Generální rejstřík k berní rule

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Mošna » sob led 22, 2022 12:42

Znovu moc a moc děkuji.

Jen jsem bohužel zjistil, že zrovna Vltavský kraj se tam jaksi nenachází v těch soupisech podle víry. Zrovna musím mít smůlu :(

Do Dejvic jsem psal před Vánoci e-mail s dotazem, zda je možné nějakým způsobem do materiálů nahlédnout. Zatím bez odpovědi. Budu muset dotaz zopakovat.
Na Chodov momentálně nejezdím. Teda od té doby, kdy matriky naskenovali. Tam jsem jezdil tak před dvaceti lety a i když to bylo zajímavé, od PC je to pohodlnější a člověk nemusí nic předem objednávat :)

F.Č dal podle mne dohromady několik zdrojů a bohužel to nerozlišil, takže je to jen vodítko, které bych se chtěl právě pokusit někde ověřit, protože matrikový zdroj informací postupně vysychá :cry:
Mošna
 
Příspěvky: 247
Registrován: stř bře 08, 2017 11:15
Oblast pátrání: Středočeský kraj

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Jiří Berger » sob led 22, 2022 13:07

Dobrý den,
bylo by možné vyhledat jméno Berger, obec Petrovice popř. Svatoňovice na Trutnovsku, mezi léty 1654-1759?

Velice děkuji
Jiří Berger
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 22, 2022 11:56
Oblast pátrání: Trutnovsko, Náchodsko, Rychnovsko

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Noodle » sob led 22, 2022 13:51

Jiří Berger píše:Dobrý den,
bylo by možné vyhledat jméno Berger, obec Petrovice popř. Svatoňovice na Trutnovsku, mezi léty 1654-1759?

Velice děkuji


Dobrý den, příjmí Berger najdete zde, Trutnovsko se tam také vyskytuje:
Obrázek
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Jiří Berger » sob led 22, 2022 15:17

Noodle píše:
Jiří Berger píše:Dobrý den,
bylo by možné vyhledat jméno Berger, obec Petrovice popř. Svatoňovice na Trutnovsku, mezi léty 1654-1759?

Velice děkuji


Dobrý den, příjmí Berger najdete zde, Trutnovsko se tam také vyskytuje:
Obrázek


Děkuji moc. Je možné, že se v seznamu objevuje ještě varianta jméne bez 'e' tedy Bergr?
Jiří Berger
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 22, 2022 11:56
Oblast pátrání: Trutnovsko, Náchodsko, Rychnovsko

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Noodle » sob led 22, 2022 20:58

Jiří Berger píše:
Noodle píše:
Jiří Berger píše:Dobrý den,
bylo by možné vyhledat jméno Berger, obec Petrovice popř. Svatoňovice na Trutnovsku, mezi léty 1654-1759?

Velice děkuji


Dobrý den, příjmí Berger najdete zde, Trutnovsko se tam také vyskytuje:
Obrázek


Děkuji moc. Je možné, že se v seznamu objevuje ještě varianta jméne bez 'e' tedy Bergr?


Zdravím Vás, Bergr žádný, ale "Bergkh" a "Bergker", nicméně na Trutnovsku ani jeden. Zkusil jsem se podívat i na Bergman, Bergner, ale TU opět nic. Zde je zbytek:
Obrázek
Případně ještě zkusit SPPV pro Hradecko & Bydžovsko: https://www.nacr.cz/vyzkum-publikace-akce/publikace/detail-publikace/hradecko-bydzovsko-soupis-poddanych-podle-viry-z-roku-1651
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Jiří Berger » ned led 23, 2022 1:22

Případně ještě zkusit SPPV pro Hradecko & Bydžovsko: https://www.nacr.cz/vyzkum-publikace-akce/publikace/detail-publikace/hradecko-bydzovsko-soupis-poddanych-podle-viry-z-roku-1651[/quote]

Děkuji moc za odkaz! Podle matrik bych mohl dotáhnout rodovou linii právě někam k tomuto roku, tak třeba se mi to podaří napojit.
Jiří Berger
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 22, 2022 11:56
Oblast pátrání: Trutnovsko, Náchodsko, Rychnovsko

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod ivana391 » čtv bře 10, 2022 17:18

Dobrý den,

mohu Vás poprosit o jméno Stelzer, Stelzr, Stölzer. Měl by se vyskytovat v Plzeňském kraji - možná Dobřany.
Děkuji
Ivana
ivana391
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte říj 18, 2016 13:36
Oblast pátrání: farnost Kydliny - Hoštičky, Hoštice, Mochtín, Bolešiny, Obytce, Kydliny

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod augur » pát bře 11, 2022 20:26

ivana391 píše:Dobrý den,

mohu Vás poprosit o jméno Stelzer, Stelzr, Stölzer. Měl by se vyskytovat v Plzeňském kraji - možná Dobřany.
Děkuji
Ivana


Dobrý den, zkuste přílohu. Stelzer jsem nenašel, Stolzer, tam už něco bylo.
Přílohy
stolz.jpg
augur
 
Příspěvky: 239
Registrován: ned říj 02, 2016 16:46

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod ivana391 » úte bře 15, 2022 7:35

Děkuji Vám. Ivana
ivana391
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte říj 18, 2016 13:36
Oblast pátrání: farnost Kydliny - Hoštičky, Hoštice, Mochtín, Bolešiny, Obytce, Kydliny

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Hilvar » úte bře 22, 2022 10:54

Dobry den,
take bych rad poprosil o vyhledani jmena Šimon Holý (Simon Holy/Holli/Holej/Holey). Mel by to byt rolnik od Hvozdan a nevim, jestli u Hvozdan na pomezi Strednich a Jiznich Cech nebo na Plzensku u Horsovskeho Tynce.
Dekuji!
Hilvar
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned lis 14, 2021 20:39

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod ivana391 » čtv bře 24, 2022 12:37

Dobrý den,

prosím o pomoc - berní rula- příjmení Trojan - Zámyšl, Zvíkov (Sušice).
Děkuji
Ivana
ivana391
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte říj 18, 2016 13:36
Oblast pátrání: farnost Kydliny - Hoštičky, Hoštice, Mochtín, Bolešiny, Obytce, Kydliny

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod augur » čtv bře 24, 2022 20:53

ivana391 píše:Dobrý den,

prosím o pomoc - berní rula- příjmení Trojan - Zámyšl, Zvíkov (Sušice).
Děkuji
Ivana


Jeden tam je:
Trojan Jiřík, Prachatický kraj, List II, Díl 850 - obec Zámyšl, soudní okres Sušice, panství Volšovy, Hlavňovice, chalupník
augur
 
Příspěvky: 239
Registrován: ned říj 02, 2016 16:46

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod ivana391 » pát bře 25, 2022 7:44

Vřelý dík. Ivana
ivana391
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte říj 18, 2016 13:36
Oblast pátrání: farnost Kydliny - Hoštičky, Hoštice, Mochtín, Bolešiny, Obytce, Kydliny

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Hornikova » pát dub 01, 2022 23:12

Dobrý den, mohla bych poprosit o vyhledání příjmení Ducháček? Jedná se mi o Východní a Střední Čechy. Děkuji
Hornikova
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 01, 2022 22:58

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod augur » sob dub 02, 2022 10:40

Hornikova píše:Dobrý den, mohla bych poprosit o vyhledání příjmení Ducháček? Jedná se mi o Východní a Střední Čechy. Děkuji


Zkuste přílohu, jestli tam něco najdete, nebo jestli hledat i mezi dalšími variantami jako Duchek a podobně
Přílohy
duchacek.jpg
augur
 
Příspěvky: 239
Registrován: ned říj 02, 2016 16:46

PředchozíDalší

Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků