeba RAM (225MB)

XYFT /ne
-nepřehledný
-tvorba grafů pouze přes web

/Gramps a ch-ftb nekontroluje zadané data? Proč? Ancestry na toto třeba upozorňovalo, pak bylo červené políčko.
/Přenos dat přes ged je omezen, tak se nepřenáší u svatby svědci a oddávající. Kam si to píšete třeba v grampsu? Do poznámek? Nepřišel jsem na to, jak třeba propojit svědka s člověkem z rodu.
jiira
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob čer 27, 2020 22:35
Oblast pátrání: Opava-Ostrava-Přerov-Brno, Benešov u Prahy, Táborsko
Slovensko - Michalovce, Žiar nad Hronom

Re: Výběr softwaru pro rodokmen

Příspěvekod zburget » sob črc 29, 2023 16:40

Já osobně používám MH FTB. Dotaz na synchronizaci s webem a na upgrade na placenou verzi při každém spuštění je opruz, ale jinak mi tam nic nechybí.
Velice se mi líbí Gramps, ale zatím jsem se nedokopal k tomu, abych si tam rodokmen přenesl. A jek se znám, tak se k tomu jen tak nedokopu. Muselo by se v MH FTB něco hodně podělat a nebo by se v Gramps musela objevit nějaká opravdu super vlastnost, aby mě to donutilo tu migraci uspíšit.
Gramps je opensource. Stále se vyvíjí. Pokud narazíte na jakoukoli chybu nebo budete mít nápad na nějakou užitečnou funkčnost, můžete na to upozornit a pokud to komunita vývojářů uzná za relevantní, určitě to někdo opraví / doprogramuje rychlej, než v jakémkoli jiném systému.

GEDCOM je poměrně univerzálně navržený formát, který je ochotný do sebe pojmout kde co. Bohužel ne všechny systémy mají struktury databází stejné a pak dojde k tomu, že se nějaká data z jednoho systému nenačtou do systému jiného. Nevím o tom, že by jiný systém měl přímo kolonky pro svědky a kmotry. Pak je jasné, že ta data vlastně není kam načíst. Jednaá se o proprietární vlastnost Ancestry. Ale viz výše, můžete zkusit napsat na Gramps, že v Ancestry tato vlastnost byla a te vám v Gramps scházé a třeba to někdo v nějaké budoucí verzi naimplementuje.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Výběr softwaru pro rodokmen

Příspěvekod mipa » ned črc 30, 2023 20:19

V programu Legacy Family Tree (http://www.legacyczech.com/) existuje funkcionalita "sdílená událost", pomocí které lze k jakékoli události osoby či manželství zaznamenat osobu a její roli, se kterou byla tato událost sdílena. Tato osoba, se kterou je událost sdílena, může i nemusí být v databázi. Tak např. osoby přítomné u křtu (kmotři, kněz) lze zapsat jako osoby, se kterými je událost křtu sdílena, viz kopie obrazovky z programu.
sdílená_událost.png

Podobně v případě události sňatek lze takto zapsat svědky či oddávajícího kněze. Osoby, se kterými je událost sdílena, lze zapsat k jakékoli události, nejen k základním životním událostem (narození, křest, úmrtí, pohřeb, sňatek).
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: Výběr softwaru pro rodokmen

Příspěvekod Rasasak » stř srp 16, 2023 10:50

Já používám Family Historian

Jsem zatím celkem spokojený
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

Re: Výběr softwaru pro rodokmen

Příspěvekod jiira » sob srp 26, 2023 23:54

Rasasak píše:Já používám Family Historian

Jsem zatím celkem spokojený


Nejvíc mně zaujal nakonec Gramps, tak asi zůstanu u něj. Jak vypadal složitě tak je docela jednoduchý.A všechny ostatní programy jsou si v podstatě podobné co by do zadávání.
Family Historian jsem vyzkoušel, ale nemá výstup do csv, abych si mohl podlňovat tabulku paralelně. V tabulce mám uložené veškeré odkazy na archívy.
Nejlépe na CSV export vyšel Myheritage.
jiira
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob čer 27, 2020 22:35
Oblast pátrání: Opava-Ostrava-Přerov-Brno, Benešov u Prahy, Táborsko
Slovensko - Michalovce, Žiar nad Hronom

Předchozí

Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků