Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod jirkakr » sob říj 25, 2014 18:28

Dobrý večer, nahlédl jsem do SPPV 1651, ale město Nymburk je tam pouze zmíněno, ale soupis proveden nebyl. Patří do kraje Boleslavského, ale nic tam ani v ostatních sousedících krajích - Kouřimský, Hradecko- Bydžovský ... není. Jestli nebyl udělán, či se ztratil nebo jiné důvody, není mi známo. Takže bohužel jsem Vám nepomohl, snad tedy příště. Možnost nahlédnout stále je. S pozdravem. JK
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod Perotin » ned říj 26, 2014 12:00

Poptávám příjmení WICK. Výskyty: Bechyňsko (respektive Č. Krumlov a Č. Budějovice), dále Trutnov
V případě zájmu o další pomoc s přepisem a překladem starých textů navštivte mou FB stránku.
Uživatelský avatar
Perotin
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 14, 2014 9:55

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod Kateřina Alexandrijská » pon bře 23, 2015 18:21

Ráda bych koupila Soupis poddaných podle víry z roku 1651 - Čáslavsko. Nemáte ho někdo ze šťastných majitelů již pročtený skrz naskrz a nechtěli byste ho přeprodat dál? Chodit kvůli němu věčně do archivu nebo do speciální knihovny je vyčerpávající... Asi je to marné, ale za pokus nic nedám :)
Kateřina Alexandrijská
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 23, 2015 18:16
Oblast pátrání: Vysočina, Horažďovicko, východní okolí Prahy

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod iwanhoe » pon dub 06, 2015 21:26

Pěkný den, chtěl bych se zeptat, jestli stále platí Vaše nabídka vyhlednání v SPPV 1651. Děkuji Ivan
iwanhoe
 
Příspěvky: 611
Registrován: stř dub 23, 2014 22:20
Oblast pátrání: Chudenice, Protivín, Chlumec n/C, Borotín, Sedlčany, Písek, České Budějovice

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod jirkakr » úte dub 07, 2015 12:03

iwanhoe píše:Pěkný den, chtěl bych se zeptat, jestli stále platí Vaše nabídka vyhlednání v SPPV 1651. Děkuji Ivan

Dobrý den, omlouvám se, pokud jsem si to špatně vyložil a oslovujete někoho jiného, ale pokud oslovujete mne, nabídka vyhledávání ve svazcích SPPV 1651 stále trvá. JK
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod iwanhoe » stř dub 08, 2015 10:33

jirkakr píše:
iwanhoe píše:Pěkný den, chtěl bych se zeptat, jestli stále platí Vaše nabídka vyhlednání v SPPV 1651. Děkuji Ivan

Dobrý den, omlouvám se, pokud jsem si to špatně vyložil a oslovujete někoho jiného, ale pokud oslovujete mne, nabídka vyhledávání ve svazcích SPPV 1651 stále trvá. JK


Díky za odpověď. Dotaz byl na Vás, ale asi já jsem zmaten z fungování těchto komunikačních nástrojů a vláken apod.
Hledám Víta Pučálku narozeného okolo 1691, poddaného Tochovického panství, ale nějak se mi to v širém okolí zatím nedaří. Bohužel jsem se ale dozvěděl, že záznamy SPPV Tochovic u Příbrami (patří pod Práchěňsko) se údajně nedochovaly. Děkuji předem za případnou zprávu či radu.
iwanhoe
 
Příspěvky: 611
Registrován: stř dub 23, 2014 22:20
Oblast pátrání: Chudenice, Protivín, Chlumec n/C, Borotín, Sedlčany, Písek, České Budějovice

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod jirkakr » stř dub 08, 2015 13:33

Dobrý den, Soupisy poddaných dle víry jsou datovány k roku 1651, takže Vít Pučálka tam být nemůže. Záznamy SPPV Prácheňsko nejsou, pokud tedy scháníte něco o rodině, mohu doporučit zkusit Berní rulu 1654, která pro zmíněný kraj existuje a myslím, že výše někdo nabízí vyhledávání v BR, pokud k ní sám nemáte přístup. Jinak nabídka vyhledávání v SPPV stále trvá. Takže třeba příště. S pozdravem JK
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod Zora » stř dub 08, 2015 14:41

Prosím o nahlédnutí -
rod Svoboda - Swoboda
Žumberk u Chrudimi.
Děkuji. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29090
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod iwanhoe » stř dub 08, 2015 15:34

jirkakr píše:Dobrý den, Soupisy poddaných dle víry jsou datovány k roku 1651, takže Vít Pučálka tam být nemůže. Záznamy SPPV Prácheňsko nejsou, pokud tedy scháníte něco o rodině, mohu doporučit zkusit Berní rulu 1654, která pro zmíněný kraj existuje a myslím, že výše někdo nabízí vyhledávání v BR, pokud k ní sám nemáte přístup. Jinak nabídka vyhledávání v SPPV stále trvá. Takže třeba příště. S pozdravem JK


Díky, k Berní rule přístup mám. Protože jsem se nemohl dostat od Víta nahoru, chtěl jsem zjistit, jestli tam není nějaká linie Pučálků shora. Ještě jednou díky. i
iwanhoe
 
Příspěvky: 611
Registrován: stř dub 23, 2014 22:20
Oblast pátrání: Chudenice, Protivín, Chlumec n/C, Borotín, Sedlčany, Písek, České Budějovice

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod Wawrous » sob dub 11, 2015 12:00

Dobrý den,

neměl byste někdo možnost opsat nebo ofotit mi ze Soupisu poddaných Rakovnicko - Vávru ze Slatiny Plzeň sever? (nejspíše by tam měl být Jan Vávra a možná i jeho sestra Kateřina)
Wawrous
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 11, 2015 11:55
Oblast pátrání: Plzeň-sever, Rakovnicko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod jirkakr » sob dub 11, 2015 20:55

Zora píše:Prosím o nahlédnutí -
rod Svoboda - Swoboda
Žumberk u Chrudimi.
Děkuji. Zora

Dobrý večer, při nahlednutí do SPPV zjištěno- panství Žumberk, majitel Dorota Salomena Zárubová, sama soupis zpracovala. Ves Žumberk - 34 lidí. Bohužel u všech lidí je pouze jméno a místo příjmení N.- NEZNÁMé. Jediná jména jsou u dvou lidí , a to Koucký, Letáček. Paní majitelka to vzala jednoduše a nebo je zkrátka neznala. S pozdravem JK
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod jirkakr » sob dub 11, 2015 21:02

Wawrous píše:Dobrý den,

neměl byste někdo možnost opsat nebo ofotit mi ze Soupisu poddaných Rakovnicko - Vávru ze Slatiny Plzeň sever? (nejspíše by tam měl být Jan Vávra a možná i jeho sestra Kateřina)

Při nahlédnutí do SPPV zjištěno Slatina Plzen sever patří pod panství CHříč, majitel Adam Heinrich Tejřovský z Ensydle, sám soupis zpracoval. Ves Slatina -44 lidí , uveden i Jan Vávra, chalupník, 20 let , katolík
Anna , sestra 24 let, katolík
Dorota, sestra 18 let, katolík
Anna Chočovic, podruhyně, 26 let, katolík
S pozdravem JK
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod Zora » ned dub 12, 2015 5:55

jirkakr píše:
Zora píše:Prosím o nahlédnutí -
rod Svoboda - Swoboda
Žumberk u Chrudimi.
Děkuji. Zora

Dobrý večer, při nahlednutí do SPPV zjištěno- panství Žumberk, majitel Dorota Salomena Zárubová, sama soupis zpracovala. Ves Žumberk - 34 lidí. Bohužel u všech lidí je pouze jméno a místo příjmení N.- NEZNÁMé. Jediná jména jsou u dvou lidí , a to Koucký, Letáček. Paní majitelka to vzala jednoduše a nebo je zkrátka neznala. S pozdravem JK


Děkuji, :-)))

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29090
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod mariubjalla » stř kvě 20, 2015 23:02

Dobrý den, nemohu to nikde na internetu najít, tak se zeptám Vás: Existuje Soupis poddaných podle víry pro oblast Litoměřicka (resp. České Lípy atd.)? Vím, že jako samostatná kniha vydán nebyl, ale nejsou informace z této oblasti obsažené v jiných knihách (místně blízkých...)? Berní rula pro Litoměřicko existuje, tak jsme myslela, že podobné dělení podle krajů bylo použito i pro SPPV... Děkuji za odpověď, B. Lavičková
mariubjalla
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 17, 2013 19:02

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod jirkakr » čtv kvě 21, 2015 5:32

mariubjalla píše:Dobrý den, nemohu to nikde na internetu najít, tak se zeptám Vás: Existuje Soupis poddaných podle víry pro oblast Litoměřicka (resp. České Lípy atd.)? Vím, že jako samostatná kniha vydán nebyl, ale nejsou informace z této oblasti obsažené v jiných knihách (místně blízkých...)? Berní rula pro Litoměřicko existuje, tak jsme myslela, že podobné dělení podle krajů bylo použito i pro SPPV... Děkuji za odpověď, B. Lavičková

Dobrý den, soupis poddaných podle víry pro Litoměřicko neexistuje. SPPV byl tvořen církví a je dřív než Berní rula. Ne všechny kraje se vzájemně shodují. Nejblíže k Litoměřicku by snad mohl být SPPV Rakovnicko či Žatecko ? Jak bude možnost podívám se, kde a jestli LItoměřice či Česká Lípa jsou. S pozdravem JK
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

PředchozíDalší

Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků