obec Jinošov

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

obec Jinošov

Příspěvekod galulois » sob čer 27, 2015 15:26

Vlastním knihu místního Pana učitele Josefa Pěnčíka Z pamětí obce Jinošova a jeho farnosti. Výpis historie jednotlivých čísel popisných včetně jejích majitelů a osazenstva. Kdybyste někdo potřeboval na něco kouknout udělám to ráda.
galulois
 
Příspěvky: 513
Registrován: úte čer 05, 2012 17:55
Oblast pátrání: Ivanovice na Hané, Pucov (Třebíč) a Domoradice (vys. mýto)

Re: obec Jinošov

Příspěvekod Zora » sob čer 27, 2015 15:56

V téhle oblasti působili učitelé s příjmením Tiray (Tyrai, Tyray, Tirai), pokud by tam byla nějaká zmínka, budu moc ráda za info.

Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29088
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: obec Jinošov

Příspěvekod galulois » sob čer 27, 2015 16:08

Škola bývala v dnešním čísle 26. "Prvními učiteli staré vrchnostenské školy byli ludi rektoři často bez potřebného vzdělání, později nahrazování skutečnými učiteli. Poslední z ludi rektorů byl Matěj Sázavský, učil 43 školních let a zemřel 1850." Pak jmenuje další učitele, ale vaše příjmení ne. Možná tam Tiray byl dřív?
galulois
 
Příspěvky: 513
Registrován: úte čer 05, 2012 17:55
Oblast pátrání: Ivanovice na Hané, Pucov (Třebíč) a Domoradice (vys. mýto)

Re: obec Jinošov

Příspěvekod Zora » sob čer 27, 2015 16:56

Já nevím, zda tam byl, stopy se těžko dohledávají, moc děkuji za ochotu :-)))

Tiray Josef


*1794 Křoví †16.4.1844 Velká Bíteš

Syn Vincence, otec Jana, v letech 1814-1844 velkobítešský rektor.

To Křoví není moc jisté, a navíc, pohyb mám i jinde. Znám kořeny rodu v Rousínově, podařilo se mně spojit rousínovský rod s větví z Velké Bíteše i s knězem, který působil v 1. polovině 20. století v ivančické škole, ale spousta míst a období nemám zmapované. Tak jsem měla nápad, jestli třeba....

Děkuji, i negativní info je důležité, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29088
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků