Generální rejstřík k berní rule

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Claricia » úte led 08, 2008 9:22

Pokud bude mít někdo zájem, nabízím vyhledání příjmení v generálním rejstříku k berní rule, který vyšel v nakladatelství Libri.

POZOR! Pokud vaši předci pocházejí z Moravy, v berní rule je nenajdete. Berní rula byla zpracována pouze pro Čechy!

Pro Moravu existují tzv. lánové rejstříky, ty ale zatím nebyly vydány.

Další knihy k dispozici:
Vlastivěda moravská - nové vydání - Dačicko, Slavonicko, Telčsko
literatura převážně se vztahující ke Kolínsku, Telčsku a Rakovnicku
Naposledy upravil Claricia dne sob srp 18, 2012 13:57, celkově upraveno 1
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Vizi » stř led 14, 2009 9:01

Claricia píše:Pokud bude mít někdo zájem, nabízím vyhledání příjmení v generálním rejstříku k berní rule, který vyšel v nakladatelství Libri.


Jejda přehlédl jsem tenhle příspěvek - mohu poprosit o vyhledání příjmení Vyskočil? A v jaké podobě mi to můžete předat, může to být ofocená stránka s tím příjmením? Předem díky moc
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun

Příspěvekod Vizi » sob led 31, 2009 13:33

Děkuji krásně za zaslání, to je přesně ono
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Vanellus » úte úno 10, 2009 17:16

Claricia píše:Pokud bude mít někdo zájem, nabízím vyhledání příjmení v generálním rejstříku k berní rule, který vyšel v nakladatelství Libri.

Další knihy k dispozici:
Vlastivěda moravská - nové vydání - Dačicko, Slavonicko, Telčsko
literatura převážně se vztahující ke Kolínsku, Telčsku a Rakovnicku


Dobrý den,
prosím, podívala byste se mi na jméno Tiller (Tyller)? A poslala mi to na mejl? Děkuji moc.
Jarda Čejka
Vanellus
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 12, 2008 20:22
Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvekod janina1974 » čtv úno 25, 2010 14:48

Dobrý den,
mohla bych poprosit o vyhledání v rejstříku Berní ruly - příjmení Hnilička? Měli by pocházet z Kutnohorska, konktrétně Církvice, Jakub, Třebešice a Nové Dvory.
Moc děkuju za pomoc
Jana
janina1974
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát zář 25, 2009 13:43

Příspěvekod Claricia » čtv úno 25, 2010 14:56

Janina: z této oblasti je v generálním rejstříku zmíněn Bartoň Hnilička, rolník z Mrzkovic (Čáslavský kraj, list II, díl 631).
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Příspěvekod janina1974 » čtv úno 25, 2010 18:43

Claricia - díky moc, dívala jsem se do mapy, Mrzkovice jsou u Světlé n. S. to je dost daleko, ale nevadí, budu pátrat dál.

Myslíte, že bych mohla otravovat ještě s jedním jménem? A to Fiřt (psané taky First nebo Fryt) z Dlouhé Lhoty na Příbramsku?

moc děkuju za pomoc
Jana
janina1974
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát zář 25, 2009 13:43

Příspěvekod Claricia » čtv úno 25, 2010 19:27

Bohužel, nikde nic..
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Příspěvekod janina1974 » čtv úno 25, 2010 20:11

hm, no co se dá dělat, každopádně moc a moc děkuju za Vaši ochotu
Jana
janina1974
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát zář 25, 2009 13:43

Příspěvekod venusev » ned črc 18, 2010 19:37

Zdravím,
zajímalo by mě kolik se toho dá najít na Slánsku. Prý se soupisy ze Slánska ztratily.
Zajímalo by mě příjmení Votruba/Wotruba.

Díky, Venuše
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko

Příspěvekod Claricia » pon črc 19, 2010 18:09

venusev píše:Zdravím,
zajímalo by mě kolik se toho dá najít na Slánsku. Prý se soupisy ze Slánska ztratily.
Zajímalo by mě příjmení Votruba/Wotruba.

Díky, Venuše


Votrubů je v generálním rejstříku cca 20 plus ještě nějaké ty Votrubovské chalupy. Jsou z obcí:
Brozany, Zlešice, Chřešťovicce, Luženičky, Živonín, Kbelnice, Vysoké Veselí, Žlebská Lhotka, Zátvor, Hluboká n/Vlt, Nová Ves p. Pleší, Kojákovice, Smržovice, Máslojedy, Březina, Štítov, Zámezí, Ostroměř, Hluboká, Podluhy, Humpolec, Prachov, Loučky, Smrčí, Kalhov, Nový Bydžov, Dolní Sytová, Hraběšín, Lnářský Málkov, Patřín, Třebenice, Čechtice a Sádek.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Příspěvekod Milan » stř črc 28, 2010 21:48

Dobrý den Blanko, pokud máte jakoukoliv literaturu o Kolínu, nebo o kolínsku byl bych moc rád, pokud by jste mi nějaký seznam poslala. Soudě podle vašich stránek, které jsou skvělé, tak máme asi podobná místa zájmu. Všiml jsem si, že máte Paměti osad na kolínsku. Ty mám 2, 3 a 4 díl v PDF a některé další knihy v tištěné formě. Budu moc vděčný za jakoukoliv knihu, kterou nemám, díky moc Milan. Pokud v těch příjmeních naleznete i Malinský, tak mi dejte vědět, díky.
Milan
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv led 18, 2007 16:59

Příspěvekod uriah81 » úte srp 17, 2010 10:36

Dobrý den,

mohl bych poprosit o vyhledání příjmení Schicht, které by se mělo vyskytovat na Děčínsku a Českokamenicku.

děkuji za info

Vláďa
Uživatelský avatar
uriah81
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř črc 07, 2010 13:56
Bydliště: Benešov nad Ploučnicí

Příspěvekod terminal » stř srp 18, 2010 5:53

Přeji Vám hezký den,
mohu Vás také požádat o vyhledání jména Wrána? Poslední má stopa končí v obci Čejov u Humpolce a částečně (nepotvrzené) v obci Plačkov. Děkuji
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Příspěvekod Claricia » stř srp 18, 2010 6:34

uriah81 píše:Dobrý den,

mohl bych poprosit o vyhledání příjmení Schicht, které by se mělo vyskytovat na Děčínsku a Českokamenicku.

děkuji za info

Vláďa

Dobrý den, Schicht se vyskytuje v generálním rejstříku celkem pětkrát, vše na panství Lemberk, soudní okres Jablonné v Podještědí. Jedná se o Jakuba, Kryštofa a Michala, zahradníky z Rynoltic, Kryštofa, sedláka z Janovic v Podještědí, a Martina, chalupníka z Kunové.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Další

Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků