Kniha o legionářích

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Kniha o legionářích

Příspěvekod Milarka » stř kvě 05, 2010 12:23

Legionáři na Strakonicku
Pokud by někoho zajímalo toto téma, včera jsem objevila knihu <b>Českoslovenští legionáři - rodáci a občané okresu Strakonice. </b>Vydal ji r. 2000 Okresní archiv Strakonice s okresním úřadem a Československou obcí legionářskou. V knize je povídání o legiích v Rusku, Francii a Itálii, fotografie legionářů (i se jmény) a také seznamy legionářů rozdělené dle vesnic. Kdyby měl někdo zájem, v knize jich ještě pár mají, cena je 80,- a má 104 stran (A4). Nebo se mohu podívat, zda některé jméno je uvedené.
Milarka
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte úno 06, 2007 22:44
Bydliště: Strakonice

Příspěvekod Hana » stř kvě 05, 2010 19:37

Doplňuji - státní okresní archivy zpracovávaly kolem let 1998- 2001 soupisy legionářů ( občanů a rodáků) dle daného okresu. Většinou byly v jednotné úpravě - formátu, grafice. Na stránkách Národní knihovny Praha je k dispozici 64 brožur takto zpracovaných legionářů podle okresů.
Hana, Prostějov
Hana
 
Příspěvky: 45
Registrován: pon úno 05, 2007 13:40
Bydliště: Prostějov, V. Špály 11

Příspěvekod Vizi » čtv kvě 06, 2010 7:14

Hana píše:Na stránkách Národní knihovny Praha je k dispozici 64 brožur takto zpracovaných legionářů podle okresů.

Nebylo by možné alespoň trochu upřesnit kde to na stránkách je? Zkoušel jsem to neúspěšně hledat přes systém Kramerius a potom přes klasický katalog (což ovšem ukáže pouze brožury, které má knihovna k dispozici) a v tomto případě to našlo tři resp. čtyři publikace, nikoliv Vámi zmíněných 64, u kterých jsem z formulace navíc pochopil, že by měly být online. Děkuji
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun

legionáři okresu - rodáci a občané okresu

Příspěvekod Hana » stř kvě 19, 2010 20:22

Uvedené soupisy jsou na online katalogu Národní knihovny Praha-
www.nkp.cz , vybrat online katalog a do zadání slov napsat legionáři okresu, objeví se Vám přes 60 titulů , z toho je ( upřesňuji) 57 soupisů pořízených Státními okresními archivy v letech 1998-2001.
Publikace mají většinou shodný název Legionáři okresu - rodáci a občané okresu... ( název okresu).

Hana, Prostějov
Hana
 
Příspěvky: 45
Registrován: pon úno 05, 2007 13:40
Bydliště: Prostějov, V. Špály 11

Příspěvekod Vizi » čtv kvě 20, 2010 6:53

Děkuji, hledal jsem správně, ale použil nesprávný výraz pro vyhledávání :)
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun

Re: Kniha o legionářích

Příspěvekod kalvera » úte pro 14, 2010 22:05

Milarka píše:Legionáři na Strakonicku
Pokud by někoho zajímalo toto téma, včera jsem objevila knihu <b>Českoslovenští legionáři - rodáci a občané okresu Strakonice. </b>Vydal ji r. 2000 Okresní archiv Strakonice s okresním úřadem a Československou obcí legionářskou. V knize je povídání o legiích v Rusku, Francii a Itálii, fotografie legionářů (i se jmény) a také seznamy legionářů rozdělené dle vesnic. Kdyby měl někdo zájem, v knize jich ještě pár mají, cena je 80,- a má 104 stran (A4). Nebo se mohu podívat, zda některé jméno je uvedené.


Mohla byste se mi podívat zda je v knize o legionářích Josef Šobr z Krejnic a s jakým datem narození. Kdyby by tam byli Josefové dva a oba z Krejnic tak byste mi udělala obrovskou radost. Předem moc děkuji.
Kalousová
vekal@seznam.cz
kalvera
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob srp 08, 2009 20:41

Příspěvekod Milarka » stř pro 15, 2010 9:56

kalvera - podívám, více v mailu.
Milarka
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte úno 06, 2007 22:44
Bydliště: Strakonice


Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků