Seznam domů v Praze

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Seznam domů v Praze

Příspěvekod Milan Wölfl » stř říj 10, 2012 14:21

Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Seznam domů v Praze

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon led 28, 2013 11:40

Pane odborniku :-),
podle policejni prihlasky zil muj pradedecek na adrese Praha I, 785. Byl byste tak hodny a kouknul, jake mel ten dum potom cislo? Nejak jsem se do tech obvodu, okresu a cisel zamotala.... Pak jsem jeste vlitla do stabilniho katastru a radsi zacnu od zacatku .-)
Vim, ze pak zil ve Veleslavine c.26, ale na te prvni adrese se mel narodit....
Diky, Karolina
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Seznam domů v Praze

Příspěvekod Milan Wölfl » sob úno 02, 2013 0:53

Praha a já nejde dohromady, ale jak tak na to teoreticky koukám, mělo by se jednat o dům před rokem 1891 č.p. 185, posléze dům na Karlově ulici č. 10 a Anenské č. 7...
Stabilní katastr je zrada, černá čísla nejsou čísla domovní, ale čísla pozemků...
Zde je mapa s hledaným domem ;)
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Seznam domů v Praze

Příspěvekod Karolina Vernerova » sob úno 02, 2013 7:21

Aha, tak takhle myslite.... Hmmm. Ja jsem porad myslela, ze je to nekde kolem sv. Hastala, protoze tam byl vedeny v matrice- neni to uplne daleko, ale ani hned vedle.... Dekuju ale za pomoc- zamyslim se!
K.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Seznam domů v Praze

Příspěvekod bibi » ned úno 03, 2013 14:24

číslo 785 je skutečně v ulici Za Haštalem, velice doporučuji stránky mapového portálu http://mapy.vugtk.cz/praha , Hurtigův plán Prahy, hledám tam bydliště svých předků každou chvíli a většinou úspěšně.
bibi
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned čer 20, 2010 1:24

Re: Seznam domů v Praze

Příspěvekod Milan Wölfl » ned úno 03, 2013 16:45

Karolina Vernerova píše:Aha, tak takhle myslite.... Hmmm. Ja jsem porad myslela, ze je to nekde kolem sv. Hastala, protoze tam byl vedeny v matrice- neni to uplne daleko, ale ani hned vedle.... Dekuju ale za pomoc- zamyslim se!
K.

Jaj, ono se jedná o 785, ne o 185? :oops:
Č. 785 je skutenčě Haštalská, omlouvám se. Dnes by to mělo být číslo 785/27, tedy 760/27....
Kdepak, Praha a já, to ne :)
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Seznam domů v Praze

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned úno 03, 2013 18:14

Dekuju Vam obema! Super :-)
Ac ex-geodet, tak Hurtiguv plan Prahy neznam- super zdroj.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Seznam domů v Praze

Příspěvekod ota » pát pro 06, 2013 13:54

Něco k historii domu. Tento dům se nazýval Řásnovka a na tomto místě byla dříve Šnekova ulice - nyní Řásnovka, přejmenovaná právě podle tohoto domu. Bylo to na rozhraní Haštalského nám. a v bloku Za Haštalem. Dům byl v roce 1835 radikálně přestavěn.
Zdravím, Ota
ota
 
Příspěvky: 287
Registrován: ned zář 15, 2013 0:23
Bydliště: Praha 8
Oblast pátrání: Citoliby, Čechtice, Dolní Kralovice, Doksany,Dolní Orlice, Dubá, Hrubá Skála, Klatovy,Králíky, Louny, Lenešice, Lysá nad Labem, Louňovice, Lovosice, Pesvice, Postupice, Praha, Ředhošť, Semice, Třebíč, Turnov,


Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků