Pamětní kniha obce Radostína I u Vojnova Městce

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Pamětní kniha obce Radostína I u Vojnova Městce

Příspěvekod filmovymaniak » pát kvě 24, 2019 11:05

Dobrý den,

nemáte někdo digitalizovanou kroniku Radostína u Vojnova Městce, jde mi o informace z 1. knihy,
která se jmenuje Pamětní kniha obce Radostína , obasuhe zápisy z let 1922-1980
a také historii domů v obci a jejich majitelů.

Jde mi hlavně o tyto tabulky s informacemi o majitelých jednotlivých čísel popisných

"..Stav Radostína roku 1674 při revisi berní ruly zroku 1654. Obsahuje detailnější údaje –číslo domu či dvora, velikost drženého lánu, jména původních hospodářů, jména hospodářů zroku 1674, výměru všech polí, stav polí během ročních období, nájem panských polí, počet kusů tažného dobytka, počet najatého dobytka, krav, jalovic, ovcí a prasat. Dále je zde uvedeno, zdali daný hospodář vlastnil svou louku nebo ji měl pronajatou, vposledním sloupci je uvedeno řemeslo, pokud bylo vykonáváno.175Zde jsou uvedeny dva přehledy. První je tzv. přiznávacítabella obce zroku 1714. Opět je zde uvedena čísla domů, jména držitelů kletům 1674 a 1714, jména polí, počet kusů a stav vjakémse nacházela. Vdalších sloupcích jsou vypsána jména luk, jejich počty a údaje o objemu sena vyjádřeného počtem dvouspřežných vozů. Druhá tabulka obsahuje údaje o počtu dobytka vobci kroku 1714. Vjednotlivých sloupcích jsou uvedena čísla domů, jména majitelů a počty dobytka –koní, volů, krav, jalovic, ovcí a koz. Tabulka byla sestavena dle rustikálního katastru uloženého vZemském archivu vPraze..."

A také ta část, kde se popisuje, kdo odcházel ze kterého č.p. do 1. světové války, či informace o návratu,
a také zda-li jsou tam informace o předcích během 2. světové války.
v roce 1945 odešli předci do Šumvaldu

Díky za pomoc
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2346
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků