Berní rula - Kraj Kouřimský

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Berní rula - Kraj Kouřimský

Příspěvekod Ivana » stř pro 02, 2009 9:03

Mám berní rulu kouřimského kraje, pokud budete někdo něco potřebovat zjistit, ráda pomůžu.
Naposledy upravil Ivana dne pon čer 28, 2010 13:41, celkově upraveno 1
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Příspěvekod ivannam » pon kvě 03, 2010 22:54

tak já bych otravovala jestli můžu.

Podle generálního rejstříku jsem si našla "Malcovský ch." - Kraj KO, list I., díl 80, obec Jiřice, okres Brandýs n/Labem, poznámka-pustý.
Jestli byste se mi tam mrkla, zda-li je tam k tomu ještě něco, tak budu ráda. Děkuji Iva
Uživatelský avatar
ivannam
 
Příspěvky: 77
Registrován: pát dub 04, 2008 12:00
Bydliště: Chomutov
Oblast pátrání: Skláři (Eisner, Gerhard, Plešinger, Fillinger, Weingart...); Košťany 20.st. (Marek, Mišta...); Rumunsko - Scaius;

Příspěvekod Ivana » úte kvě 04, 2010 18:36

Tak jsem zjistila následující :

Ves Jiřice celá pustá, Malcovský rolí má štrychů 30
seje na zimu věrtelů -, štrychů -, seje na jaro věrtelů -, štrychů -, v nově se osazují -, Potahů chová -, krav -, jalovic -, ovcí -, sviní -.
Snad jsem Vám aspoň trošku pomohla. Hezký večer
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Příspěvekod ivannam » stř kvě 05, 2010 22:47

děkuji..:-))
Uživatelský avatar
ivannam
 
Příspěvky: 77
Registrován: pát dub 04, 2008 12:00
Bydliště: Chomutov
Oblast pátrání: Skláři (Eisner, Gerhard, Plešinger, Fillinger, Weingart...); Košťany 20.st. (Marek, Mišta...); Rumunsko - Scaius;

Re: Berní rula - Kraj Kouřimský

Příspěvekod Ondrick » stř dub 03, 2013 6:46

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o pomoc s dohledáním v Berní rule obce Třebešice (měla by být v Kouřimském kraji , panství Thomase Sojera), zda se v obci nebo okolí nevyskytuje někdo s příjmením Štěpánek / Štěpán.

Moc děkuji.

O. Štěpánek
Ondrick
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte srp 01, 2006 8:35
Bydliště: Přerov

Re: Berní rula - Kraj Kouřimský

Příspěvekod Ivana » stř dub 03, 2013 19:53

Bohužel Štěpánka ani Štěpána jsem v Třebešicích nenašla.
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Re: Berní rula - Kraj Kouřimský

Příspěvekod Ondrick » stř dub 03, 2013 21:11

Dobrý večer,

moc děkuji za odpověď. Nejsou ani v některé vsi patřící pod panství Třebešice?

Děkuji za laskavost.

O. Štěpánek
Ondrick
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte srp 01, 2006 8:35
Bydliště: Přerov

Re: Berní rula - Kraj Kouřimský

Příspěvekod Ivana » čtv dub 04, 2013 20:15

Dobrý večer,

bohužel příjmení jsem v panství Třebešic nenašla.

Hezký večer

Ivana
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Re: Berní rula - Kraj Kouřimský

Příspěvekod Ondrick » čtv dub 04, 2013 20:18

Dobrý večer,

i tak Vám moc děkuji za pomoc :)

Ondrej
Ondrick
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte srp 01, 2006 8:35
Bydliště: Přerov

Re: Berní rula - Kraj Kouřimský

Příspěvekod mrti » čtv zář 05, 2013 17:32

Dobrý den .. Měl bych na Vás prosbu zda se v Berní rule sv. Kouřimský nachází příjmení Starý... místo pobytu by mělo být Nová Ves popřípadě Postupice, Mladovice, Pozov... Pokud by šlo napsat info nebo ofotit stranu a zaslat na email Martasek.st[a]seznam.cz .. Moc by mi to pomohlo.. S pozdravem Martin S.
mrti
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte zář 03, 2013 17:53

Re: Berní rula - Kraj Kouřimský

Příspěvekod LenkaSrb » sob lis 09, 2013 22:10

Dobrý den,chtěla jsem Vás poprosit,jestli byste se mi nemohla podívat na přijmení Srba-Oplany (u Sázavy),Remek-Býkovice u Bořeňovic,Kočí-Slavín (dnes část Neustupova).
Kdyby jste něco našla,prosím o zaslání na srbova.len@seznam.cz. Moc by mi to pomohlo.Předem děkuji.S pozdravem Srbová.
LenkaSrb
 
Příspěvky: 357
Registrován: sob lis 09, 2013 21:04

Re: Berní rula - Kraj Kouřimský

Příspěvekod FRANTAN48 » sob úno 08, 2014 12:28

Dobrý den
jestli mohu poprosit zda se nenachází v Berní rule Kouřimsko jméno Neubert, nebo Najbert či podobně. Dále by tam mohlo být i jméno Bacílek či Bacýlek. Bylo by to být ve vsi Sokoleč na Nymbursku nebo v okolí. Za jakékoliv informace předem děkuji. NF
FRANTAN48
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát lis 22, 2013 11:12

Re: Berní rula - Kraj Kouřimský

Příspěvekod FRANTAN48 » sob bře 01, 2014 17:34

Dobrý den
jestli mohu poprosit zda se nenachází v Berní rule Kouřimsko jméno Neubert, nebo Najbert či podobně. Dále by tam mohlo být i jméno Bacílek či Bacýlek. Bylo by to být ve vsi Sokoleč na Nymbursku nebo v okolí. Za jakékoliv informace předem děkuji. NF
FRANTAN48
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát lis 22, 2013 11:12

Re: Berní rula - Kraj Kouřimský

Příspěvekod Ivana » ned bře 16, 2014 15:06

mrti píše:Dobrý den .. Měl bych na Vás prosbu zda se v Berní rule sv. Kouřimský nachází příjmení Starý... místo pobytu by mělo být Nová Ves popřípadě Postupice, Mladovice, Pozov... Pokud by šlo napsat info nebo ofotit stranu a zaslat na email Martasek.st@seznam.cz .. Moc by mi to pomohlo.. S pozdravem Martin S.



Dobrý den, příjmení Starý jsem v Berní rule pro Kouřimský kraj nenašla
Hezký den Ivana
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Re: Berní rula - Kraj Kouřimský

Příspěvekod Ivana » ned bře 16, 2014 15:09

LenkaSrb píše:Dobrý den,chtěla jsem Vás poprosit,jestli byste se mi nemohla podívat na přijmení Srba-Oplany (u Sázavy),Remek-Býkovice u Bořeňovic,Kočí-Slavín (dnes část Neustupova).
Kdyby jste něco našla,prosím o zaslání na srbova.len@seznam.cz. Moc by mi to pomohlo.Předem děkuji.S pozdravem Srbová.



Dobrý den, Srba se v Oplanech nevyskytuje, Pouze Srb v obcích Byškovice, Slověnice, Rataje a Bolina, Remka jsem rovněž nenašla a Kočí Ve Slavíně též není, jen v obcích Skvrňov, Kozojedy, Nemíž, Louňovice pod Blaníkem, Jemniště, Rostoklaty, Trhový Štěpánov, Kyje, Libenice, Hrnčíře

Hezký den Ivana
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Další

Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků