Obr Josef Drásal - nejvyšší Čech všech dob

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Obr Josef Drásal - nejvyšší Čech všech dob

Příspěvekod Horák/Cinibulk » čtv úno 08, 2024 21:09

Dobrý den,
zájmově se věnuji několik let genealogii a vypátral jsem, že jsem velmi vzdáleně příbuzný s Josefem Janochem, který společně s Josefem "Velikým" Drásalem (nejvyšším Čechem všech dob), jenž bydlel v Holešově, vystupoval po Evropě. Nakonec jsem měl materiálů tolik, že jsem o Drásalovi kompletně vytvořil novou historicko-genealogickou knihu o 120 stranách, ve které jsou některé nové pravdivé informace, než se o Drásalově životě tradují. Kniha se skládá z textu o jeho životě a rodokmenů holešovských Drásalů a Janochů.
V knize jsou i menší rodokmeny dalších příbuzných rodů Drásalů (Matoušků, Maturů, Prachařů, Pečeňů, Janušků, Plšků) a Janochů (Mundinů, Šidlů, Krutilů, Davidíků, Adlů, Zapletalů, Bakalů, Schreyerů).
Jelikož vyhotovení knihy něco stálo, nabízím ji za úplatu.
Více informací na: josef.drasal@email.cz
Horák/Cinibulk
 
Příspěvky: 367
Registrován: pon lis 10, 2014 19:42
Oblast pátrání: Dobrochov, Poličky, Dzbel, Vazová, Havřice, Buchlovice
Bezděkov, Hoštka, Prostějov

Re: Obr Josef Drásal - nejvyšší Čech všech dob

Příspěvekod Radix » čtv úno 08, 2024 21:24

Radix
 
Příspěvky: 3188
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Obr Josef Drásal - nejvyšší Čech všech dob

Příspěvekod Zora » čtv úno 08, 2024 22:31

Zajímavá činnost, musím ocenit.

Netaktní otázka, kolik měříte Vy , jsou příbuzní zmíněných velikánů také vyššího vzrůstu?

Samozřejmě se omlouvám, ale nedalo mně to. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Obr Josef Drásal - nejvyšší Čech všech dob

Příspěvekod Horák/Cinibulk » sob úno 10, 2024 21:05

Dobrý den, jak píši, jsem velmi vzdáleně příbuzný s Drásalovým vystavovatelem Janochem. Tedy s Drásalem, o kterém je textová část knihy, pokrevní pouto nemám. Drásalovi nejbližší příbuzní byli běžné výšky.
Horák/Cinibulk
 
Příspěvky: 367
Registrován: pon lis 10, 2014 19:42
Oblast pátrání: Dobrochov, Poličky, Dzbel, Vazová, Havřice, Buchlovice
Bezděkov, Hoštka, Prostějov

Re: Obr Josef Drásal - nejvyšší Čech všech dob

Příspěvekod Zora » sob úno 10, 2024 21:18

děkuji a omlouvám se za špatné vyjádření. U nás se občas pohyboval velikán Pustina, měl zde příbuzné, ale nic o něm z hlediska místního pobytu nevím. To jen na drobné doplnění.


Díky. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků