Kronika rodu Flesarů.

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Kronika rodu Flesarů.

Příspěvekod airdesigner » stř srp 15, 2018 7:29

Rád bych si přečetl knihu Kořeny věků - Kronika rodu Flesarů.

Knihu se mi nedaří sehnat, rád bych si jí i zakoupil.

Můžete poradit, kde jí sehnat?

Děkuji.
airdesigner
 
Příspěvky: 381
Registrován: úte říj 01, 2013 12:42

Re: Kronika rodu Flesarů.

Příspěvekod Zora » stř srp 15, 2018 7:31

Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Kronika rodu Flesarů.

Příspěvekod Kiara » stř srp 15, 2018 20:06

Zora píše:http://www.okrisky.cz/nabidka-knihy-koreny-veku/d-362149

Velmi nerada píši špatné zprávy, nicméně musím situaci uvést na pravou míru. Kniha "Kořeny věků" je beznadějně vyprodána a sehnat ji je téměř nemožné. Oslovila jsem prostřednictvím mailu na této odkazované stránce v srpnu 2017 i samotného autora (vydavatele knihy), přišla mi odpověď, že kniha už je vyprodaná a pokud se vydavatel rozhodne pro 3. vydání, bude mě informovat. Jelikož od té doby uplynul rok a nikdo mě od té doby neinformoval, domnívám se, že ke třetímu vydání knihy stále ještě nedošlo.
Mezitím jsem zkoušela i jiné zdroje (internet, antikvariáty, rozhození sítí přes známé), bohužel, všechno marno. "Kořeny věků" jsou těžká podpultovka a jejich získání bych přirovnala spíše k výhře v loterii ... :cry:
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Kronika rodu Flesarů.

Příspěvekod Zora » stř srp 15, 2018 20:16

Viděla jsem ji i v nabídce na e-knihy, zkuste se podívat. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Kronika rodu Flesarů.

Příspěvekod Kiara » čtv srp 16, 2018 20:11

Zkoušela jsem se podívat, leč bezvýsledně. Vyhledavač mi našel buď nefunkční linky, nebo odkazy na pofiderní stránky, odkud si vůbec nechci cokoliv stahovat :( Pokud máte link na nějakou důvěryhodnou adresu, odkud bych si mohla tuto e-knihu stáhnout, budu vděčna :D
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Kronika rodu Flesarů.

Příspěvekod Zora » čtv srp 16, 2018 20:25

Kiara píše:Zkoušela jsem se podívat, leč bezvýsledně. Vyhledavač mi našel buď nefunkční linky, nebo odkazy na pofiderní stránky, odkud si vůbec nechci cokoliv stahovat :( Pokud máte link na nějakou důvěryhodnou adresu, odkud bych si mohla tuto e-knihu stáhnout, budu vděčna :D


Bohužel, odkazy jsem si neukládala... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Kronika rodu Flesarů.

Příspěvekod Dagmar8 » sob srp 18, 2018 8:30

Tady ve Zpravodaji začali vydávat úryvky z této knihy http://www.docekal.cz/podesin/zpravodaj0205/zpra0205.htm#_Toc104954783

a také jsou nějaké úryvky zde http://docplayer.cz/63916291-Vesele-vanoce-a-stastny-novy-rok-preje-obecni-urad-a-zastupitelstvo-obce.html

vím, že kniha to není, ale alespoň něco
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Kronika rodu Flesarů.

Příspěvekod ZEL » sob srp 18, 2018 11:50

No, tahle kniha se připomínla kdysi na Okounovi a byl tam i odkaz na Mageo, kde se kniha diskutovala ještě před vydáním na základě zveřejnění přepisu na netu a reakce byly dost negativní.
ZEL
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: Kronika rodu Flesarů.

Příspěvekod Dika » pon zář 03, 2018 19:22

Tuto knihu bych také ráda měla doma, ale není k mání. Několikrát jsem si ji alespoň půjčila v knihovně. Myslím, že v každé větší knihovně by ji mohli mít. (krajské, okresní, univerzitní…)
Dika
 
Příspěvky: 478
Registrován: stř dub 15, 2015 21:01
Oblast pátrání: střední, jižní a východní Čechy

Re: Kronika rodu Flesarů.

Příspěvekod janek950 » úte zář 11, 2018 9:03

Objevila se v nabídce antikvariátu Shiori, tak kdo bude rychlejší, toho bude ... https://www.shioriantikvariat.cz/p83540-koreny-veku.php
janek950
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte kvě 31, 2016 12:40
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Praha, Český ráj, Mladoboleslavsko, Berounsko, Uherskohradišťsko, Vizovicko, Černohorsko.

Re: Kronika rodu Flesarů.

Příspěvekod Kiara » úte zář 11, 2018 10:38

janek950 píše:Objevila se v nabídce antikvariátu Shiori, tak kdo bude rychlejší, toho bude ... https://www.shioriantikvariat.cz/p83540-koreny-veku.php

Někdo už byl hodně rychlý, u knihy je červená poznámka: NENÍ SKLADEM 8)
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Kronika rodu Flesarů.

Příspěvekod janek950 » úte zář 11, 2018 17:43

To tedy byl rychlý. :shock: Když jsem dával odkaz, ještě to bylo dostupné.
janek950
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte kvě 31, 2016 12:40
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Praha, Český ráj, Mladoboleslavsko, Berounsko, Uherskohradišťsko, Vizovicko, Černohorsko.

Re: Kronika rodu Flesarů.

Příspěvekod Kiara » ned říj 28, 2018 8:54

Pro všechny zájemce o knihu "Kořeny věků" - kronika rodu Flesarů mám dobrou zprávu: kniha je již opětovně k mání přímo u vydavatele, zájemci mohou vznést dotaz na e-mailové adrese farsivivo(zavináč)email.cz.
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Kronika rodu Flesarů.

Příspěvekod Mocker2 » stř lis 20, 2019 23:13

Nemalá část Kronika Flesarů je stránkách obce Poděšín

https://www.podesin.cz/historie/vypisy- ... y-kroniky/

Jen bych upozornil, je to ryze beletristické kniha, s historií to nemá moc společného, což bohužel ušlo většině médií. Přitom řada fabulací autora je natolik úsměvná, že to snad nikdo nemůže brát vážně. Jakože už v 15. století se v Čechách loví severoamerické ondatry na honech(?), přestože se do Evropy poprvé dostaly až ve 20. století. Boje sedláků s cikány, kteří údajně nechtějí pracovat a živí se vybíráním výpalného s "velikými noži". Nebo, že prostí vesničané v 16. století počítají ceny potravin ve zlatých (=tehdy uherské dukáty= prakticky ryzí zlato) a krejcarech (ty byly u nás oficiálně připuštěny až o desetiletí později).

O skutečném životě lidí v 15.-17. století se dá hodně načerpat ve Wintrově Kulturním obrazu českých měst, volně dostupné online:

https://www.academia.edu/16577896/Zikmu ... 420_-_1620
Mocker2
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob dub 22, 2017 15:07
Oblast pátrání: Nechranice, Přeskaky, Šanov u Rakovníka, Borohrádek, Solnice, Žamberk


Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků