Telecí -místopis

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Telecí -místopis

Příspěvekod rolivka » pát zář 30, 2011 8:29

V SOA Litomyšl je neocenitelná práce kronikáře L. Horníčka, kterou psal jako přílohu ke kronice obce Telecí. Jsou v ní vypsáni obyvatelé jednotlivých čp. hluboko do minulosti s odkazem na prameny, ze kterých čerpal. V archivu vám ji půjčí bez předchozího objednávání.
Většinu jsem si ofotila, tak pokud máte kořínky v této obci na Poličsku, ráda pomohu.
rolivka
 
Příspěvky: 64
Registrován: čtv dub 08, 2010 22:19
Bydliště: Choceň

Příspěvekod rolivka » pát zář 30, 2011 8:32

omlouvám se, v Litomyšli je pochopitelně okresní archiv.
rolivka
 
Příspěvky: 64
Registrován: čtv dub 08, 2010 22:19
Bydliště: Choceň

Re: Telecí -místopis

Příspěvekod melicharovaj » pát čer 07, 2013 14:34

Dobrý den,
mám kořeny v čp 122, Zahradníkovi, myslíte, že by bylo možné ty fotky mi poslat? Moc by mi to pomohlo, jedná se o evangelíky a pátrání nic moc. Předem moc děkuji Jitka
melicharovaj
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 07, 2013 14:27

Re: Telecí -místopis

Příspěvekod kevin » ned říj 06, 2013 14:36

Dobrý den,
Nečekaně jsem našel kořeny mého pradědy Jana Bílka naroz. v Telecí roku 1857, jeho otec František Bílek, matka Anna Bílková rozená Ondráčková. Při prozkoumání online matrik v Zámrsku jsem na žádnou informaci o této rodině nenarazil. Po doporučení pana Petra Hudíka Vás prosím zda by se ve Vámi uváděné knize nějaká stopa nenašla.Jan Bílek se přiženil a hospodařil v Blažkově na Žďársku.Děkuji za jakoukoliv informaci.
kevin
 
Příspěvky: 137
Registrován: ned říj 06, 2013 14:12

Re: Telecí -místopis

Příspěvekod kevin » pát říj 25, 2013 9:21

Upřímně děkuji za zaslané materiály Telecí - Bílek. Je to přesně to co mě chybělo a pomáhá mě objasnit mnoho dalších vztahů u kterých jsem nebyl schopen pokročit dále. Mám z toho obrovskou radost. Přeji vše nejlepší a ještě jednou děkuji. Kevin - Jaroslav
kevin
 
Příspěvky: 137
Registrován: ned říj 06, 2013 14:12

Re: Telecí -místopis

Příspěvekod Vaseta » pon bře 03, 2014 12:32

Dobrý den,
mohla byste mi, prosím, poslat ofotografované části o Dvořákových z čp. 16, pokud je máte k dispozici? Děkuji moc.

Vaseta
Vaseta
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 03, 2014 12:24

Re: Telecí -místopis

Příspěvekod Terra » ned srp 30, 2015 16:54

Dobrý den,
mám také jeden problém s obcí Telecí. Předek mojí švagrové jménem Filip Stodola byl sice z Borové, ale byl synem Kateřiny roz. Lamplotové původem z Telecího. Ta zemřela, když bylo Filipovi pouhých devět let. Filip se v dospělosti objevuje v Telecím na č.p.48, což je takzv. Halvův mlýn. Je v matrice uváděn jako sedlák a mlynář. Domnívala jsem se, že tam tuto usedlost zdědil či koupil od nějakých příbuzných ze strany jeho matky. Jenže po nějaké době, někdy v letech 1803 -5, Filip s celou svou rodinou opouští nejen tento mlýn ale i Telecí a kočuje po různých mlýnech v okolí Olešnice. Zajímalo by mě, kdo byl skutečným majitelem mlýna č.p. 48 v Telecím kolem r. 1800 a zda se v seznamu majitelů objevuje i jméno Filip Stodola. Pokud mi můžete tuto informaci zjistit, budu vám velice vděčná.
Terra
 
Příspěvky: 80
Registrován: sob kvě 25, 2013 20:18
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Blanensko

Re: Telecí -místopis

Příspěvekod jagea » ned srp 30, 2015 20:25

Nenarazila jste v Telecím na příjmení Wraspír nebo Hanus? U těch Wraspírů by se mohlo jednat o čísla popisná 35,71,72 a 113.
jagea
 
Příspěvky: 149
Registrován: stř zář 04, 2013 20:25
Bydliště: Praha,Polička
Oblast pátrání: Kněževes u Olešnice,Pulkov (okres Třebíč),Příštpo,Svojanov u Poličky a okolí

Re: Telecí -místopis

Příspěvekod lvondrackova » sob dub 24, 2021 20:10

Dobrý den,

kořeny mě zavedly do obce Telecí čp. 74, Žváček. Byla byste tak hodná, pokud máte ofoceno, a poslala mi, co se váže k tomuto domu? Mám tam nějaké nejasnosti a nemůžu se hnout z místa.

Velice Vám děkuji

LV
lvondrackova
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 24, 2021 19:39
Oblast pátrání: Pohořelice, Telecí, Horní Bobrová, Německý Rudolec, Hrušovany nad Jevišovkou, Měnín, Miroslavské Kninice, Radešínská Svratka

Re: Telecí -místopis

Příspěvekod Zora » sob dub 24, 2021 20:15

Pošlete kolegyni raději email( tlačítko pod dialogovým oknem). Naposledy tu byla:
Poslední návštěva: pon pro 23, 2019 8:46

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků