Generální rejstřík k berní rule

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Blanka131 » sob lis 19, 2016 0:18

Hezký večer,

moc děkuju za Váš čas. Co se týče podob příjmení, našla jsem ho snad jednou v pol. 18. stol. ještě s y, příp. přehlasovaným ü, tj. psáno jako Fykerl, ale vzhledem k tomu, že ten Kloušov se mi tam objevuje, je opravdu možné, to co píšete Vy, tj. že může být špatný přepis - např. zde úmrtí Martina, který pocházel z Kloušova: http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... -02_2580-z

Jeho narození jsem zatím nenašla, dle nějakých rodokmenů na MyHeritage se měl narodit právě sedláku Janovi z Kloušova, jenže bez zdroje, z nějž by bylo možné ověřit správnost, a už jsem se naučila tyhle informace brát hodně s rezervou. Musím si holt znovu detailně projít merklínské (a související) matriky, trošku jsem doufala, že najdu nějakou spojku ;-). Každopádně i tak moc děkuju :-)
Blanka131
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř říj 14, 2015 21:07

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod mrti » úte lis 22, 2016 16:28

Dobry den.. potreboval bych pomoc.. bylo by mozne se podivat na prijmeni Starý, Stará,Stary,Stára atd.. pro vesnici Nova Ves u Postupic okres Benešov u Prahy. A Na prijmeni Kykša, Kyksa, Kykssa, mozno i s mekym i. Take vesnice Nova Ves..a pokud by se nepostesrilo v teto vesnici tak zaslat jmena v jinych oblastech prijmeni Kykša asi nebude moc ale Starých asi bude kopec.. tak jestli by treba sken stranky byl mozny zaslat na email Martasek.st@seznam.cz . Nejak jsem se zasekl predci se nejspise prestehovali tak budu muset asi projit vsechny varianty. Dekuji predem za jakoukoliv odpoved S pozdravem Martin Stary.
mrti
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte zář 03, 2013 17:53

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » stř lis 23, 2016 2:08

mrti píše:Dobry den.. potreboval bych pomoc.. bylo by mozne se podivat na prijmeni Starý, Stará,Stary,Stára atd.. pro vesnici Nova Ves u Postupic okres Benešov u Prahy. A Na prijmeni Kykša, Kyksa, Kykssa, mozno i s mekym i. Take vesnice Nova Ves..a pokud by se nepostesrilo v teto vesnici tak zaslat jmena v jinych oblastech prijmeni Kykša asi nebude moc ale Starých asi bude kopec.. tak jestli by treba sken stranky byl mozny zaslat na email Martasek.st@seznam.cz . Nejak jsem se zasekl predci se nejspise prestehovali tak budu muset asi projit vsechny varianty. Dekuji predem za jakoukoliv odpoved S pozdravem Martin Stary.


Kyksa, Kykša, Kikša, Kiksa se v GR BR nevyskytují. Nejpodobnější je Kykeš Matěj - Pr - Radomilice - p. Chřešťovice - sedlák. Nejsou jiné varianty?
Starého Vám během několika dnů pošlu na mail.

Zkuste se podívat na místa uvedená u kmotrů a svědků.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod mrti » stř lis 23, 2016 9:37

Karla55 píše:
mrti píše:Dobry den.. potreboval bych pomoc.. bylo by mozne se podivat na prijmeni Starý, Stará,Stary,Stára atd.. pro vesnici Nova Ves u Postupic okres Benešov u Prahy. A Na prijmeni Kykša, Kyksa, Kykssa, mozno i s mekym i. Take vesnice Nova Ves..a pokud by se nepostesrilo v teto vesnici tak zaslat jmena v jinych oblastech prijmeni Kykša asi nebude moc ale Starých asi bude kopec.. tak jestli by treba sken stranky byl mozny zaslat na email Martasek.st@seznam.cz . Nejak jsem se zasekl predci se nejspise prestehovali tak budu muset asi projit vsechny varianty. Dekuji predem za jakoukoliv odpoved S pozdravem Martin Stary.


Kyksa, Kykša, Kikša, Kiksa se v GR BR nevyskytují. Nejpodobnější je Kykeš Matěj - Pr - Radomilice - p. Chřešťovice - sedlák. Nejsou jiné varianty?
Starého Vám během několika dnů pošlu na mail.

Zkuste se podívat na místa uvedená u kmotrů a svědků.




Děkuji za rychlou odpověď budu pátrat dále .. zrovna Matěje hledám tak třeba se poštěstí a zjistím něco více.. Děkuji moc S pozdravem Martin S.
mrti
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte zář 03, 2013 17:53

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod merapi » pát lis 25, 2016 23:48

Dobrý den, mohu poprosit o vyhledání jména Lhotský pro Břežany nad Ohří a Budynė nad Ohří? Moc děkuji.
Richard Lhotský
merapi
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon led 06, 2014 20:09
Bydliště: Třeboň
Oblast pátrání: Budyně nad Ohří, Dobrušsko, Hronovsko, Mělník, Praha, Českobudějovicko, Jindřichohradecko

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » sob lis 26, 2016 23:47

merapi píše:Dobrý den, mohu poprosit o vyhledání jména Lhotský pro Břežany nad Ohří a Budynė nad Ohří? Moc děkuji.
Richard Lhotský
Přílohy
2.JPG
1.JPG
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod pavelmacku » sob pro 31, 2016 14:23

Dobrý den,

moc prosím o vyhledání jména Sokolíček.
pavelmacku
 
Příspěvky: 102
Registrován: ned led 17, 2016 18:58
Oblast pátrání: Lysice, Černá Hora, Kunštát, Bořitov, Brno - rod Macků, Sokolíčkovi, Stejskalovi, Musilovi

Vanovice, Velká Roudka, Cetkovice, Světlá, Jednov-Suchdol - rody Paroulkovi, Kučerovi

JV Čechy, Slovensko, Severní Rakousko - Kohoutkovi, Straussovi, Götzovi, Steckbauerovi

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod pivoda » sob pro 31, 2016 15:16

Přeji dobrý poslední den v tomto roce.
Prosil bych o vyhledání jména "Paclík", "Pihávek", někdy též "Paclík neb Pihávek" obec Putimov okr. Pelhřimov.
Děkuji a mnoho štěstí v novém roce!
Pivoda
pivoda
 
Příspěvky: 56
Registrován: pon říj 20, 2014 12:01
Bydliště: Ostrava
Oblast pátrání: Plzeňsko, Havlíčkobrodsko, Křemešnicko

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » sob pro 31, 2016 19:57

pivoda píše:Přeji dobrý poslední den v tomto roce.
Prosil bych o vyhledání jména "Paclík", "Pihávek", někdy též "Paclík neb Pihávek" obec Putimov okr. Pelhřimov.
Děkuji a mnoho štěstí v novém roce!


Pacslík Matěj – Be – Lipice – p. Pelhřimov vsi – sedlák
Paclík Tomáš – Chr – Sebranice – p. Litomyšl – sedlák
Pihávek v GR BR není.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » sob pro 31, 2016 19:59

pavelmacku píše:Dobrý den,

moc prosím o vyhledání jména Sokolíček.


Sokolíčková Dorota – Ch – Čistá – p. Litomyšl – sedlák
Na stejném panství:
V Trstěnici: Sokolík Marek – chalupník, Sokol Jakub – zahradník, Sokolů Michal – zahradník
V Lezníku: Sokol Jiřík – sedlák
V Dolní Sloupnici: Sokolští - sirotci
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod pivoda » sob pro 31, 2016 20:28

Karla55 píše:
pivoda píše:Přeji dobrý poslední den v tomto roce.
Prosil bych o vyhledání jména "Paclík", "Pihávek", někdy též "Paclík neb Pihávek" obec Putimov okr. Pelhřimov.
Děkuji a mnoho štěstí v novém roce!


Pacslík Matěj – Be – Lipice – p. Pelhřimov vsi – sedlák
Paclík Tomáš – Chr – Sebranice – p. Litomyšl – sedlák
Pihávek v GR BR není.

Děkuji a mnoho štěstí Pivoda
Pivoda
pivoda
 
Příspěvky: 56
Registrován: pon říj 20, 2014 12:01
Bydliště: Ostrava
Oblast pátrání: Plzeňsko, Havlíčkobrodsko, Křemešnicko

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod janamic » sob pro 31, 2016 21:29

Claricia píše:
vmonkey píše:Dobrý den,
narazil jsem na toto téma a pokud by to bylo možné, tak bych chtěl taktéž poprosit o vyhledání několika jmen...
Jedná se mi o příjmení Tyburec, Tiburec, Tiburci, Tyburci, Tyburecz, Tiburecz a dalších podobných variant. V roce 1646 žili v obci Běleč (pomezí Rakovnicka/Kladenska a Berounska). Ale byl bych rád i za zmínění těch, kteří žili jinde (snad by jich nemělo být nějak moc).

Děkuji mnohokrát!

Našla jsem pouze Matěje Tyburače, chalupníka ze Lhoty, panství Křivoklát.


našla jsem vzdálenou svatbu Tyburce:
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/10812/117
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod kuchy68 » úte led 17, 2017 15:17

Dobrý den,

mohu poprosit zda se berní rule vyskytuje příjmení Kuchařík?
Od někud přišli moji předci do Zárubic u Třebíče a nevím odkud.

Děkuji
Petr K.
kuchy68
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte kvě 12, 2015 11:37
Oblast pátrání: Třebíčsko, Hrotovicko, Mor. Krumlovsko, Znojemsko,
příjmení Kuchařík, Jonáš, Otoupal, Ramach

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » úte led 17, 2017 21:24

kuchy68 píše:Dobrý den,

mohu poprosit zda se berní rule vyskytuje příjmení Kuchařík?
Od někud přišli moji předci do Zárubic u Třebíče a nevím odkud.

Děkuji
Petr K.


Kuchařík Jan – Pr – Milčice – p. Kraselov – zahradník
Kuchařík Tomáš – Hr – Lužec n. Cidlinou – p. Chlumec n. Cidl. - chalupník
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Hanka Teplice » pát led 20, 2017 17:00

Prosím o vyhledání příjmení "Folget". Zatím jsem toto příjmení našla pouze v Domažlicích, ale zde je první zápis až v r. 1718.
Děkuji.
Hanka Teplice
 
Příspěvky: 46
Registrován: čtv říj 24, 2013 16:35
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Domažlice, Radonice u Domažlic, Osvračín, Kouty u Třebíče, Chlum u Třebíče

PředchozíDalší

Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků