Židé a židovské obce v Čechách v minulosti...1934

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Židé a židovské obce v Čechách v minulosti...1934

Příspěvekod Brasl » čtv črc 03, 2014 6:33

"Narazil" jsem na Česko-německou monografii, která obsahuje po mém soudu, veliké a detailní množství konkrétních informací pro toho, kdo se touto židovskou problematikou zabývá.

Die Juden und Judengemeinden Böhmens in Vergangenheit und Gegenwart (vydáno r. 1934)
http://kramerius.nkp.cz/kramerius/MShow ... or=&s=djvu

Nečetl jsem to, jenom prolistoval, ale množství jmen s jejich původem, odkazů na prameny, citace povolení k sňatkům, statistik a dalšího, je obrovská. Pracovala na tom zřejmě celá tehdejší židovská obec v Čechách.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Židé a židovské obce v Čechách v minulosti...1934

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv črc 03, 2014 12:43

Aha! Už vím, znám... super kniha, říká se jí "Hugo Gold" nebo jen "Gold" (pán, co ji sepsal). Nedávno jsem ji znovu hledala, tak jsem ráda, že mám čitelný odkaz!

Díky, Brasle.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Židé a židovské obce v Čechách v minulosti...1934

Příspěvekod Brasl » čtv črc 03, 2014 13:17

Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Židé a židovské obce v Čechách v minulosti...1934

Příspěvekod bibi » pon črc 07, 2014 22:38

ta kniha je opravdu výborný zdroj informací, našla jsem v ní kdysi několik příbuzných. Dobře funguje i jmenný vyhledavač na http://www.hugogold.com/ .
bibi
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned čer 20, 2010 1:24


Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků