genealogická literatura

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

genealogická literatura

Příspěvekod Anna » pát kvě 01, 2009 9:53

Vlastním a ráda poskytnu informace z těchto knih:

Soupis poddaných podle víry z roku 1651
-Rakovnicko
-Boleslavsko I a II

Berní rula
-kraj Podbrdský
-kraj Boleslavský



Naše příjmení (D.Moldanová)
Jména tajemství zbavená (V. Mates)
-malá encyklopedie 250 nejčastějších příjmení
Naposledy upravil Anna dne ned úno 11, 2018 16:22, celkově upraveno 1
Anna
 
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 06, 2007 11:04
Bydliště: Teplice

Příspěvekod Ivana » stř pro 02, 2009 9:00

Mám prosbu, můžete se mi podívat do soupisu poddaných podle víry z roku 1651 - Boleslavsko I a II, zda se tam vyskytuje příjmení Folprecht? Děkuji
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Příspěvekod namor » stř pro 02, 2009 11:18

Ivana píše:Mám prosbu, můžete se mi podívat do soupisu poddaných podle víry z roku 1651 - Boleslavsko I a II, zda se tam vyskytuje příjmení Folprecht? Děkuji


To je,tuším, nesplnitelné přání. V těch knihách jsou tisíce jmen a rejstříky žádné. Pokud po někom žádáte něco podobného, musítě alespoň udat bližší rozsah, kde bádáte (obec, panství, velkostatek) jinak to skutečně nelze dohledat.

Ale možná, že na to má Anna nějaký fígl, který já neznám ;-))
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod carlos » stř pro 02, 2009 20:52

Ivana píše:Mám prosbu, můžete se mi podívat do soupisu poddaných podle víry z roku 1651 - Boleslavsko I a II, zda se tam vyskytuje příjmení Folprecht? Děkuji


Má to zhruba 700 stránek,na každé zhruba do 50 jmen,čili když se to vynásobí,je to 35 000 jmen.Takže je lepší zadat německý,či český název obce a potom se dá něco dělat.
Uživatelský avatar
carlos
 
Příspěvky: 833
Registrován: čtv kvě 10, 2007 15:39
Oblast pátrání: Liberecko, Semilsko
http://www.genealogieglaser.euweb.cz/index.html
http://vlach.webz.cz
http://zds-rochlice.webz.cz/
R1b - R-Y19469 - R-F2610
https://www.yfull.com/tree/R-Y19469/
https://www.yfull.com/mtree/H3p/

Příspěvekod Claricia » čtv pro 03, 2009 0:30

Ivana píše:Mám prosbu, můžete se mi podívat do soupisu poddaných podle víry z roku 1651 - Boleslavsko I a II, zda se tam vyskytuje příjmení Folprecht? Děkuji


Nakoukla jsem do generálního rejstříku a vyskytuje se tam Folkrecht Mates, Boleslavský kraj, list II, oddíl 234, obec Hrádek nad Nisou, soudní okres Chrastava, panství Grabštejn, chalupník.

Třeba to pomůže.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Příspěvekod Anna » čtv pro 03, 2009 12:09

Je opravdu těžké hledat jen podle jména, v generálním rejstříku jsem také žádného Folprechta (ani Folbrechta) nenašla, pouze zmíněného Matese Folkrechta z Hrádku n.N. Pokud mi upřesníte nějakou obec, kde by se Vaši předci mohli vyskytovat, ráda se podívám.
Anna
 
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 06, 2007 11:04
Bydliště: Teplice

Příspěvekod Ivana » čtv pro 03, 2009 12:20

Děkuju za odpověď a omlouvám se z neznalosti, neboť jsem se soupisem poddaných nesetkala, tak jsem neměla tušení co vše je třeba vědět, aby se dalo hledat. S berní rulou mám zkušenosti, tak vím co a jak. Jestli tedy můžu ještě poprosit, je to Spyšov nebo Spyšová a nebo Sobotka.
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Příspěvekod Anna » čtv pro 03, 2009 19:35

Tak Vás musím bohužel zklamat, ať koukám, jak koukám, v rejstříku soupisu se Spyšov, Spyšová ani Sobotka nevyskytuje.
Koukala jsem do přiložené mapy Boleslavska, tam je uvedena Spyšová a Sobotka jako součást Boleslavska, ale v knize žádné údaje k těmto obcím nejsou. Buď se toto území překrývá se soupisem jiné oblasti nebo, jak jsem se dočetla v úvodu knihy:

"Po srovnání s berní rulou lze konstatovat, že dochované spisy zachycují pouze 41% panství, 50% statků a statečků a 0% královských měst v berní rule uváděných..."
Anna
 
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 06, 2007 11:04
Bydliště: Teplice

Příspěvekod Ivana » čtv pro 03, 2009 19:49

Děkuji za odpověď, to se nedá nic dělat. Hezký večer
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Příspěvekod Vladimír Kafka » sob pro 05, 2009 9:57

Dobrý den
Mohla byste se, prosím, podívat na jméno Kavka (nejspíše Jan), na semilském panství hraběte DE FURY (Boleslavský kraj), ves Rybnicze. Mám o něm jen stručnou zminku z berní ruly z r. 1654. Zajímala by mne kompletní informace jak z berní ruly, tak ze soupisu podle víry.
Předem Vám děkuji
Vladimír Kafka
kavka
Uživatelský avatar
Vladimír Kafka
 
Příspěvky: 143
Registrován: pon srp 27, 2007 11:47
Bydliště: Rovensko pod Troskami
Oblast pátrání: Semilsko (Rybnice, Sytová, Loukov, Proseč...)

Příspěvekod Anna » čtv pro 10, 2009 18:08

Dobrý den
Mohla byste se, prosím, podívat na jméno Kavka (nejspíše Jan), na semilském panství hraběte DE FURY (Boleslavský kraj), ves Rybnicze. Mám o něm jen stručnou zminku z berní ruly z r. 1654. Zajímala by mne kompletní informace jak z berní ruly, tak ze soupisu podle víry.
Předem Vám děkuji
Vladimír Kafka



Odpověď máte v e-mailu
Anna
 
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 06, 2007 11:04
Bydliště: Teplice

Příspěvekod Vladimír Kafka » pát pro 11, 2009 21:27

Děkuji Anně

Vladimír Kafka
kavka
Uživatelský avatar
Vladimír Kafka
 
Příspěvky: 143
Registrován: pon srp 27, 2007 11:47
Bydliště: Rovensko pod Troskami
Oblast pátrání: Semilsko (Rybnice, Sytová, Loukov, Proseč...)

Příspěvekod Michal1 » ned pro 27, 2009 14:56

Dobrý den, můžete se mi prosím podívat na ty Zpovědní seznamy Praha a okolí?
Hledám jména:
Kadeřábek, Řevnice č.p. 9
Novák, Řevnice č.p. 24

Je tam i dnešní okres Beroun?
Michal1
 
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 09, 2008 11:15

Příspěvekod Claricia » čtv zář 09, 2010 15:36

Dobrý den, potřebovala bych údaje pro obec Lhotice na Mladoboleslavsku, dle generálního rejstříku by se měla v BR vyskytovat. Bylo by možné mi poslat případně na mail naskenovanou stránky (stránky), kde je obec Lhotice uvedena?
Předem děkuji.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Příspěvekod bursica.d » pát zář 10, 2010 17:03

Dobrý den, moc prosím o údaje pro obec Svinary a Svinárky - Smiřické panství,Královéhradecký kraj. Moc prosím, kdo mi může naskenovat stránky s těmito obcemi. U nás je k sehnání jen Generální rejstřík k Berní rule; jinak nic, v meziknihovní výpůjčce také ne.
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Další

Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků