Míka - soupis dle víry - Vltavsko -VYŘEŠENO

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Míka - soupis dle víry - Vltavsko -VYŘEŠENO

Příspěvekod hedja » pon zář 14, 2015 18:11

Dobrý den, prosím mohl byste se mi někdo podívat do soupisu poddaných dle víry co vše se píše u Jana Míky z Poděrusín (Podělus) Vltavsko , v Berní rule odkaz na str.154. Předem moc děkuji
Jana
Naposledy upravil hedja dne pon zář 21, 2015 8:20, celkově upraveno 1
hedja
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv led 17, 2013 18:08

Re: Míka - soupis dle víry - Vltavsko

Příspěvekod jirkakr » pon zář 21, 2015 7:57

hedja píše:Dobrý den, prosím mohl byste se mi někdo podívat do soupisu poddaných dle víry co vše se píše u Jana Míky z Poděrusín (Podělus) Vltavsko , v Berní rule odkaz na str.154. Předem moc děkuji
Jana

Dobrý den,
omlouvám se, asi jsem blbě porozuměl. Ten odkaz, který je v GR k BR z roku 1654 odkazuje na Berní rulu pro Vltavsko, knihu 1, stranu 154. Tam skutečně zápis o majetkovýcj poměrech Jana Míky v udané vsi je, ten jste předpokládám četl. Soupis poddaných podle víry pro Vltavsko neexistuje, tenkrát v 1651 se kraje značily jinak. Prohlédl jsem SPPV, v žádném z tehdejších krajů jsem jméno udané vsi nenašel./ Předpokládám, že je to ves u Týnce nad Sázavou v současném okrese Benešov./ Patří tedy zhruba do 1/3 vsí a panství, kde SPPV nebyl proveden. Druhá možnost je, že se nezachoval.
JK :x
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Míka - soupis dle víry - Vltavsko

Příspěvekod hedja » pon zář 21, 2015 8:19

Děkuji za námahu, ano jedná se o Podělus u Týnce n.S. Myslela jsem, že bych dle uvedeného věku v SPPV odhadla věk, ale když není zachován nedá se nic dělat.
hedja
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv led 17, 2013 18:08


Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků