Program - Ancestry

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Program - Ancestry

Příspěvekod danuseko » ned úno 24, 2019 16:46

Dobrý den, doposud jsem měla Ancestry na pc s Wim XP. Vše dobré, jen mi odešel pc. Mám nový s Win 10 a jsem v háji, Ancestry nejdou pořádně spustit, jak jsem byla zvyklá, přepsaly s ikony i na zálohách na flash. Tak co s tím? Mám cca 2000 lidí, kam přepsat?

Díky
Rod Sechter = Kunratice u Prahy, Straškov, Mnetěš
danuseko
 
Příspěvky: 755
Registrován: pát črc 08, 2011 20:37
Bydliště: Bílina, Kopisty (Most)
Oblast pátrání: Kunratice, Straškov, Mnetěš, Vojnice a jiné. Soběsuky, Nepomuk, Most, Souš, Kopisty a jiné.

Re: Program - Ancestry

Příspěvekod zburget » ned úno 24, 2019 17:21

Pokud máte data ve formátu GEDCOM, můžete použít libovolný jiný program, který tento formát podporuje. Pokud je v tom formátu nemáte, pode potřeba někde sehnat PC s funkčním Ancestry a data si vyexportovat.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Program - Ancestry

Příspěvekod janek950 » ned úno 24, 2019 22:54

Mám v provozu Ancestry na 3 různých PC s Windows 10, nefunguje to o nic jinak, než na dřívějších verzích Windows.
Jediné, co může chybět je asociace přípony rodz na použití v programu Ancestry.
Kde máte problém, co nefunguje ?
janek950
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte kvě 31, 2016 12:40
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Praha, Český ráj, Mladoboleslavsko, Berounsko, Uherskohradišťsko, Vizovicko, Černohorsko.

Re: Program - Ancestry

Příspěvekod danuseko » pon úno 25, 2019 10:08

Odinstalovala jsem a znova nahrála, už to jde, jen mi nejdou grafy v pdf, jen v jpg, hlásí to chybu. Poradíte? Jinak vše už OK. Díky moc za radu. Dana

Chyby: ANCCESS VIOLATION AT ADDRESS 0068AC4 IN MODULE ANCESTRY.EXE. READ OF ADRESS 00000000
Rod Sechter = Kunratice u Prahy, Straškov, Mnetěš
danuseko
 
Příspěvky: 755
Registrován: pát črc 08, 2011 20:37
Bydliště: Bílina, Kopisty (Most)
Oblast pátrání: Kunratice, Straškov, Mnetěš, Vojnice a jiné. Soběsuky, Nepomuk, Most, Souš, Kopisty a jiné.

Re: Program - Ancestry

Příspěvekod luby65 » pon úno 25, 2019 14:10

Dobrý den,
je třeba nastavit kompatibilitu. Pak vše funguje jak má. Najděte soubor Ancestry.exe, pravým tlačítkem vyberte vlastnosti/kompatibilita-režim, tento program spustit v režimu kom.-dejte možnost Windows XP service pack 3 a potvrďte. Pak pojede i převod do PDF.
luby65
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv lis 09, 2017 23:59
Oblast pátrání: Západní Čechy-Klatovsko, Domažlicko, Železnorudsko, Chudenicko, Plzeň

Re: Program - Ancestry

Příspěvekod matju » stř bře 06, 2019 21:38

Funguje vám na win 7 tvorba HTML stránek z Ancestry? U mne je problém s Javou, touží to po Java 1.6.0 neřešil jste někdo , co s tím?
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Re: Program - Ancestry

Příspěvekod Krubam » stř kvě 05, 2021 11:32

Pro Vás co řešíte problém s Javou a převodu html....Řešil jsem stejný problém. Mám Win10 64Bit, instaloval jsem Javu všechnu možnou, ale nic. Pak jsem našel rovnou odkaz na novou (možná jen pro můj PC) verzi na stahuj https://www.instaluj.cz/ancestry2html. Dal jsem stáhnout s doplňkem a po instalaci vše funguje. Tak snad moje zkušenost pomůže. Hezký den.
Krubam
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 01, 2019 22:22
Oblast pátrání: Pátrám po všech možných informacích o obci Kojetice u Třebíče a příjmení Kruba

Re: Program - Ancestry

Příspěvekod alenas » úte kvě 11, 2021 10:38

danuseko píše:Odinstalovala jsem a znova nahrála, už to jde, jen mi nejdou grafy v pdf, jen v jpg, hlásí to chybu. Poradíte? Jinak vše už OK. Díky moc za radu. Dana

Chyby: ANCCESS VIOLATION AT ADDRESS 0068AC4 IN MODULE ANCESTRY.EXE. READ OF ADRESS 00000000

Zdravím - máte pravdu, PDF nefunguje, Já to obcházím virtuální tiskárnou
Aš.
alenas
 
Příspěvky: 534
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43

Re: Program - Ancestry

Příspěvekod Ahn Cester » ned kvě 16, 2021 18:19

S českým programem Ancestry není ve Windows vůbec žádný problém. Funguje už od WinXP, taky ve Win7 i Win10 furt stejně. Ve Win7 a Win10 se mu musí přizpůsobit prostředí, a sice VYPNUTÍM tzv. řízení uživatelských účtů (UAC). Možná stačí stáhnout na stupeň 1, to je třeba vyzkoušet. Ale UAC na stupni 1 je stejně k ničemu, stejně jako celé UAC na stupni nejvyšším. Ancestry je pro Win10 cizí program, který nezná (a nikdy znát nebude) a tak se ho snaží blokovat.
Jediný problém s programem je ten, že se občas totálně potentuje a kdo si nezálohuje vytvořené rodokmeny, nemá najednou nic a už to asi nijak neobnoví. Mě se to nepodařilo. Ale to asi nemá s Wihňousama nic společného.
Ahn Cester
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob kvě 01, 2021 8:09

Re: Program - Ancestry

Příspěvekod luko » úte kvě 18, 2021 11:59

S tímto programem nemám nejmenší problém ani ve W10
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Program - Ancestry

Příspěvekod Ahn Cester » stř čer 02, 2021 17:54

Tak to máte dobrý. Mě se stala asi třikrát taková nemilá věc: klepu do rodokmenu nový lidi a najednou se začnou objevovat okna s podivnýma nápisama, nesrozumitelný hausnumera (nejenom běžnější ...violation ...atd.) a rodokmen nejde zavřít. No tak teda co se dá dělat, to co jsem tam teď napsal, budu psat znova, ještě si to pamatuju, že. Ukončím Ancestry přes ctrl+alt+del nebo vytržením PC ze zásuvky a chcu jet znova. Jenže rodokmen už nejde nijakým mě známým způsobem otevřít, soubor je na vyhození, tak nezbývá než vzít poslední zálohu. Stane se to asi tak jednou za 2 roky, podle Murphyho zákona pochopitelně v době kdy to nejmíň čekám. Naposled loni na podzim mě navštívila jakási vzdálenější přízeň, tak jsem si udělal poznámky na papír o jejich rodině, naťukal to do rodokmenu a papír jsem vyhodil. Žádnou zálohu jsem nevytvořil, chtěl jsem to ještě doladit a pak teprv zazálohovat. Jenže mě pak ten rodokmen nešel otevřít. Mezitím jeli popeláři a poznámky definitivně odvezli. Tak na půlku věcí jsem si nějak vzpoměl, ale zbytek z nich musím vydolovat ještě jednou, snad neumřou.
Jen jednou mě začal blbnout celý program Ancestry, takže jsem ho musel "nainstalovat" znova. Netuším, čím by to mohlo být, možná velkým počtem položek v rodokmenu???
Ahn Cester
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob kvě 01, 2021 8:09

Re: Program - Ancestry

Příspěvekod Ludwig S. Engel » sob čer 05, 2021 8:01

Dobrý den, používal jsem program Ancestry roky. Nyní po přechodu na Windows 10 (64 biz) mám problém s češtinou/diakritikou. Jak menu, tak nabídková pole (např. žena), tak data v rodokmenu nemají správnou diakritiku (nesmyslný znak). Windows jsou lokalizovány v češtině. Zkoušel jsem nastavit kompatibilitu na Win XP i WIN 7, ale bez úspěchu. Má někdo prosím nějaký nápad na řešení? Děkuji
Ludwig S. Engel
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob čer 05, 2021 7:53

Re: Program - Ancestry

Příspěvekod zburget » sob čer 05, 2021 8:44

Ancestry sice nepoužívám, ale při hledání na Google "ancestry čeština windows 10", hned první nalezený odkaz: https://ancestry.nethar.cz/forum/viewtopic.php?t=1617

Ovládací panely (do pole hledání na hlavním panelu vlevo dole napsat "ovládací panely" a najde to "Ovládací panely, aplikace"). Spustit, a otevřou se buď skupiny, ve kterých bude Hodiny a oblast -> Oblast a nebo se otevřou Všechny položky ovládacích panelů a bude tam Oblast přímo. V Okně oblast záložka Správa a dole Aktuální jazyk pro programy nepodporující sadu Unicode nastavit na Čeština (Česko)". Budete tam mít něco jiného v případě, že máte notebook nebo "značkový" počítač (tam totiž reálně nejsou české windowsy, i když se tak tváří). Jestli tam ale češtinu máte, nastavte tam Angličtinu, restartujte (NE vypněte a zapněte!) počítač, nastavte zpět češtinu a Ancestry by mělo běžet správně. Max, tedy ještě možná bude potřeba jeden restart.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Program - Ancestry

Příspěvekod Ludwig S. Engel » sob čer 05, 2021 9:18

Děkuji zburget. Mezitím jsem též pátral a našel podobnou odpověď na fóru přímo na webových stránkách programu. Přenastavil jsem (Aktuální jazyk pro programy nepodporující sadu Unicode nastavil na Čeština (Česko)). Jen jsem napoprvé (u nastavení programů nepodporujících sadu Unicode) zakliknul i pole "Beta: Používat Unicode UTF-8 pro celosvětovou podporu jazyka". Což některou diakritiku opravilo (v menu), ale u jiných ještě víc rozhodilo (označení polí a hlavně u mých dat). Tak jsem zrušil zatržení a po dalším restartu je vše OK. Ještě jednou děkuji.
Ludwig S. Engel
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob čer 05, 2021 7:53

Re: Program - Ancestry

Příspěvekod matju » úte úno 06, 2024 21:27

Prosím o radu - zaboha nemohu přijít na to, jak nastavit hlavní osobu v rodokmenu Ancestry (nethar)... Vím, že se mi to kdysi povedlo vygooglit, ale teď nemohu netharovu nápovědu najít (asi už nefunguje?).Moc díky.
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Další

Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků