Soupis poddaných 1651 Litomyšl.panství JIŽ VYŘEŠENO

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Soupis poddaných 1651 Litomyšl.panství JIŽ VYŘEŠENO

Příspěvekod jindriskova » pát čer 20, 2014 22:06

Nemáte prosím někdo ofocený nebo naskenovaný SPPV týkající se Litomyšlského panství. Ráda bych si celé Chrudimsko koupila, ale už ho nikde neseženu. Přímí předci pocházeli z vesniček kolem Litomyšle, a protože byla většina obyvatel těchto vesniček příbuzných, tak to dotazem na jedno příjmení nevyřeším. I za odměnu. Velice děkuji.
Naposledy upravil jindriskova dne pon črc 07, 2014 18:03, celkově upraveno 1
jindriskova
 
Příspěvky: 110
Registrován: čtv dub 03, 2014 17:46
Oblast pátrání: Litomyšlsko, Hřebečsko, Semilsko

Re: Soupis poddaných 1651 CHRUDIMSKO Litomyšl.panství

Příspěvekod Kašpar » sob čer 21, 2014 7:11

SPPV nemám, ale občas mají podobné knihy v okresních archivech, většinou presenčně.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Soupis poddaných 1651 CHRUDIMSKO Litomyšl.panství

Příspěvekod jindriskova » sob čer 21, 2014 12:48

No bohuže, bydlím v okrese Semily, takže široko daleko žádné SPPV Chrudimsko. Nejbližší v HK, 2 hodiny cesty busem tam, 2 zpátky, a taky jen presenčně.
jindriskova
 
Příspěvky: 110
Registrován: čtv dub 03, 2014 17:46
Oblast pátrání: Litomyšlsko, Hřebečsko, Semilsko

Re: Soupis poddaných 1651 CHRUDIMSKO Litomyšl.panství

Příspěvekod Kašpar » sob čer 21, 2014 15:05

jindriskova píše:No bohuže, bydlím v okrese Semily, takže široko daleko žádné SPPV Chrudimsko. Nejbližší v HK, 2 hodiny cesty busem tam, 2 zpátky, a taky jen presenčně.

Podívám se u nás v archivu, ale bez záruky. Nějaké díly SPPV jsem tam viděl, jen nevím zda tam mají právě Chrudimsko.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Soupis poddaných 1651 CHRUDIMSKO Litomyšl.panství

Příspěvekod jindriskova » sob čer 21, 2014 16:00

To byste byl velice hodný, děkuji za snahu. Případné náklady bych Vám samozřejmě uhradila. Nejsem genealog, ani historik. Dělám si jen vlastní rodokmen, a protože Krkonoše, odkud pochází valná většina příbuzných pořád ještě nejsou zdigitalizované, tak jsem se vrhla na Litomyšlsko, odkud pocházela jedna prababička.
jindriskova
 
Příspěvky: 110
Registrován: čtv dub 03, 2014 17:46
Oblast pátrání: Litomyšlsko, Hřebečsko, Semilsko

Re: Soupis poddaných 1651 CHRUDIMSKO Litomyšl.panství

Příspěvekod Kašpar » sob čer 21, 2014 16:07

jindriskova píše:To byste byl velice hodný, děkuji za snahu. Případné náklady bych Vám samozřejmě uhradila. Nejsem genealog, ani historik. Dělám si jen vlastní rodokmen, a protože Krkonoše, odkud pochází valná většina příbuzných pořád ještě nejsou zdigitalizované, tak jsem se vrhla na Litomyšlsko, odkud pocházela jedna prababička.

Spousta zde přítomných je „jen" amatéry ... bádají po předcích, historických souvislostech ze záliby atd. atd.
Semily patří pod SOA Litoměřice, ale pokud máte většinu příbuzných z Krkonoš, tak pak - zčásti - i SOkA Trutnov.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Soupis poddaných 1651 CHRUDIMSKO Litomyšl.panství

Příspěvekod jirkakr » pát črc 04, 2014 2:41

Dobrá ráno, jako kolega Kašpar SPPV nemám, mám pouze možnost do něho nahlédnouti a opsat údaje. Možnost oskenování či ofocení v současné době není, navíc jak jsem se díval na panství -jenom základní část má 38 stran. Takže mám pouze možnost po jednotlivých vsích či jménech se podívat, pokud by to pomohlo. Jsem taky pouze amatér. Snad ostatní budou mít větší možnosti. Pro začátek je možno uvést, že "Vaše"panství vlastní v 1651 Jan Bedřich, hrabě z Trautmannsdorfu a Weinsbergu a soupis sepsal správce panství Jiří Harašta Dubčanský. Hezký den
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko

Re: Soupis poddaných 1651 CHRUDIMSKO Litomyšl.panství

Příspěvekod jindriskova » pon črc 07, 2014 18:01

Děkuji za nabídku, už jsem to vyřešila, spojila jsem návštěvu doktora s návštěvou studovny, takže výlet se podařil.
jindriskova
 
Příspěvky: 110
Registrován: čtv dub 03, 2014 17:46
Oblast pátrání: Litomyšlsko, Hřebečsko, Semilsko


Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků