Generální rejstřík k berní rule

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Příspěvekod Claricia » stř srp 18, 2010 6:38

terminal píše:Přeji Vám hezký den,
mohu Vás také požádat o vyhledání jména Wrána? Poslední má stopa končí v obci Čejov u Humpolce a částečně (nepotvrzené) v obci Plačkov. Děkuji

Dobrý den, Wrána se s W v generálním rejstříku vůbec nevyskytuje. Příjmí Vrána je pak věnována více než stránka, dívala jsem se na Vámi zmíněnou oblast, v Plačkově se vyskytuje Vrána Jakub, sedlák, jinak nikdo další na Humpolecku uveden není.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Příspěvekod terminal » stř srp 18, 2010 8:06

Claricia píše:
terminal píše:Přeji Vám hezký den,
mohu Vás také požádat o vyhledání jména Wrána? Poslední má stopa končí v obci Čejov u Humpolce a částečně (nepotvrzené) v obci Plačkov. Děkuji

Dobrý den, Wrána se s W v generálním rejstříku vůbec nevyskytuje. Příjmí Vrána je pak věnována více než stránka, dívala jsem se na Vámi zmíněnou oblast, v Plačkově se vyskytuje Vrána Jakub, sedlák, jinak nikdo další na Humpolecku uveden není.

Moc děkuji za odpověď. Koukám, že si budu muset ještě více prohloubit znalosti kolem toho V-W. Po roce 1850 byli předci již zapisováni jako Vrána, do té doby Wrána. Mohl bych Vás požádat o scan té strany, kde se o Jakubovi Vránovi z Plačkova píše? Děkuji a přeji hezký den.
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Příspěvekod Claricia » stř srp 18, 2010 8:16

terminal píše:Moc děkuji za odpověď. Koukám, že si budu muset ještě více prohloubit znalosti kolem toho V-W. Po roce 1850 byli předci již zapisováni jako Vrána, do té doby Wrána. Mohl bych Vás požádat o scan té strany, kde se o Jakubovi Vránovi z Plačkova píše? Děkuji a přeji hezký den.


Dobrý den, moc tam toho nenajdete - je to jen generální rejstřík, tedy seznam jmen a obcí, nikoli zpracovaná berní rula, tu budete muset hledat v jiné knize. Přesně se tam o Jakubovi píše toto.

Vrána Jakub, kraj Čáslavský, list I, díl 116, obec Plačkov, soudní okres Humpolec, panství Herálec, Humpolec, pozn. sedlák
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Příspěvekod terminal » stř srp 18, 2010 12:28

Claricia píše:
terminal píše:Moc děkuji za odpověď. Koukám, že si budu muset ještě více prohloubit znalosti kolem toho V-W. Po roce 1850 byli předci již zapisováni jako Vrána, do té doby Wrána. Mohl bych Vás požádat o scan té strany, kde se o Jakubovi Vránovi z Plačkova píše? Děkuji a přeji hezký den.


Dobrý den, moc tam toho nenajdete - je to jen generální rejstřík, tedy seznam jmen a obcí, nikoli zpracovaná berní rula, tu budete muset hledat v jiné knize. Přesně se tam o Jakubovi píše toto.

Vrána Jakub, kraj Čáslavský, list I, díl 116, obec Plačkov, soudní okres Humpolec, panství Herálec, Humpolec, pozn. sedlák

Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Příspěvekod uriah81 » úte srp 24, 2010 11:52

Claricia píše:
uriah81 píše:Dobrý den,

mohl bych poprosit o vyhledání příjmení Schicht, které by se mělo vyskytovat na Děčínsku a Českokamenicku.

děkuji za info

Vláďa

Dobrý den, Schicht se vyskytuje v generálním rejstříku celkem pětkrát, vše na panství Lemberk, soudní okres Jablonné v Podještědí. Jedná se o Jakuba, Kryštofa a Michala, zahradníky z Rynoltic, Kryštofa, sedláka z Janovic v Podještědí, a Martina, chalupníka z Kunové.



Super, děkuji Vám za informace! V.
Uživatelský avatar
uriah81
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř črc 07, 2010 13:56
Bydliště: Benešov nad Ploučnicí

Příspěvekod Ladislav Krejča » čtv zář 30, 2010 13:54

Dobrý den,
prosím o vyhledání v berní rule:příjmení Krejča v obci Mnich na Vysočině a příjmení Václavíček ve Vlčetíně u Žirovnice.

Moc děkuji:Láďa
Ladislav Krejča
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř zář 15, 2010 11:05

Jansa

Příspěvekod Václav » čtv zář 30, 2010 16:34

Ladislav Krejča píše:Dobrý den,
prosím o vyhledání v berní rule:příjmení Krejča v obci Mnich na Vysočině a příjmení Václavíček ve Vlčetíně u Žirovnice.

Moc děkuji:Láďa


Zdravím. Z Vašeho záznamu usuzuji, že pátráte v oblasti kolem Žirovnice a Počátek. Já v této oblasti pátrám po jménu Jansa, které mám v rodokmenu viz tento odkaz:
http://hajek-rodokmen.info/phpgedview42 ... _width=100
Pokud byste na toto jméno narazil, nechte mi zde vkaz. Děkuji.
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Příspěvekod Claricia » sob říj 02, 2010 17:41

Ladislav Krejča píše:Dobrý den,
prosím o vyhledání v berní rule:příjmení Krejča v obci Mnich na Vysočině a příjmení Václavíček ve Vlčetíně u Žirovnice.

Moc děkuji:Láďa

Dobrý den,
bohužel Vás musím zklamat, příjmí Krejča se v generálním rejstříku k BR vůbec nevyskytuje, Václavíček ano, ale z jižních Čech pouze v okolí Milevska.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Příspěvekod Ladislav Krejča » sob říj 02, 2010 20:16

Paní Blanko,
moc děkuji za info-i když je negativní.I to má pro mě hodnotu.Bohužel jméno Krejča se velmi často zaměňuje s jménem Krejčí či Krejčů,tak od roku 1670-1680 se už Krejča vyskytuje ve více matrikách-a jedná se o sedláky,takže tam může být zakopán pes.Václavíčkové na Žirovnicku prokazatelně také o pár let později žili,ale šlo zřejmě o domkáře nebo podruhy.Ještě jednou dík.Láďa
Ladislav Krejča
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř zář 15, 2010 11:05

Příspěvekod Claricia » ned říj 03, 2010 20:53

Ladislav Krejča píše:Paní Blanko,
moc děkuji za info-i když je negativní.I to má pro mě hodnotu.Bohužel jméno Krejča se velmi často zaměňuje s jménem Krejčí či Krejčů,tak od roku 1670-1680 se už Krejča vyskytuje ve více matrikách-a jedná se o sedláky,takže tam může být zakopán pes.Václavíčkové na Žirovnicku prokazatelně také o pár let později žili,ale šlo zřejmě o domkáře nebo podruhy.Ještě jednou dík.Láďa

Problém může být i ve stavu zachovanosti berní ruly, některé obce se vůbec nedochovaly a podobně. Zkoušela jsem se kouknout ještě na Krejčího, ten se v Mnichu vyskytuje, a to Krejčí Jan, chalupník, a Krejčího Pavel, pustý grunt.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Příspěvekod Ladislav Krejča » úte říj 05, 2010 13:23

Děkuji ještě jednou,
to by mohla být stopa-můj první v Mnichu známý předek je Pavel Krejča,ale narodil se až kolem roku 1700,takže Vámi nalezený Pavel Krejčí by mohl být nějaký předek.K záměně Krejča na Krejčí a opačně-to je v historii našeho rodu trvalý jev.Pletou si i mě dodnes.

Díky.
Ladislav Krejča
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř zář 15, 2010 11:05

Žížala Hrbek

Příspěvekod Rooka » stř lis 03, 2010 0:50

Claricia dobry den mohl bych i Já poprosit o dohledaní jména Žížala vyskytujíci se v okolí Teplýšovic na Benešovsku a Hrbkové z Býkovic konkretně Kateřina Hrbková ktera si později brala Žížalu Jana z ... předem děkuji Michal
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod aloe » stř pro 15, 2010 17:27

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o vyhledání příjmení:

Bujárek (Bílá Třemešná)
Nosek (Sedlice)
Manich (Mostek)
Uživatelský avatar
aloe
 
Příspěvky: 419
Registrován: sob lis 13, 2010 2:26

Příspěvekod Daniela » čtv pro 16, 2010 23:40

Dobry den,
mohla bych Vas poprosit zda byste se nepodivala na prijmeni HERLE (HERRLE). Take by mne zajimal Franz Winkler.
Dekuji moc za ochotu. Daniela
Daniela
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob srp 15, 2009 21:47
Bydliště: British Columbia

Příspěvekod Zdenek » pát pro 17, 2010 12:00

No nevím, jestli Vám Claricia odpoví. Na svých stránkách psala, že v polovině prosince čekají přírůstek do rodiny. Tak chvíli počkejte, než se nový mrňousek doma zabydlí :wink: :wink: :wink: .
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků