Generální rejstřík k berní rule

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » sob zář 22, 2018 23:33

radana píše:Dobrý den, mohla byste se mi podívat na Kropáčka a Hájka? Děkuji.


Pokračování
Přílohy
Hájek 3.JPG
Hájek 4.JPG
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Martin Hrubý » ned zář 23, 2018 21:03

Dobrý den,
nevím, zda je nabídka stále aktivní, ale pakliže ano, poprosil bych o vyhledání příjmení Hrubý v obci Mezná a Božejov na Pelhřimovsku, pakliže existuje dokumentace této oblasti.

Děkuji za případnou pomoc,
S pozdravem
Hrubý
Martin Hrubý
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned zář 16, 2018 12:53
Oblast pátrání: jižní Čechy, Vysočina - Pelhřimovsko, , bozkovická brázda - Cetkovice, Dolní Rakousy - Mossbrunn, Zlaté Moravce a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Martin Hrubý » pon zář 24, 2018 19:21

Hrubých však musí být více, myslím, že toto je výseč právě k onomu příjmení, šlo mi zejména o jmenované obce, ve kterých prokazatelně lidé tohoto jména žili.
Martin Hrubý
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned zář 16, 2018 12:53
Oblast pátrání: jižní Čechy, Vysočina - Pelhřimovsko, , bozkovická brázda - Cetkovice, Dolní Rakousy - Mossbrunn, Zlaté Moravce a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod josef_kucera » pon zář 24, 2018 19:30

Dobrý den,
poprosil bych o vyhledání příjmení Kučera (Kuczera, Kutzera) ve vsích Dalkovice, Střechov nad Sázavou a Dubovka (Psáře). Předem děkuji.
josef_kucera
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv led 26, 2017 15:53

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » pon zář 24, 2018 22:15

Martin Hrubý píše:Hrubých však musí být více, myslím, že toto je výseč právě k onomu příjmení, šlo mi zejména o jmenované obce, ve kterých prokazatelně lidé tohoto jména žili.


GR BR je abecední seznam držitelů gruntů v roce 1654 a na uvedeném skenu jsou všichni Hrubí, kteří se v něm vyskytují. Ani žádný Hrubej není z Mezné či Božejova.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » pon zář 24, 2018 22:51

josef_kucera píše:Dobrý den,
poprosil bych o vyhledání příjmení Kučera (Kuczera, Kutzera) ve vsích Dalkovice, Střechov nad Sázavou a Dubovka (Psáře). Předem děkuji.


Tyto obce se v seznamu Kučerů nevyskytují. Jaké je to panství? Kučerů je cca 350.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod josef_kucera » úte zář 25, 2018 6:04

Panství je to Český Šternberk, ale potíž je že tyto obce k němu patřily jen v určité době, nevím jestli v této. Později byly spolu s Trhovým Štěpánovem odděleny. Dle toho co vím, jsem předpokládal, že v Dalkovicích Kučerovi nebudou, že tam přišli z Dubovky. V soupisu poddaných podle víry jsou nějací Kučerovi ve Střechově. Kučerových je hodně, to je právě komplikace, tato větev se mi zdála trochu osamocená. Jedná se minimálně od konce 17. století o sedláky v Dubovce. Později se buď odštěpili do Dalkovic, nebo tam jde o jiný selský rod.
I tak moc děkuji.
josef_kucera
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv led 26, 2017 15:53

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » stř zář 26, 2018 1:13

josef_kucera píše:Panství je to Český Šternberk, ale potíž je že tyto obce k němu patřily jen v určité době, nevím jestli v této. Později byly spolu s Trhovým Štěpánovem odděleny. Dle toho co vím, jsem předpokládal, že v Dalkovicích Kučerovi nebudou, že tam přišli z Dubovky. V soupisu poddaných podle víry jsou nějací Kučerovi ve Střechově. Kučerových je hodně, to je právě komplikace, tato větev se mi zdála trochu osamocená. Jedná se minimálně od konce 17. století o sedláky v Dubovce. Později se buď odštěpili do Dalkovic, nebo tam jde o jiný selský rod.
I tak moc děkuji.


U žádného Kučery není uvedeno panství Č. Šternberk ani Trh. Štěpánov.
Zde v Knihovně kolega Svobodnik_Jirik 1. 3. 2018 vložil odkaz na stažení Popisu Čech 1654 z uloz.to. V něm se dozvíte, kam Vaše obce patřily v r. 1654. Podívejte se na Kouřimsko, popř. Čáslavsko.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Martin Hrubý » stř zář 26, 2018 16:09

S tím Hrubým je to zvláštní, protože r. 1600 je toto příjmení v soupisu vlastníků gruntu právě v Mezné a mnou poslední dohledaný Jiří Hrubý z Mezné byl již r. 1680 dospělý muž. Přesto však děkuji.
Martin Hrubý
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned zář 16, 2018 12:53
Oblast pátrání: jižní Čechy, Vysočina - Pelhřimovsko, , bozkovická brázda - Cetkovice, Dolní Rakousy - Mossbrunn, Zlaté Moravce a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod josef_kucera » stř zář 26, 2018 21:23

Karla55 píše:U žádného Kučery není uvedeno panství Č. Šternberk ani Trh. Štěpánov.
Zde v Knihovně kolega Svobodnik_Jirik 1. 3. 2018 vložil odkaz na stažení Popisu Čech 1654 z uloz.to. V něm se dozvíte, kam Vaše obce patřily v r. 1654. Podívejte se na Kouřimsko, popř. Čáslavsko.

Právě jsem to procházel: Dalkovice, Střechov i Dubovka (v popisu z 1654 jako Dukovka) jsou skutečně vedeny pod panstvím Šternberk. V soupisu poddaných z roku 1651 je psán na panství Šternberk jediný Kučera a to 60letý sedlák ze Střechova.

Napadá mě už jedině ještě panství Kácov, jelikož pod faru Kácov spadaly matriky Dubovky. Tam také žádný Kučera? Děkuji.
josef_kucera
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv led 26, 2017 15:53

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » stř zář 26, 2018 23:08

josef_kucera píše:
Napadá mě už jedině ještě panství Kácov, jelikož pod faru Kácov spadaly matriky Dubovky. Tam také žádný Kučera? Děkuji.


Kučerů Jan - Čá - Kácov - panství Kácov - pustá
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod josef_kucera » čtv zář 27, 2018 6:20

Karla55 píše:Kučerů Jan - Čá - Kácov - panství Kácov - pustá


Moc děkuji. Sice mě to neposunulo, ale každá informace dobrá :-)
josef_kucera
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv led 26, 2017 15:53

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Val » sob říj 13, 2018 12:01

Dobrý den,
můžete mi, prosím, vyhledat příjmení Záruba? Jedná se mi o Trutnovsko, resp. farnost Úpice. Děkuji.
Val
____________________________
Neztraťme se v minulosti a věřme v budoucnost!
Uživatelský avatar
Val
 
Příspěvky: 90
Registrován: pát srp 04, 2006 19:03
Oblast pátrání: Letohrad - Červená, Pustiny, Hradec Králové, Praha, Habry

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Zora » stř říj 17, 2018 5:18

Dobrý den,

prosím o nahlédnutí do rejstříku k BR - příjmení Kothbauer, příp. Kotbauer, Got(t)bauer.

Děkuji, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » stř říj 17, 2018 12:08

Zora píše:Dobrý den,

prosím o nahlédnutí do rejstříku k BR - příjmení Kothbauer, příp. Kotbauer, Got(t)bauer.

Děkuji, Zora


Jen GoSTbauer - Matěj - Be - Smědeček - p. Český Krumlov - sedlák
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

PředchozíDalší

Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků