Vyřešeno-Dějiny Rakovnicka

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Vyřešeno-Dějiny Rakovnicka

Příspěvekod Ledvinka » stř říj 10, 2018 22:00

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte přístup ke knize Dějiny Rakovnicka od V.Kocky.Nemuzu ji sehnat.Zajima mne obec Městečko u Křivoklátu .
Díky
Naposledy upravil Ledvinka dne pon říj 22, 2018 17:24, celkově upraveno 1
Ledvinka
 
Příspěvky: 66
Registrován: úte úno 02, 2016 20:37
Oblast pátrání: Kladno

Re: Dějiny Rakovnicka

Příspěvekod janek950 » čtv říj 11, 2018 18:23

Monika píše:Jé, tak z téhle knihy by se mi taky hodilo pár obcí. Hlavně Mutějovice, Povlčín a Milostín. Lepší by ale bylo, kdyby někdo věděl, zda a kde by se dala kniha koupit. Děkuji. :)

Je v nabídce jako reprint zde - https://dejinyrakovnicka.webnode.cz/, když pominu nabídku prvního vydání v antikvariátech se zhruba trojnásobnou cenou.
janek950
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte kvě 31, 2016 12:40
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Praha, Český ráj, Mladoboleslavsko, Berounsko, Uherskohradišťsko, Vizovicko, Černohorsko.

Re: Dějiny Rakovnicka

Příspěvekod janamic » sob říj 13, 2018 21:10

Knihu si lze také vypůjčit, má jí např. městská knihovna v Rakovníku, vědecká knihovna na Kladně a určitě jí budou mít i další knihovny v regionu. Já jí měla před časem půjčenou jako meziknihovní výpůjčku. Václav Kočka zpracoval horu podkladů, ale myslím, že neměl k dispozici soupisy poddaných (dohledatelné v Soa Třeboň), a porovnáním jsem v knize našla i nepřesnosti.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Vyřešeno-Dějiny Rakovnicka

Příspěvekod Ledvinka » pon říj 22, 2018 17:26

Děkuju za pomoc,sehnal jsem ji ve vědecké knihovně Kladno.
Moc nových informací jsem z ní nezískal,ale aspon nějaké zajímavosti ano.
Ledvinka
 
Příspěvky: 66
Registrován: úte úno 02, 2016 20:37
Oblast pátrání: Kladno


Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků