Family Tree 8 na IPADu

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Family Tree 8 na IPADu

Příspěvekod VitekV » úte led 22, 2019 17:36

Ahoj,
pro výzkum v terénu jsem si pořídil na IPAD program FamilyTree 8. Program sám mi vyhovuje, ale hledám způsob jak na výzkumu pracovat i na desktopu, navíc na Windows... Lze nějak pomocí exportu GEDCOMu doplňovat pouze chybějící údaje? Případně máte nějaký tip na kombinaci IPAD a desktopu?

Děkuji
VitekV
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát kvě 19, 2017 20:13
Oblast pátrání: okresy Chrudim, Pardubice; obce: Mistrovice, Jesenčany, Slatiňany, Horka.

Re: Family Tree 8 na IPADu

Příspěvekod lemur » ned led 27, 2019 13:40

Dobrý den,
Family Tree samo o sobě má jak iPad tak desktop verzi, ale bohužel jen pro Apple platformu.
Jediný způsob při přechodu na jinou platformu je asi opravdu jen pomocí exportu do GEDCOM a pak editace v jiném softwaru, který GEDCOM podporuje anebo přímo v textovém editoru (na jiný způsob jsem zatím nepřišla). Bohužel, když máte obsáhlejší rodokmen, tak častější export tam a zpátky je časově náročnější.
Uživatelský avatar
lemur
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 29, 2018 16:05
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jaroměř, Josefov, Hradec Králové, Praha, Středočeský kraj, Klatovsko, Strakonicko/Písecko, České Budějovice, Vrchlabí, Osoblaha

Re: Family Tree 8 na IPADu

Příspěvekod VitekV » ned led 27, 2019 13:49

Děkuji za reakci. Aktuálně hledám způsob, jak přenést i soubory s daty. Při exportu GedComu se mimo souboru *.GED vygeneruje i složka "média", ale vůbec netuším, jak ji přenést do Windows.
VitekV
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát kvě 19, 2017 20:13
Oblast pátrání: okresy Chrudim, Pardubice; obce: Mistrovice, Jesenčany, Slatiňany, Horka.

Re: Family Tree 8 na IPADu

Příspěvekod lemur » ned led 27, 2019 14:22

To je spíš asi potřeba zkusit prozkoumat u toho programu, který máte ve Windows, jestli si s tím poradí. Nemám s žádným zkušenost. Ale pokud na něco přijdete, ráda bych se poučila. Chci, aby i ostatní z rodiny měli přístup k tomu, co jsem dala dohromady.
Já jsem zkoumala zatím jen variantu možnosti přenesení svého rodokmenu z Family Tree do něčeho v Androidu (abych měla k němu přístup v telefonu), ale prozatím jsem to vzdala z důvodu rozsáhlosti rodokmenu.
Zdravím, L.
Uživatelský avatar
lemur
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 29, 2018 16:05
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jaroměř, Josefov, Hradec Králové, Praha, Středočeský kraj, Klatovsko, Strakonicko/Písecko, České Budějovice, Vrchlabí, Osoblaha

Re: Family Tree 8 na IPADu

Příspěvekod mipa » ned led 27, 2019 18:52

lemur píše:Dobrý den,
Family Tree samo o sobě má jak iPad tak desktop verzi, ale bohužel jen pro Apple platformu.
Jediný způsob při přechodu na jinou platformu je asi opravdu jen pomocí exportu do GEDCOM a pak editace v jiném softwaru, který GEDCOM podporuje anebo přímo v textovém editoru (na jiný způsob jsem zatím nepřišla). Bohužel, když máte obsáhlejší rodokmen, tak častější export tam a zpátky je časově náročnější.

Hlavně je třeba myslet na to, že soubor gedcom vyexportovaný z jednoho genealogického programu obvykle není 100% kompatibilní s jiným genealogickým programem. To znamená, že ten jiný genealogický program obvykle neumí naimportovat úplně všechny tagy ze souboru gedcom vyexportovaného z prvního programu. A ještě k tomu navíc genealogické programy některá data ukládají i do polí, která do gedcomu vůbec nevyexportují. Osobně bych se pravidelného střídání různých genealogických programů obával z důvodu ztráty dat. Jiná věc je v jednom genealogickém programu "tvořit" a druhý používat na prezentaci výsledků.
mipa
 
Příspěvky: 112
Registrován: pon lis 24, 2008 8:44
Oblast pátrání: Šumpersko, Olomoucko, Svitavsko

Re: Family Tree 8 na IPADu

Příspěvekod VitekV » ned led 27, 2019 20:30

To je pravda, některé tagy zpět z Gedcomu nedostanu do počítače, ale pro práci v terénu je IPAD prostě lepší volba. Řeší to rychlé dohledání informací v terénu. Občas, třeba při pátrání po hřbitovech, se dostanu ke jménu, které je mi povědomé, ale nevím, zda jej mám v rodokmenu. Na tabletu je dohledání souvislostí poměrně svižné. Pokud se podaří přenést i složku média, bude to naprosto vyhovující... Prezentace výsledků mi v programu vyhovuje. Jasně, nejlepší by bylo doplnit "výbavu" i o Mac, ale to je ještě daleko.
VitekV
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát kvě 19, 2017 20:13
Oblast pátrání: okresy Chrudim, Pardubice; obce: Mistrovice, Jesenčany, Slatiňany, Horka.

Re: Family Tree 8 na IPADu

Příspěvekod Johannes » stř úno 20, 2019 16:40

Pokud nemáte Mac desktop, tak bude asi nejsnažší vyexportovaný gedcom a podadresář media s vyexportovanými obrázky uložit do iCloud a odsud si to stáhnout do desktopu.
Johannes
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř čer 26, 2013 19:14
Oblast pátrání: úsečka Lomnice nad Lužnicí, Strakonice, Horažďovice, Nepomuk. A okolí.


Zpět na Jaký software používáte?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků