Plzeňské kino Elektra

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Plzeňské kino Elektra

Příspěvekod lukyrauch » stř pro 11, 2013 18:53

Hledám jakoukoliv knihu týkající se plzeňského kina Elektra, ideálně však restaurace patřící pod toto kino (patřila mému předkovi). Děkuji
lukyrauch
 
Příspěvky: 245
Registrován: úte srp 13, 2013 19:53

Re: Plzeňské kino Elektra

Příspěvekod Zora » stř pro 11, 2013 19:19

od roku 1912 do r. 1932 se kino stěhovalo několikrát. Možná by bylo dobré= pro neznalce upřesnit, ve které budově by restaurace měla být.
Na netu je poměrně dost zmínek, ale jsem z Moravy, tak se nemohu pořádně zorientovat.
čerpala jsem historii kina odsud :
http://www.geocaching.com/geocache/GC17 ... 9b46a39b0e
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Plzeňské kino Elektra

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř pro 11, 2013 20:10

no jestli je tam keška, tak tam budou i fanoušci kina- tam se poptejte....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Plzeňské kino Elektra

Příspěvekod Kirvin » stř pro 11, 2013 21:41

V plzeňském nakladatelství Starý Most vyšel už si druhý díl Příběhů plzeňských domů. Tam by o Elektře něco mohlo být. Pak vyšel nějaký přehled o architektuře a tam to bude taky - může se na to podívat a ev. oskenovat. Víc mě nenapadá. Ale než pátrat po nějakém sekundárním zdroji a doufat, že kdosi historická fakta interpretuje dobře, zkusil bych zajít do archivu. Pokud nejste zdejší, dejte vědět co konkrétně Vás zajímá a já bych Vám mohl zkusit natypovat archivní fondy a hrubý náhled na to, co v nich je. Studium už bych Vám přenechal, tolik času bohužel nemám... Namátkou mě napadá živnostenská komora, okresní úřad, stavební úřad, policejní ředitelství, fotoarchiv L. Lábka... Vše SOA Plzeň nebo Archiv města Plzně, od sebe vzdáleny pět minut chůze...
Každý život má svou velikost. (Gorkij)

Ty Tomáš
Uživatelský avatar
Kirvin
 
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 04, 2013 16:35
Bydliště: Plzeňský kraj
Oblast pátrání: panství Šťáhlavy, Plasy, Radnice, Vsetínsko, Pardubicko, Klatovsko, Ostravsko.

Re: Plzeňské kino Elektra

Příspěvekod lukyrauch » čtv pro 12, 2013 18:58

Tak ta restaurace byla v suterénu kina na Americké 24 (tehdy Stalinova ulice) od roku 1932. V knihách Příběhy plzeňských domů 1 i 2 o této budově není ani zmínka. Jsem z Plzně a již několikrát jsem v těchto archivech pátral, ne však úplně úspěšně... Proto hledám tyto "sekundární" zdroje. Děkuji vám za odpovědi i za nabídku k pomoci
lukyrauch
 
Příspěvky: 245
Registrován: úte srp 13, 2013 19:53

Re: Plzeňské kino Elektra

Příspěvekod Zora » čtv pro 12, 2013 19:32

http://www.waldemoor.cz/budovy
je zde odkaz na sborník
a info o žádostech na koncese pro bufet a restauraci
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Plzeňské kino Elektra

Příspěvekod Kirvin » čtv pro 12, 2013 21:30

Není za co. Až půjdu do archivu, tak se Vám poptám. Mám tam docela dobré vztahy, tak třeba něco bude. Pokud máte zájem o článek od Karla Řeháčka co na něj odkazuje článek od Zory, tak to by také neměl být problém sehnat. Ještě mi prosím napište do soukromých jméno toho restauratéra.
Každý život má svou velikost. (Gorkij)

Ty Tomáš
Uživatelský avatar
Kirvin
 
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 04, 2013 16:35
Bydliště: Plzeňský kraj
Oblast pátrání: panství Šťáhlavy, Plasy, Radnice, Vsetínsko, Pardubicko, Klatovsko, Ostravsko.


Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků