Generální rejstřík k berní rule

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod poldi.k » ned črc 12, 2020 21:32

Zevrubný popis království českého.png
ještě jsem hledala v "Zevrubný popis rozdělení země království Českého, ježto Nejvyššími rozhodnutími od 14. září a 26. listopadu 1853 a od 5. března 1854 schváleno a nařízením" ráda bych i k tomuto datu
poldi.k
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv říj 20, 2016 23:37

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Zora » pon črc 13, 2020 0:43

Prosím o vyhledání příjmení Ferda v GR k BR.

Toto příjmení se mně objevuje kolem Brtnice kolem r. 1730. Nositel byl celoláník (půlláník) a já nejsem schopna na moravské straně najít další předchozí generace tohoto rodu., v GR k LV vizitaci příjmení není. Děkuji.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » pon črc 13, 2020 19:32

Zora píše:Prosím o vyhledání příjmení Ferda v GR k BR.

Toto příjmení se mně objevuje kolem Brtnice kolem r. 1730. Nositel byl celoláník (půlláník) a já nejsem schopna na moravské straně najít další předchozí generace tohoto rodu., v GR k LV vizitaci příjmení není. Děkuji.
Z


Tak jenom
Ferda Jan, Pl, Milínov, p. Nebílovy
Ferdák Jakub, Be, Krtov, p. Radenín
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Zora » pon črc 13, 2020 19:52

Velice pěkně Vám děkuji, přeji příjemný večer. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » stř črc 15, 2020 21:15

poldi.k píše:

Děkuji za nasměrování, povedlo se, nejvíce mne zajímá Kalousek východní Čechy - Habrkovice, Vysočina - příloze, ještě jednou moc děkuji


Kalousek v r. 1654
Budy je dřívější název Žampachu.
Podívejte se na web kdejsme.cz - výskyt příjmení podle hustoty. Mně se ve dvou liniích ukázalo, že pocházejí z místa dnešního nejhustějšího výskytu příjmení. Třeba to tak bude i u Vás.

PS: Proč jste ve svých příspěvcích smazala přílohy? Mohly pomoci někomu dalšímu.
Přílohy
Kalousek BR.JPG
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod poldi.k » čtv črc 16, 2020 6:37

Zevrubný popis království českého.png
Palacký popis království Českého.png
Naposledy upravil poldi.k dne pon srp 24, 2020 18:06, celkově upraveno 5
poldi.k
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv říj 20, 2016 23:37

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod ladyema » sob srp 22, 2020 12:55

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o vyhledání příjmení Hrouda/Hrauda (oblast Mělnicko, Roudnicko, Litoměřicko,...)

Mnohokrát děkuji
Ema
ladyema
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob srp 22, 2020 12:51

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod ladyema » sob srp 22, 2020 21:00

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o vyhledání příjmení Michl, přip. Michel.

Mnohokrát děkuji
Ema
ladyema
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob srp 22, 2020 12:51

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Láry Fáry » pon srp 24, 2020 16:41

Dobrý den, prosím pěkně o příjmení JEŘÁBEK.
Poslední nalezený výskyt mlynář Jiří Jeřábek v Nové Vsi (Litoměřicko) v roce 1685 (svatba).
Díky moc za pomoc
Lukáš
Láry Fáry
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 24, 2020 16:37

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Láry Fáry » ned srp 30, 2020 15:02

Dobrý den, prosím pěkně o příjmení VOTICKÝ
Poslední nalezený výskyt mlynář Jiří Jeřábek v Nové Vsi (Litoměřicko) v roce 1685 (svatba) si bere Salomonu Votickou, dceru Václava Votického. V této oblasti (panství Roudnice) jsem k Votickému nic dalšího nenašel a ani na panství Nelahozeves ne (obojí patřilo Lobkovicům). Ani to nejde nijak progooglit, všechno odkazuje pouze k přídavnému jménu od obce Votice.
Díky moc za pomoc
Lukáš
Láry Fáry
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 24, 2020 16:37

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Láry Fáry » ned srp 30, 2020 17:48

Dobrý den, prosím pěkně o příjmení RŮNĚ (nevím, zda nějaká dřívější podoba může být i Růna,....)
Poslední nalezený výskyt je přelom 18. a 19. století Neuměřice. Předtím prostě nikde neexistují ani se příjmení neobjevuje nikde jinde na internetu v dřívější době.
Díky moc za pomoc
Lukáš
Láry Fáry
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 24, 2020 16:37

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Láry Fáry » pon srp 31, 2020 16:31

Monika píše:
Láry Fáry píše:Dobrý den, prosím pěkně o příjmení RŮNĚ (nevím, zda nějaká dřívější podoba může být i Růna,....)
Poslední nalezený výskyt je přelom 18. a 19. století Neuměřice. Předtím prostě nikde neexistují ani se příjmení neobjevuje nikde jinde na internetu v dřívější době.
Díky moc za pomoc
Lukáš

Neuměřice? A není to Runge? Ti na zvoleněvském panství bývali i dřív.



Dobrý den, díky moc. Růně jsou dříve Runge, takže jsem se posunul na konec 17. století. Jsou to mlynáři, tak těžko říct, odkud přišli - dohledal jsem je v Olovnicích a Otvovicích. Předtím těžko říci....
Díky díky
Lukáš
Láry Fáry
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 24, 2020 16:37

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Láry Fáry » pon srp 31, 2020 17:05

Láry Fáry píše:
Monika píše:
Láry Fáry píše:Dobrý den, prosím pěkně o příjmení RŮNĚ (nevím, zda nějaká dřívější podoba může být i Růna,....)
Poslední nalezený výskyt je přelom 18. a 19. století Neuměřice. Předtím prostě nikde neexistují ani se příjmení neobjevuje nikde jinde na internetu v dřívější době.
Díky moc za pomoc
Lukáš

Neuměřice? A není to Runge? Ti na zvoleněvském panství bývali i dřív.



Dobrý den, díky moc. Růně jsou dříve Runge, takže jsem se posunul na konec 17. století. Jsou to mlynáři, tak těžko říct, odkud přišli - dohledal jsem je v Olovnicích a Otvovicích. Předtím těžko říci....
Díky díky
Lukáš


Ještě jednou Vám musím poděkovat za ten tip. Z posunu dál a mlynářů jsem nadšený!!!!
Láry Fáry
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 24, 2020 16:37

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Láry Fáry » úte zář 01, 2020 11:28

Monika píše:
Láry Fáry píše:Dobrý den, díky moc. Růně jsou dříve Runge, takže jsem se posunul na konec 17. století. Jsou to mlynáři, tak těžko říct, odkud přišli - dohledal jsem je v Olovnicích a Otvovicích. Předtím těžko říci....
Díky díky
Lukáš

Tak to se povedlo. Obrázek

Zdá se, že v této větvi možná máme stejné předky, protože Runge, kteří byli mlynáři v Olovnici, jsou i mí předkové. :) Zrovna asi před týdnem jsem se jim začala věnovat. Dostala jsem se, bohužel, jen do cca první poloviny 18. století a nedaří se mi najít spojení mezi Josefem Runge (+ 26. 6. 1741 v Olovnici) a Matějem (myslím, že to mohl být jeho otec, ale třeba ne), který byl byl na konci 17. století mlynářem v Olovnici, předtím Otvovicích, předtím Mikovicích a předtím ve Zvoleněvsi (pokud jde o jednoho mlynáře a ne několik). Nenarazil jste, prosím, někde na narození Josefa někdy na konci 17. století? Ještě nemám dočtené všechny matriky, takže snad na něj narazím, ale při rychlém hledání jsem nenašla. Díky předem.

A mám tip na možný původ - Zvoleněves patřila k toskánským statkům stejně, jako Zákupy, kde je po okolí tohle naše příjmení dost zastoupené. Je pravděpodobné, že by mohlo být zastoupené i na dalších toskánských statcích. :)



Josef Runge je i můj předek, bohužel jeho narození jsem nenašel. Ale je pravda, že u fary Minice, atd. jsem procházel jen indexy, což vím, že není dostatečně. V indexu jsou zaznamenány asi jen dvě děti Matěje, které se narodily v Otvovicích a jedna svatba. Alespoň jsem našel jeho svatbu. V roce 1724 se ženil s Alžbětou Forsterovou (dcerou Jana Forstera). Forsterové byli také mlynáři.
Dřívější matriky jsem sice procházel několikrát (to jsem ještě nevěděl, že budu hledat příjmení Runge), ale na příjmení si vůbec nepamatuji. Teď jsem to rychle prošel, ale neviděl.
Se Zákupami se u Zvoleněvsi počítá, protože i jiné rodiny mých předků jsou s nimi propojeni.
Tak snad se nám podaří dostat se dál, ale i tak je to paráda.
Díky Lukáš
Láry Fáry
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 24, 2020 16:37

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod mandoney » ned zář 06, 2020 8:58

Dobrý den,

prosím o vyhledání příjmení Smíšek (Kutná Hora a okolí).

Mnohokrát děkuji
Marek
mandoney
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv lis 21, 2019 17:28

PředchozíDalší

Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník