Historie škol v Plané, Hromnici, Chotiné a v Žichlicích

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Historie škol v Plané, Hromnici, Chotiné a v Žichlicích

Příspěvekod Kirvin » pát lis 07, 2014 19:27

Náhodou jsem na stránkách Obecního úřadu Hromnice (okr. Plzeň - sever) nalezl zmínku vydání publikace:

Vladimír RÝDL: Historie škol v Plané, Hromnici, Chotiné a v Žichlicích, 1. vydání: Obec Hromnice, 2013, náklad 200 ks, 97 stran textu, 26 stran obrazových příloh. Kniha je k odběru na OÚ Hromnice za částku 100,- Kč, na požádání mi byla zaslána obratem na dobírku za 185,- Kč.

V úvodní části je popsána obecně historie školství v oblasti plánské fary, dále vztah církve a školy, docházka dětí, vyučované předměty, dopady válek atd. Dále jsou věnovány samostatné kapitoly jednotlivým školám včetně přehledů řídících učitelů vč. narození a jejich kariéry.

Knížka je útlá, ale nabytá zajímavými informacemi. Velice zajímavá je informace o pití alkoholu dětmi kolem 13 let na přelomu 19. a 20. století, problémy s kouřením atd.
Každý život má svou velikost. (Gorkij)

Ty Tomáš
Uživatelský avatar
Kirvin
 
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 04, 2013 16:35
Bydliště: Plzeňský kraj
Oblast pátrání: panství Šťáhlavy, Plasy, Radnice, Vsetínsko, Pardubicko, Klatovsko, Ostravsko.

Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků