Nabízím vyhledání ve svazcích Berní ruly ...

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Re: Nabízím vyhledání ve svazcích Berní ruly ...

Příspěvekod magdalka » stř lis 07, 2012 23:02

Bodie píše:
magdalka píše:Dobrý den,
snažím se dát do kupy rod Trunečka a Trnavský. Pocházejí sice z Moravy, ale během staletí se někteří jedinci zatoulali (dokonce do celého světa). Dnes jsou roztroušeni i po celé republice. Nové impulsy mi docházejí. Mohl byste se mi, prosím, podívat, nepotkáte-li třeba v generálním rejstříku tato jména? (U jména Trunečka se musím vždy stále různě přesvědčovat, že jde skutečně o ..čka, nikoliv ...ček. Často to matrikáři pletou dohromady, někdy se do toho přimíchá i Truněček, či Trůneček nebo Trnečka. No detektivka a legrace :lol: .)


Tak Trunečka ani Trnavský v rejstříku nejsou.

Ale jsou tam ty alternativní příjmení.
Daniel Truneček, Miškov, okr. Opočno, panství/statek Opočno, chalupník
Jarolím Truneček, Újezd, okr. Hradec Králové, panství/statek Smiřice a Hořiněves, sedlák
Jeremiáš Truneček, Čelina, okr. Dobříš, panství/statek Karlštejn, sedlák
Štěpán Truneček, Bezděkov, okr. Žatec, panství/statek Žatec, vsi, sedlák
Václav Truneček, Rožnov, okr. Jaroměř, panství/statek Smiřice a Hořiněves, sedlák
Vavřinec Truneček, Vrchoviny, okr. Nové Město n.Metují, panství/statek Nové Město n.Metují, rychtář
Vondřej Truneček, Pulice, okr. Opočno, panství/statek Opočno, zahradník
Anna Trunečková, Újezd, okr. Hradec Králové, panství/statek Smiřice a Hořiněves

Jíra Trneček, Cetyně, okr. Příbram, panství/statek Karlštejn, sedlák



Moc děkuji za službu. Opravdu to vypadá, že jsme všichni z jednoho místa a to rozesetí po celé republice nastalo nejspíš hlavně až po 2. světové válce.
magdalka
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte dub 17, 2012 15:55
Bydliště: Svitavsko

Re: Nabízím vyhledání ve svazcích Berní ruly ...

Příspěvekod chasanar » čtv lis 08, 2012 7:25

Re: Nabízím vyhledání ve svazcích Berní ruly ...
chasanar » čtv lis 08, 2012 8:18
Dobrý den, prosím, až budete mít chvíli, jestli něco najdete:
Baxa (Přetín čp.2), Kulhánek (Lhovice čp.15) a Bauer (Borovy čp.31)- všichni měli být sedláci, kraj Plzeňský; příp.kde jste je našel (kvůli ofocení).
Už jsem zkoušela v BR hledat ( byla jsem ale časově omezená) - bez úspěchu :roll: . Pokud se Vám zadaří, budu moc ráda. Předem Vám za ochotu mnohokrát děkuji,M.F.
chasanar
 
Příspěvky: 491
Registrován: pon říj 15, 2012 13:52
Oblast pátrání: Klatovsko,Plzeňsko

Re: Nabízím vyhledání ve svazcích Berní ruly ...

Příspěvekod Bodie » ned lis 11, 2012 12:32

chasanar píše:Re: Nabízím vyhledání ve svazcích Berní ruly ...
chasanar » čtv lis 08, 2012 8:18
Dobrý den, prosím, až budete mít chvíli, jestli něco najdete:
Baxa (Přetín čp.2), Kulhánek (Lhovice čp.15) a Bauer (Borovy čp.31)- všichni měli být sedláci, kraj Plzeňský; příp.kde jste je našel (kvůli ofocení).
Už jsem zkoušela v BR hledat ( byla jsem ale časově omezená) - bez úspěchu :roll: . Pokud se Vám zadaří, budu moc ráda. Předem Vám za ochotu mnohokrát děkuji,M.F.


V resjstříku je jediný Baxa Martin, Michle, panství Michle, sedlák, Kouřimský kraj

Kulhánků jsou desítky. Žádný není z obce Lhovice.

Bauerů je pochopitelně také několik desítek. Žádný není z obce Borovy.
Uživatelský avatar
Bodie
 
Příspěvky: 1345
Registrován: pát zář 02, 2011 10:43

Re: Nabízím vyhledání ve svazcích Berní ruly ...

Příspěvekod genealog » stř lis 14, 2012 13:20

Dobrý den,
již dvakrát jste mě vyhledal v Berní rule, což mě velmi pomohlo k vyhledání návazností v rodokmenech. Nyní bych Vás ještě poprosil, zdali byste se mě nepodíval do Nevězic, kraj asi Podbrdský (nedaleko Písku), panství asi Varvazovenské? na jméno Holý a pokud najdete, napište prosím, kolik osíval polí a měl dobytka. Moc děkuji.
genealog
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte říj 23, 2012 8:47

Re: Nabízím vyhledání ve svazcích Berní ruly ...

Příspěvekod Bodie » pát lis 16, 2012 13:35

genealog píše:Dobrý den,
již dvakrát jste mě vyhledal v Berní rule, což mě velmi pomohlo k vyhledání návazností v rodokmenech. Nyní bych Vás ještě poprosil, zdali byste se mě nepodíval do Nevězic, kraj asi Podbrdský (nedaleko Písku), panství asi Varvazovenské? na jméno Holý a pokud najdete, napište prosím, kolik osíval polí a měl dobytka. Moc děkuji.


Žádný Holý v Nevězicích není.
Jediný blízký je Šimon Holý, Hornosín, okr. Blatná, panství Lnáře, sedlák, svazek Prácheňský I (ten nemám).
Uživatelský avatar
Bodie
 
Příspěvky: 1345
Registrován: pát zář 02, 2011 10:43

Re: Nabízím vyhledání ve svazcích Berní ruly ...

Příspěvekod koldez » ned lis 18, 2012 20:49

Děkuji Vám za nabídku.
Zeptám se Vás, zda v hradeckém svazku spatříte zmínku o rodině Jakuba Khuna s manželkou Marianou, žijící v Borovnici (okr.Nová Paka)?
Oba byli narozeni asi v roce 1630.
Děkuji za odpověď
V.Klen
koldez
 
Příspěvky: 66
Registrován: stř led 24, 2007 18:39
Bydliště: Šumperk
Oblast pátrání: Pecka a okolí

Re: Nabízím vyhledání ve svazcích Berní ruly ...

Příspěvekod genealog » pon lis 19, 2012 14:03

Bodie píše:
genealog píše:Dobrý den,
již dvakrát jste mě vyhledal v Berní rule, což mě velmi pomohlo k vyhledání návazností v rodokmenech. Nyní bych Vás ještě poprosil, zdali byste se mě nepodíval do Nevězic, kraj asi Podbrdský (nedaleko Písku), panství asi Varvazovenské? na jméno Holý a pokud najdete, napište prosím, kolik osíval polí a měl dobytka. Moc děkuji.


Žádný Holý v Nevězicích není.
Jediný blízký je Šimon Holý, Hornosín, okr. Blatná, panství Lnáře, sedlák, svazek Prácheňský I (ten nemám).


To je divné, protože v matrikách Starého Sedla se vyskytují Holý od r. 1661 v Zahořanech, od r. 1665 v Klučenicích a Podskalí a od r. 1675 v Nevězicích. Navíc v Nevězicích to byli sedláci, ale v některých matričních zápisech bylo Kořán recte Holý, takže je možné, že prvním osedlým byl Kořán.
genealog
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte říj 23, 2012 8:47

Re: Nabízím vyhledání ve svazcích Berní ruly ...

Příspěvekod Bodie » pon lis 19, 2012 21:05

koldez píše:Děkuji Vám za nabídku.
Zeptám se Vás, zda v hradeckém svazku spatříte zmínku o rodině Jakuba Khuna s manželkou Marianou, žijící v Borovnici (okr.Nová Paka)?
Oba byli narozeni asi v roce 1630.
Děkuji za odpověď
V.Klen


Jakub Khun, Borovnice, okr. Nová Paka, panství Pecka, sedlák, kraj Hradecký I
Khunu je v Borovnici a okolí asi dvacet.
Uživatelský avatar
Bodie
 
Příspěvky: 1345
Registrován: pát zář 02, 2011 10:43

Re: Nabízím vyhledání ve svazcích Berní ruly ...

Příspěvekod Bodie » pon lis 19, 2012 21:10

genealog píše:
Bodie píše:
genealog píše:Dobrý den,
již dvakrát jste mě vyhledal v Berní rule, což mě velmi pomohlo k vyhledání návazností v rodokmenech. Nyní bych Vás ještě poprosil, zdali byste se mě nepodíval do Nevězic, kraj asi Podbrdský (nedaleko Písku), panství asi Varvazovenské? na jméno Holý a pokud najdete, napište prosím, kolik osíval polí a měl dobytka. Moc děkuji.


Žádný Holý v Nevězicích není.
Jediný blízký je Šimon Holý, Hornosín, okr. Blatná, panství Lnáře, sedlák, svazek Prácheňský I (ten nemám).


To je divné, protože v matrikách Starého Sedla se vyskytují Holý od r. 1661 v Zahořanech, od r. 1665 v Klučenicích a Podskalí a od r. 1675 v Nevězicích. Navíc v Nevězicích to byli sedláci, ale v některých matričních zápisech bylo Kořán recte Holý, takže je možné, že prvním osedlým byl Kořán.


No to je jiná.
Jan Kořan, Nevězice, okr. Mirovice, panství Varvažov, sedlák, kraj Prácheňský I
Uživatelský avatar
Bodie
 
Příspěvky: 1345
Registrován: pát zář 02, 2011 10:43

Re: Nabízím vyhledání ve svazcích Berní ruly ...

Příspěvekod Ver8nika » čtv lis 22, 2012 19:32

Dobrý den, můžu poprosit o vyhledání Beneš (Benesch, Beness) a Holeček obojí Jinonice (Smíchov - Praha) v rejstříku? Děkuji moc
Ver8nika
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 18, 2012 17:38
Bydliště: Velim
Oblast pátrání: Třemblat, Ondřejov, Zvánovice, Janov u Tábora, Jinonice, Butovice, Řeporyje, Tehov, Rokycany, Turkovice

Re: Nabízím vyhledání ve svazcích Berní ruly ...

Příspěvekod Bodie » čtv lis 22, 2012 22:03

Ver8nika píše:Dobrý den, můžu poprosit o vyhledání Beneš (Benesch, Beness) a Holeček obojí Jinonice (Smíchov - Praha) v rejstříku? Děkuji moc


Tak bohužel v Jinonicích není žádný Beneš, Benesch, Beness nebo Holeček.
Uživatelský avatar
Bodie
 
Příspěvky: 1345
Registrován: pát zář 02, 2011 10:43

Re: Nabízím vyhledání ve svazcích Berní ruly ...

Příspěvekod Ver8nika » pon lis 26, 2012 13:34

Bodie píše:
Ver8nika píše:Dobrý den, můžu poprosit o vyhledání Beneš (Benesch, Beness) a Holeček obojí Jinonice (Smíchov - Praha) v rejstříku? Děkuji moc


Tak bohužel v Jinonicích není žádný Beneš, Benesch, Beness nebo Holeček.


Děkuji moc, na toho Beneše jsem vsázela, jelikož vím, že v roce 1655 se tam narodil Lukáš Beneš a že po otci Janu Benešovi tam převzal dům, budu muset zkouknout ještě jiné prameny v tom okolí.... Děkuji moc!
Ver8nika
 
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 18, 2012 17:38
Bydliště: Velim
Oblast pátrání: Třemblat, Ondřejov, Zvánovice, Janov u Tábora, Jinonice, Butovice, Řeporyje, Tehov, Rokycany, Turkovice

Re: Nabízím vyhledání ve svazcích Berní ruly ...

Příspěvekod genealog » čtv pro 06, 2012 14:51

Dobrý den,
mohl byste se mě podívat na příjmení Slavíček někde zřejmě v Jižních Čechách? (od r. 1780 jako chalupník v Novosedlech, později v Kozlově). Děkuji.
genealog
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte říj 23, 2012 8:47

Re: Nabízím vyhledání ve svazcích Berní ruly ...

Příspěvekod Bodie » ned pro 09, 2012 14:13

genealog píše:Dobrý den,
mohl byste se mě podívat na příjmení Slavíček někde zřejmě v Jižních Čechách? (od r. 1780 jako chalupník v Novosedlech, později v Kozlově). Děkuji.


Jakub Slavíček, Běleč, okr. Prachatice, panství Běleč, zahradník
Jakub Slavíček, Pole, okr. Blatná, panství Pole, sedlák
Jakub Slavíček, Kozlov, okr. Horažďovice, panství Strakonice, zahradník
Jakub Slavíček, Makarov, okr. Strakonice, panství Strakonice, zahradník
Uživatelský avatar
Bodie
 
Příspěvky: 1345
Registrován: pát zář 02, 2011 10:43

Re: Nabízím vyhledání ve svazcích Berní ruly ...

Příspěvekod genealog » stř pro 12, 2012 11:59

Dobrý den,
za Slavíčky v Jižních Čechách moc děkuji. Nyní pátrám po rodu Lindauerů - mohli by být v Útušicích na Plzeňsku. Můžete mě tam kouknout?
Děkuji
genealog
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte říj 23, 2012 8:47

PředchozíDalší

Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků