Soupis poddaných podle víry Kouřimsko

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Soupis poddaných podle víry Kouřimsko

Příspěvekod Ivana » ned dub 29, 2012 17:12

Dobrý den, mám prosbu nemáte někdo soupis poddaných podle víry Kouřimsko, mělo by tam být i město Vlašim, podle berní ruly by zde měl být Jan Pastorek handlíř v mouce, zajímalo by mne cokoliv o něm. Děkuji Ivana
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Re: Soupis poddaných podle víry Kouřimsko

Příspěvekod Claricia » pon dub 30, 2012 13:20

Ivana píše:Dobrý den, mám prosbu nemáte někdo soupis poddaných podle víry Kouřimsko, mělo by tam být i město Vlašim, podle berní ruly by zde měl být Jan Pastorek handlíř v mouce, zajímalo by mne cokoliv o něm. Děkuji Ivana

Soupis poddaných pro Kouřimsko mám, Vlašim tam je, ale... Je tam jen dopis od majitele panství, že dohlížejí s farářem na přijímání atp. a že si na to budou i v budoucnu dávat pozor, žádný seznam lidí tam není... Buď mi něco chybí, nebo to tam není vůbec.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: Soupis poddaných podle víry Kouřimsko

Příspěvekod Ivana » pon dub 30, 2012 13:47

Děkuju za zprávu
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Re: Soupis poddaných podle víry Kouřimsko

Příspěvekod Ivana » úte kvě 29, 2012 10:55

Tak jsem se zeptala v národním archivu a dostala jsem odpověď, že pro město Vlašim se zachoval pouze sumární výkaz bez udání poddaných
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30


Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků