Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod jirkakr » ned črc 27, 2014 9:16

jirkakr píše:
Karolina Vernerova píše:No, to bych taky ráda věděla. Přehled jsem nenašla- myslela bych, že NAČR by ho měl mít v inventáři, ale nedaří se mi.

Ráda bych touto cestou pořádala, zda byste se, kolegové, mohli podívat na Hlinovské, z Hlinova u Nálesí (u Ratiboře, u Příbrami).... v roce 1668 spadali pod faru Počepice.
Díky, K.

Dobrý den, díval jsem se , ale v SPPV odkaz na Nálesí či součást samotu Hlinov není. Jsou tam až nedaleké Chyšky. Doufám, že jsem lokalizoval místo dobře, že není ještě jiné. Toto je kraj Bechynský. Bohužel jsem Vám nepomohl. Snad příště. JK
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod jirkakr » ned črc 27, 2014 9:28

jirkakr píše:
sHImi píše:Dobrý den,
rád bych věděl, zda existuje soupis poddaných pro Chlumec nad Cidlinou - mělo by to být v Hradeckém kraji... máte někdo možnost v tom vyhledávat? Měl bych zájem o Přepychy, Strašov, Vápno... Díky moc!

Budu mít SPPV pře víkend. Podívám se, zda tam něco je. JK

Tak a zde je výsledek. Dobrý den.
Strašov v SPPV není. Vápno v SPPV neni.
Přepychy v SPPV jsou, patří v té době pod panství Opočenské, majitel generalfeldmaršálek Rudolf hrabě Colloredo. Soupis sepsal Enoch Clemens Vratislavský, hejtman panství a to 2.5.1651. Panství je to velké. Ves se dvorem je také celkem velká a silně protikatolická. Pokud čtu dobře, 456 obyvatel, 6 katolíků, 221 k získání, 229 bez nároků .
Hezký den. JK
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned črc 27, 2014 12:16

jirkakr píše:
jirkakr píše:
Karolina Vernerova píše:No, to bych taky ráda věděla. Přehled jsem nenašla- myslela bych, že NAČR by ho měl mít v inventáři, ale nedaří se mi.

Ráda bych touto cestou pořádala, zda byste se, kolegové, mohli podívat na Hlinovské, z Hlinova u Nálesí (u Ratiboře, u Příbrami).... v roce 1668 spadali pod faru Počepice.
Díky, K.

Dobrý den, díval jsem se , ale v SPPV odkaz na Nálesí či součást samotu Hlinov není. Jsou tam až nedaleké Chyšky. Doufám, že jsem lokalizoval místo dobře, že není ještě jiné. Toto je kraj Bechynský. Bohužel jsem Vám nepomohl. Snad příště. JK



Ale jo :-), pomohl, děkuji- místně jste určitě správně. Jen teď co v Chyškách je. Nebo Vaše odpověď znamená, že nic? Nebo kromě toho, že se nedochovala bechyňská berní rula, tak se nedochaval ani soupis poddaných?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod jirkakr » ned črc 27, 2014 18:33

Dobrý večer, Chyšky jsem neprohlížel, protože nebyl důvod, ale mohu se časem podívat. Jinak musím říct, že tak jak chybí některé části rul, tak ani v SPPV nejsou všechny vsi či obce. Sám nevím, proč to tak přesně je, zda se nedochovaly záznamy,ne bo zkrátka se soupis v nějakých vsích jednoho panství nedělal,úmyslně či neúmyslně bůh ví, nevím. Když se podíváte na příspěvek pána nad Vámi, na který jsem se také díval, tak vsi Vápno, Strašov tam nejsou, ale Přepychy jsou, i když je to stejné panství, stejného majitele. Sám nevím, třeba někdo z kolegů pomůže s vysvětlením. S pozdravem JK
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned črc 27, 2014 19:11

Mockrát děkuju, třeba tam na Vás juknou- teda myslím Hlinovští. Nebo Wránovi.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod jirkakr » stř črc 30, 2014 16:46

Karolina Vernerova píše:Mockrát děkuju, třeba tam na Vás juknou- teda myslím Hlinovští. Nebo Wránovi.

Dobrý den, takže Chyšky. Soupis poddaných sepsán 27.4.1651, majitel panství Jaroslav Julius Libštejnský z Kolovrat, soupis sepsal Jaroslav Kristian Payer, správce panství. Celkem je zde 84 obyvatel, z toho 26 katolíků, 46 s nadějí na obrácení, zbytek bez. Bohužel jména Vámi udaná tam nejsou, pouze typicky česká jména,žádná cizí, německá apod., nejvíce a příkladem Hrabánek, Kuchař, Bisek, Pekař, Jelínek, Braniš. Podle malé mapky přiložené k SPPV bych řekl, že Vámi udané obce patřily pod horem uvedeného majitele v té době, ale ani Nálesí, Hlinov, Radošov v SPPV nejsou. Proč nevím, dal jsem tuto otázku do "Otázky a odpovědi", třeba někdo bude vědět. Hezký den. JK
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř črc 30, 2014 20:07

Tak to bude asi nějaká ta historka o dvou bratřích Hlinovských, co kdysi přišli do Nálesí z Polska a postavili statek a nazvali ho Hlinovem .....
No to bylo jen na okraj- jste moc hodný, snad Vás to moc nezdrželo, děkuji.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod Sagitarius » pát srp 22, 2014 15:55

Dobrý den
Má někdo přístup k soupisům z Chrudimska, část 1.?
Hledám tam obce Dolní Čermná a Dolní Dobrouč, jestli se tam vyskytují nějací Chládkové.
Předem dík
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 717
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod jirkakr » pon srp 25, 2014 7:57

Dobrý den, pro Sagitarius. V SPPV je ves Dolní Dobrouč, ale není Dolní Čermná, je psán pouze Čermný. Bohužel ani v jednom případě zde Chládkové zapsáni nejsou. Zkuste BR. JK
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod Sagitarius » pon srp 25, 2014 8:53

jirkakr píše:Dobrý den, pro Sagitarius. V SPPV je ves Dolní Dobrouč, ale není Dolní Čermná, je psán pouze Čermný. Bohužel ani v jednom případě zde Chládkové zapsáni nejsou. Zkuste BR. JK

Zajímavé, dík moc.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 717
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod airdesigner » čtv říj 02, 2014 19:56

Nachází se v některém soupisu obec Žežice u Příbrami a Kunratice u Prahy?
airdesigner
 
Příspěvky: 384
Registrován: úte říj 01, 2013 12:42

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod pentagun » čtv říj 02, 2014 20:00

Žežice jsou v soupisu pro Berounsko.
TY Tomáš
Uživatelský avatar
pentagun
 
Příspěvky: 350
Registrován: úte dub 01, 2014 8:04
Bydliště: Mořinka
Oblast pátrání: okres: Benešov, Beroun, Hořovice, Chrudim, Karlovy Vary, Most, Písek, Plzeň-jih, Praha, Praha-západ, Příbram, Rokycany, Ústí nad Orlicí, Vídeň

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod airdesigner » sob říj 04, 2014 8:01

prosím tedy o dohledání osob s jménem Kosán v obci Žežice a Nárysov.
airdesigner
 
Příspěvky: 384
Registrován: úte říj 01, 2013 12:42

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod pentagun » sob říj 04, 2014 18:40

V Žežicích ani v Nárysové žádnej Kosán není psaný.
TY Tomáš
Uživatelský avatar
pentagun
 
Příspěvky: 350
Registrován: úte dub 01, 2014 8:04
Bydliště: Mořinka
Oblast pátrání: okres: Benešov, Beroun, Hořovice, Chrudim, Karlovy Vary, Most, Písek, Plzeň-jih, Praha, Praha-západ, Příbram, Rokycany, Ústí nad Orlicí, Vídeň

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod adlabac » sob říj 18, 2014 10:29

jirkakr píše:Mám občas- asi 2x týdně- možnost nahlédnout do Soupisu poddaných dle víry 1651 do všech knih. Nabízím vyhledání či dohledání údajů. :shock:


Dobry den,

pokud mate stale moznost nahlizet do soupisu, mohl bych poprosit nalezt prijmeni Dlabač (Jan) z mesta Nymburka? Dekuji mnohokrat.

Ales
adlabac
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte črc 29, 2014 10:10
Oblast pátrání: Nymburk+Krinec

PředchozíDalší

Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků