Lehmannův adresář

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Lehmannův adresář

Příspěvekod miroslav.jaro » ned zář 08, 2013 12:04

Dobrý den,
Lehmannův adresář obsahuje m.j. jmenný rejstřík osob bydlících ve Vídni. Mám dotaz: Podle jakých kriterií byly osoby do tohoto rejstříku zařazeny?

Hledal jsem svého dědu, který do Vídně přišel počátkem minulého století z Čech, zde se oženil a měl děti. Matka byla rovněž Češka. Děti měly domovské právo v Čechách. Děda zde žil více jak 40 let a přesto jsem v rejstříku nenašel jeho jméno, jméno manželky či jména jejich dětí. Nejsou v rejstříku pouze určité osoby (např. rakouské národnosti)?

Děkuji všem za případnou pomoc.
Naposledy upravil ozana dne úte zář 24, 2013 6:42, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno se stejnou tématikou
miroslav.jaro
 
Příspěvky: 60
Registrován: ned říj 31, 2010 11:11
Oblast pátrání: Studnice, Řešetova Lhota (okr. Náchod), Lázně Bohdaneč, Kutná Hora - Kaňk

Pro badatele ve Vídni - Lehmanův adresář online

Příspěvekod Zora » ned zář 22, 2013 12:59

Na adrese http://www.digital.wienbibliothek.at/pe ... cture/5311 byly zpřístupněny Lehmannovy vídeňské adresáře z let 1859-1949.

(Zatím jsem neotvírala, za případné problémy se omlouvám, je to informace ze stránek státního oblastního archivu v Třeboni.)

Zora
Doplňuji informaci, že je to perfektní, velmi dobře se v tom hledá, (adresa, povolání, časová období) držím všem palce, ať se zadaří:-))) Kromě hřbitovů snad jediná možnost, jak hledat ve Vídni, snad to pomůže i dalším badatelům. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29155
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pro badatele ve Vídni - Lehmanův adresář online

Příspěvekod Zdenek » pon zář 23, 2013 19:22

Poradíte?
Ač neznalý němčiny, rád bych to trochu prokoukl. Moje prababička se ve Vídni narodila 16.7.1911 a velmi brzy na to osiřela. Vím i adresu. To je ale vše. Myslíte, že bych tam mohl najít něco zajímavého. Jak na to?

Děkuji. :D
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Pro badatele ve Vídni - Lehmanův adresář online

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon zář 23, 2013 20:24

dovolím si vsuvku: kolega zde
viewtopic.php?f=19&t=10432&p=48193#p48193
píše, že se mu tam nedaří najít předky, i když si myslel, že by tam měli být.......
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Pro badatele ve Vídni - Lehmanův adresář online

Příspěvekod Zora » úte zář 24, 2013 4:39

zatim jsem hledala pouze v nejstarsi casti. hledane prijmeni jsem nasla. uvedeno povolani a adresa.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29155
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pro badatele ve Vídni - Lehmanův adresář online

Příspěvekod Zdenek » úte zář 24, 2013 6:41

Už jsem se tím nějak prokousal i bez němčiny. Našel jsem jméno Albina Svoboda, což je jméno maminky mé prababičky. Ovšem jiná adresa. Asi je to někdo jiný. Mou prababičku jsem tam nenašel vůbec, nebo malé děti tam nejsou uvedeny?
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc


Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků