Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod Karla55 » sob zář 19, 2015 1:47

Mohl byste se, prosím, podívat v SPPV pro Hradecko-Bydžovsko na Bartoníčka v obcích Sběř, Hrobičany, Žeretice, Vysoké Veselí a Lužany, Třtěnice, Vojice?
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod jirkakr » pon zář 21, 2015 7:42

Karla55 píše:Mohl byste se, prosím, podívat v SPPV pro Hradecko-Bydžovsko na Bartoníčka v obcích Sběř, Hrobičany, Žeretice, Vysoké Veselí a Lužany, Třtěnice, Vojice?

Dobrý den,
v SPPV pro Hradecko-Bydžovsko jsou z uvedených vsí zapsány pouze Vysoké Veselí a Lužany. Ani v jedné není uveden žádný Bartoníček. Ostatní vsi nejsou uvedeny, soupis s největší pravděpodobností zde proveden nebyl, s menší pravděpodobností se nezachoval. Ani v GR k BR žádný Bartoníček v uvedených vsích zapsán není.
JK :(
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod jirkakr » pon zář 21, 2015 10:42

jirkakr píše:Mám občas možnost a to hlavně přes víkend nahlédnout do Soupisu poddaných dle víry 1651 do všech knih. Stejně tak není problém nahlédnout do Generálního rejstříku k Berní rule. Je i šance nahlédnout do většiny vydaných BR pro jednotlivé kraje. JK :idea:

Na občasné dotazy a emaily odpovídám, že tato možnost zatím stále je. JK :roll:
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon zář 21, 2015 10:48

Nějak jsem nepochopila, když jsem se minule ptala, zda je tedy Družec dochovaný v BR nebo ne. Teď, při čtení gruntovní knihy, jsem odhalila, že v určitou dobu se Švejcarův mlýn "tvářil" jako Cibulkův. Mohl by tam být Matěj Cibulka.
Mohl byste se mi ještě jednou prosím podívat?
Díky, Karolina.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod jirkakr » pon zář 21, 2015 14:48

Karolina Vernerova píše:Nějak jsem nepochopila, když jsem se minule ptala, zda je tedy Družec dochovaný v BR nebo ne. Teď, při čtení gruntovní knihy, jsem odhalila, že v určitou dobu se Švejcarův mlýn "tvářil" jako Cibulkův. Mohl by tam být Matěj Cibulka.
Mohl byste se mi ještě jednou prosím podívat?
Díky, Karolina.

Dobrý den,
já se samozřejmě ještě jednou podívám. GR k BR je psán abecedně podle jmen lidí. Já už přesně nevím, o co minule šlo, ale problém může být, pokud by Družec /doufám, že je to ten u Kladna/ patřil tenkráte do Slánského kraje. Nedochovaly se totiž části rul pro kraje bechyňský, čáslavský, boleslavský a cele rula kraje slánského. Kupodivu se nedochoval ani SPPV pro tento kraj. Podívám se na jména, na mapu i do Indexu měst a obcí na část s rekonstrukcí ztracených rul. Tam ale nejsou jména, ale pouze počty osob podle odváděných daní. Snad se zadaří. JK
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon zář 21, 2015 15:29

Aha. Promiňte. Ano ten u Kladna, tudíž není kam se kouknout.
Jde o to, že Cibulkovi asi budou taky jen z tama- že nepřišli odjinud :-)
Příliš se s tím nezdržujte, prosím. K.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod jirkakr » úte zář 29, 2015 8:35

Karolina Vernerova píše:Aha. Promiňte. Ano ten u Kladna, tudíž není kam se kouknout.
Jde o to, že Cibulkovi asi budou taky jen z tama- že nepřišli odjinud :-)
Příliš se s tím nezdržujte, prosím. K.

Dobrý den,
bohužel v Gr k BR žádný Švejcar či Cibulka v udané vsi nejsou. Udaná ves Družec skutečně patří do Slánského kraje, jejíž berní rula se v 18 století ztratila. V Indexu měst a obcí z 1654 a rekonstrukci berní ruly Slánska je o vsi psáno. Jsou uváděny 2 části vsi, jedna patřila k panství Kladno majitele Františka Adama Eusebia, hraběte ze Žďáru, psána jako pustý a 1 nový hospodář. Druhá část patří k panství Smečno majitele Bernarda Ignatiuse Bořity, hraběte z Martinic, zde je zapsáno 168 strychů orných, 1 pustý kostel, 4 +10 hospodáři, 5+6 chalupníků. Pouze počty bez jmen. O mlýnu žádná poznámka.
Škoda, že se rula i SPPV ztratily.
JK :(
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod Dancer » pát říj 02, 2015 19:24

Mohu poprosit o dohledání příjmení:

Šteffek , obec Kunvald, případně Žamberk (okr. Ústí nad Orlicí)
Černý, obec Choroušky, případně Chorušice (okr. Mělník)

Moc děkuji!
Dancer
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř pro 31, 2014 21:01
Oblast pátrání: Praha, okres Mělník, okres Mladá Boleslav

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod jarda51 » sob říj 03, 2015 5:51

Vyřešeno.
Naposledy upravil jarda51 dne ned říj 11, 2015 6:12, celkově upraveno 1
jarda51
 
Příspěvky: 240
Registrován: pát srp 18, 2006 5:28

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod Karolina Vernerova » sob říj 03, 2015 6:47

jirkakr píše:
Karolina Vernerova píše:Aha. Promiňte. Ano ten u Kladna, tudíž není kam se kouknout.
Jde o to, že Cibulkovi asi budou taky jen z tama- že nepřišli odjinud :-)
Příliš se s tím nezdržujte, prosím. K.

Dobrý den,
bohužel v Gr k BR žádný Švejcar či Cibulka v udané vsi nejsou. Udaná ves Družec skutečně patří do Slánského kraje, jejíž berní rula se v 18 století ztratila. V Indexu měst a obcí z 1654 a rekonstrukci berní ruly Slánska je o vsi psáno. Jsou uváděny 2 části vsi, jedna patřila k panství Kladno majitele Františka Adama Eusebia, hraběte ze Žďáru, psána jako pustý a 1 nový hospodář. Druhá část patří k panství Smečno majitele Bernarda Ignatiuse Bořity, hraběte z Martinic, zde je zapsáno 168 strychů orných, 1 pustý kostel, 4 +10 hospodáři, 5+6 chalupníků. Pouze počty bez jmen. O mlýnu žádná poznámka.
Škoda, že se rula i SPPV ztratily.
JK :(


Moc děkuju. To bude ono- patřili ke smečenské části. Nedá se svítiti.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod Sagitarius » pon říj 05, 2015 13:24

Dobrý den.
Nevím pod kterou oblast by to patřilo, ale existují soupisy pro město Varnsdorf? Pokud ano, zajímala by mě tam rodina Hase. Měla by tam být jen jedna, maximálně ještě rodiče.
Mají tam jednu z nejstarších matrik na co jsem dosud narazil, už od roku 1571. Akorát tam je pak 50 let mezera (1584-1634), takže pokud by se něco našlo, pomohlo by mi to dojít až do té nejstarší části. Předem dík
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 717
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod MichalSchlan » pát lis 06, 2015 17:27

Dobry den,
Takze pokud to dobre chapu,soupis poddanych pro slansko se nedochoval??? :x
Uživatelský avatar
MichalSchlan
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř zář 24, 2014 16:33
Bydliště: Slaný
Oblast pátrání: Slaný,Most,Dolní Bělá & Loza,okr.Kralovice

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod Johannes » pát lis 27, 2015 15:25

Dobrý den,

mohu vás požádat o záznam (podle G. rejstříku) Václav Rada, sedlák, kraj Plzeň, list II, díl 373, obec Soběsuky, soud. okres Nepomuk, panství Zelená Hora?

Děkuji,
Jan
Johannes
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř čer 26, 2013 19:14
Oblast pátrání: úsečka Lomnice nad Lužnicí, Strakonice, Horažďovice, Nepomuk. A okolí.

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod jirkakr » ned lis 29, 2015 13:49

Johannes píše:Dobrý den,

mohu vás požádat o záznam (podle G. rejstříku) Václav Rada, sedlák, kraj Plzeň, list II, díl 373, obec Soběsuky, soud. okres Nepomuk, panství Zelená Hora?

Děkuji,
Jan

Dobrý den,
záznam o Václavu Radovi, sedlákovi ze Soběsuk je v GR k BR a v samotné Berní rule pro Plzeňsko datované rokem 1654. Tyto záznamy jsou k mání.
V Soupisu poddaných podle víry z roku 1651, kterou žádáte, ves Soběsuky, panství Zelená Hora zapsána není. Patří s největší pravděpodobností bohužel do zhruba 1/3 vsí a panství, kde tento soupis nebyl proveden. Další malá možnost je, že se nedochoval.
S pozdravem JK :(
Naposledy upravil jirkakr dne ned lis 29, 2015 14:47, celkově upraveno 2
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Soupis poddaných 1651 - nabídky, poptávky, ......

Příspěvekod Mirra » ned lis 29, 2015 14:30

Johannes píše:Dobrý den,

mohu vás požádat o záznam (podle G. rejstříku) Václav Rada, sedlák, kraj Plzeň, list II, díl 373, obec Soběsuky, soud. okres Nepomuk, panství Zelená Hora?

Děkuji,
Jan

Vašeho Radu z Berní ruly máte zde:
http://img24.cz/images/32040887874585247994.jpg
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

PředchozíDalší

Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků