Nabízím Soupis podd. podle víry - Plzeňsko, Berounsko

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Nabízím Soupis podd. podle víry - Plzeňsko, Berounsko

Příspěvekod Dia_linn » pon úno 22, 2016 14:12

Nabízím vyhledání v Soupisu poddaných podle víry r. 1651, oblasti Berounsko a Plzeňsko + Klatovsko.
Raději prosím pište zprávy, ne vždy si všimnu prosby zde "na zdi". Díky!
Naposledy upravil Dia_linn dne čtv úno 02, 2017 10:02, celkově upraveno 1
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Nabízím Soupis podd. podle víry - Plzeňsko, Berounsko

Příspěvekod Dia_linn » pon úno 22, 2016 21:00

Tak nakonec to je velice jednoduché a vůbec Vás nepotěším.

Soupisy panství Horšovský Týn a Zelená Hora dle úvodu chybí (nepíší, jestli se ztratily nebo vůbec nevznikly).
Sušice už patří do Prácheňského kraje a Rakovník zase do Rakovnického kraje - to zkuste u kolegů.
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Nabízím Soupis podd. podle víry - Plzeňsko, Berounsko

Příspěvekod JanaVi » sob úno 27, 2016 13:49

Dia_linn píše:Nabízím vyhledání v Soupisu poddaných podle víry r. 1651, oblasti Berounsko a Plzeňsko + Klatovsko.

Přeji hezký den,
pokud by to bylo možné, poprosila bych vás o pomoc při hledání mého předka na Chudenickém panství (Klatovsko). První zmínku o něm mám v soupisu poddaných velkostatku Chudenice z roku 1782 v obci Úboč. Jedná se o Auterský (někdy psáno Autrský) Jiří (Gregor, Georg). V roce 1782 má zapsaný věk 25 let. V roce 1784 při svatbě ve vsi Černíkov věk 28 let. V soupisu poddaných je zapsaný s rodiči a bratrem. Otec je opět Gregor Autrský, v roce 1782 už zemřelý. Matka je psaná jako vdova Barbora po Gregoru Auterský 62 let.
V blízké obci Koloveč, která patřila taky pod velkostatek Chudenice, jsem našla několik další lidí stejného příjmení, ale ani jednoho Gregora, Georga či Jiřího. Hledala jsem cca 100 let do minulosti. Matriky tam začínají od roku 1650. Musel se tedy narodit jinde.
Pokud by se v Soupisu poddaných podle víry z roku 1651 nacházelo toto příjmení v některé další obci, třeba by mi to pomohlo nasměrovat mé další hledání správným směrem, kde mi ještě hledat nenapadlo.
Hledala jsem i na dalších místech, které patřily Chudenickým z Chudenic, třeba na Radnicku a Rokycansku je Auterských opravdu hodně, ale opět ani jeden Jiří.
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 242
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Nabízím Soupis podd. podle víry - Plzeňsko, Berounsko

Příspěvekod Hanka Teplice » ned úno 28, 2016 16:55

Využívám nabídku a prosím o vyhledání dvou příjmení:
1) Jiřík Folget - dle Berní ruly je v roce 1651 zapsán v obci Hyršov. Zatím jsem ho ale v matrikách nenašla,
snad bude v soupisech víry.

2) Jiří Hůrka - dle Berní ruly z r. 1651 je zapsán v Osvračíně.
Václav Hůrka z obce Trnčí

Děkuji za vyhledání.
Hanka Teplice
 
Příspěvky: 46
Registrován: čtv říj 24, 2013 16:35
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Domažlice, Radonice u Domažlic, Osvračín, Kouty u Třebíče, Chlum u Třebíče

Re: Nabízím Soupis podd. podle víry - Plzeňsko, Berounsko

Příspěvekod Menya » ned úno 28, 2016 18:08

Mohu poprosit o vyhledání rodiny Matěje Razima ve Všenicích (popř. dalších tamních Razímů či Razymů? Předem moc děkuji.
Uživatelský avatar
Menya
 
Příspěvky: 324
Registrován: čtv úno 18, 2016 14:35
Bydliště: Letohrad
Oblast pátrání: Poličsko
Rodokmen online: https://ogy.de/v4af

Re: Nabízím Soupis podd. podle víry - Plzeňsko, Berounsko

Příspěvekod Dia_linn » úte bře 01, 2016 13:57

Dobrý den:

1) Jiřík Folget - dle Berní ruly je v roce 1651 zapsán v obci Hyršov. Zatím jsem ho ale v matrikách nenašla,
snad bude v soupisech víry. - v Hyršově je zapsáno "Geörg Fölckl", 38 let, kat. a jeho žena Margaretha (30), dcera Apolona (13 let).

2) Jiří Hůrka - dle Berní ruly z r. 1651 je zapsán v Osvračíně - v Osvračíně nikdo se nikdo s příjemním Hůrka nevyskytuje
Václav Hůrka z obce Trnčí - v Trnčí už jsme úspěšnější - je tam Václav Hůrka (22), chalupník, poddaný, katolík a jeho žena Dorata (skutečně je to tam takto napsáno) , 25 let, poddaná, katolička

Pokud chcete fotky, napište mi prosím do zprávy mail :-)
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Nabízím Soupis podd. podle víry - Plzeňsko, Berounsko

Příspěvekod Dia_linn » úte bře 01, 2016 14:04

Menya píše:Mohu poprosit o vyhledání rodiny Matěje Razima ve Všenicích (popř. dalších tamních Razímů či Razymů? Předem moc děkuji.


Dobrý den, Všenice ani okolní vsi v SPPV 1651 - Plzeňsko + Klatovsko nejsou...
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Nabízím Soupis podd. podle víry - Plzeňsko, Berounsko

Příspěvekod Menya » úte bře 01, 2016 14:17

Děkuji moc. Tak to nevím, kam jít... Všenice jsou na Rokycansku, 20 km od Plzně :-(
Uživatelský avatar
Menya
 
Příspěvky: 324
Registrován: čtv úno 18, 2016 14:35
Bydliště: Letohrad
Oblast pátrání: Poličsko
Rodokmen online: https://ogy.de/v4af

Re: Nabízím Soupis podd. podle víry - Plzeňsko, Berounsko

Příspěvekod Dia_linn » úte bře 01, 2016 19:39

Menya píše:Děkuji moc. Tak to nevím, kam jít... Všenice jsou na Rokycansku, 20 km od Plzně :-(


Vím kde jsou, možná se soupisy toho panství nedochovaly - v knihách se nenachází ani březinské ani radnické panství..
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Nabízím Soupis podd. podle víry - Plzeňsko, Berounsko

Příspěvekod lerak » stř bře 02, 2016 21:02

V soupisu poddaných podle víry pro Berounsko by měly být Petrovice u Sedlčan. Zajímá mne jméno Kofroň, nejméně Petr by tam měl být. Děkuji za odpověď.
K.K.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Nabízím Soupis podd. podle víry - Plzeňsko, Berounsko

Příspěvekod Dia_linn » stř bře 02, 2016 21:15

lerak píše:V soupisu poddaných podle víry pro Berounsko by měly být Petrovice u Sedlčan. Zajímá mne jméno Kofroň, nejméně Petr by tam měl být. Děkuji za odpověď.
K.K.


Bohužel ne, Berounsko končí s levým břehem Vltavy. Zkuste Prácheňský kraj.
(wikipedie říká: Do 16. století zahrnoval Prácheňský kraj i střední Povltaví a Brdy; toto území později tvořilo kraj Berounský.)
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Nabízím Soupis podd. podle víry - Plzeňsko, Berounsko

Příspěvekod lerak » čtv bře 03, 2016 7:30

Děkuji za tuto informaci.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Nabízím Soupis podd. podle víry - Plzeňsko, Berounsko

Příspěvekod jirkakr » sob bře 05, 2016 14:15

Dia_linn píše:
lerak píše:V soupisu poddaných podle víry pro Berounsko by měly být Petrovice u Sedlčan. Zajímá mne jméno Kofroň, nejméně Petr by tam měl být. Děkuji za odpověď.
K.K.


Bohužel ne, Berounsko končí s levým břehem Vltavy. Zkuste Prácheňský kraj.
(wikipedie říká: Do 16. století zahrnoval Prácheňský kraj i střední Povltaví a Brdy; toto území později tvořilo kraj Berounský.)

Dobrý den, omlouvám se, že vstupuji do tohoto, ale musím upozornit, že kraje uváděné v jednotlivých berních rulách ne všechny odpovídají krajům v SPPV, konkretně kraj prácheňský a vltavský je pouze značení pro BR, v knihách SPPV žádné takové kraje uváděny nejsou, je to jinak členěno a nazýváno. JK
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Nabízím Soupis podd. podle víry - Plzeňsko, Berounsko

Příspěvekod Dia_linn » sob bře 05, 2016 14:22

Dobrý den, děkuji za poznámku. Já každopádně vycházím z rejstříků a map v SPPV. Do Berních rul se v rámci na mě směřovaných dotazů vůbec nedívám.
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Nabízím Soupis podd. podle víry - Plzeňsko, Berounsko

Příspěvekod lapav » stř kvě 04, 2016 20:41

Byly by prosím tyto záznamy pro Dýšinu a případně Bušovice? Dýšina patřila městu Plzeň. Děkuji.
lapav
 
Příspěvky: 67
Registrován: ned led 26, 2014 11:45
Oblast pátrání: Dýšina, Hojsova Stráž, Brčálník, Klatovsko, Severní Plzeňsko

Další

Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků