Webtrees

U nás používaný software. Kdo co používá, klady a zápory.

Re: Webtrees

Příspěvekod mannowar » pon zář 25, 2017 12:03

tak děkuji za rady tak už mám hosting na aktive 24 akorat musím sehnat někoho kdo mi tam ten webtrees hodí jelikož se v tom nevyznám.Nemám šajn kde mám webtress rozbalit atd.Každopadně děkuji za pomoc všem co mi poradili
mannowar

Oblast pátrání: Tichá.Lichnov.Orlová

Příspěvekod Monika » pon zář 25, 2017 19:37

Instalace je jednoduchá, to by mělo jít zvládnout i bez většíchIT znalostí. Aktualizace pak už probíhá sama přímo na serveru, jen se musí "odkliknout" ve webtrees (sám řekne, když je třeba).

Popis instalace je zde: https://wiki.webtrees.net/en/Installation

Na Active24 postupuji takto:

1. Stažený balíček (komprimovaný ZIP soubor) se rozbalí (ve windows třeba dvojím poklepáním by se mohl sám nabídnout program na rozbalení) do nějakého adresáře (složky). Já si adresáře pojmenovávám podle domény.

2. Všechny soubory z PC, které jsou uvnitř balíčku, se zkopírují (nahrají) do zvoleného adresáře na serveru. K tomu používám FTP program (některé jsou zdarma), ale v zákaznickém centru (Služby > Hosting a servery > Virtuální servery) můžete využít "Souborový manažer" - je v tabulce až dole, napravo je zelený odkaz "vstoupit". Tam už budete vědět (rychle se zorientujete, případně je tam i trošku nějaké nápovědy).

3. Pak už si v prohlížeči zadáte do adresního řádku svou doménu (předpokládám, že budete nahrávat do tzv. "kořenového adresáře") a kliknete "Enter". Tím spustíte instalaci. Ta po vás bude chtít některé údaje, které jste dostal mailem (k databázi). Pak ještě zadáte svou mailovou adresu, přihlašovací jméno a heslo. Tím by to mělo být hotovo.

Je to už doba, kdy jsem si program instalovala, ale co si matně pamatuji, proběhlo to bez problémů (až jsem byla překvapená).

Držím palce.
Monika

Oblast pátrání: Lounsko, Slánsko, Kladensko, Rakovnicko, Nové Strašecí

Příspěvekod mannowar » úte zář 26, 2017 11:23

děkuji za návod
mannowar

Příspěvekod mannowar » pát zář 29, 2017 12:40

zdravím tak webtrees už mám a rád bych se ještě zeptal,jde nějak vymazat vše najednou (celý rodokmen) a i jedince mám problem vymazat děkuji
mannowar

Příspěvekod jprause » pát zář 29, 2017 13:20

Smazet celý rodokmen:
Panel správy > Rodokmeny >Správa rodokmenů > Rodokmen > Smazat

Smazat jedince:
Stránka jedince > Upravit > Smazat
jprause

Oblast pátrání: Lutín, Slatinice, Olomoucko, Nový Hrádek, Olešnice v Orlických horách, Náchodsko, Rychnovsko

Příspěvekod mannowar » pát zář 29, 2017 14:05

děkuji
mannowar

Předchozí

Zpět na Jaký software používáte?