Encyklopedie českých vesnic

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Encyklopedie českých vesnic

Příspěvekod máculka » čtv bře 13, 2014 23:10

Dnes jsem v kninovně narazila na tuto knížku
http://www.kosmas.cz/knihy/161111/encyk ... ecky-kraj/
zatím je to poslední díl ze sedmi a po prolistování si myslím, že díly zajímavé pro Vás stojí za prohlédnutí. Mě osobně překvapilo, že statky mých předků mohli mít na vesnici i dvě obytná patra.
POřád jsem si říkala, jak se do přízemních domů mohli vejít i tří rodiny, že o sebe museli zakopávat. No nebyli to "joudové" a postavili si ty domy větší. O to víc jsem na ně pyšná :-) a těší se až v knihovně budou mít i kraj Vysočina.
máculka
 
Příspěvky: 273
Registrován: pát lis 09, 2012 20:23
Oblast pátrání: Průhonice, Praha Smíchov, Staré město, Dunice okr.Humpolec, Vráž u Berouna, Pěnčín u Turnova a okolí

Re: Encyklopedie českých vesnic

Příspěvekod LucieZach » sob bře 15, 2014 18:16

Díky moc za tip. Mně by se hodily Západní Čechy. Asi si zase udělám radost knihou :-)
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň

Re: Encyklopedie českých vesnic

Příspěvekod jirkabart » čtv bře 20, 2014 15:08

Já jsem si tuto knihu (svazek Západní Čechy) půjčil v knihovně ... a rozhodně nečekejte, že naleznete vše, co potřebujete. Kniha je sice příjemně tlustá, ale autor uvádí jen některé vesnice, které považuje pro daný region za zajímavé. Kdyžtak dejte vědět, které z nich Vás zajímají. Minimálně Vám mohu říci, které v knize nenajdete. :-)
Pátrám především na jižním plzeňsku, klatovsku a královehradecku.
Uživatelský avatar
jirkabart
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon bře 18, 2013 13:20
Oblast pátrání: plzeňský kraj: přešticko, švihovsko, žinkovsko, nepomucko
královéhradecký kraj: severně od Nechanic

Re: Encyklopedie českých vesnic

Příspěvekod LucieZach » pon bře 31, 2014 9:24

Já si ji stejně asi pořídím :-) Když se vesničky nebudou týkat mých předků, tak se mi knížka bude hodit zase jinak. Jezdím na kole a sbírám pohlednice, tak se alespoň dozvím zase něco nového. A tipy na výlet se hodí vždycky. Díky, zkusím se ještě zeptat v knihovně, třeba mi bude stačit přečtení :-)
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň


Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků