Generální rejstřík k berní rule

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Martin Hrubý » stř zář 26, 2018 16:09

S tím Hrubým je to zvláštní, protože r. 1600 je toto příjmení v soupisu vlastníků gruntu právě v Mezné a mnou poslední dohledaný Jiří Hrubý z Mezné byl již r. 1680 dospělý muž. Přesto však děkuji.
Martin Hrubý

Oblast pátrání: jižní Čechy, Vysočina - Pelhřimovsko, , bozkovická brázda - Cetkovice, Dolní Rakousy - Mossbrunn, Zlaté Moravce a okolí

Příspěvekod josef_kucera » stř zář 26, 2018 21:23

Karla55 píše:U žádného Kučery není uvedeno panství Č. Šternberk ani Trh. Štěpánov.
Zde v Knihovně kolega Svobodnik_Jirik 1. 3. 2018 vložil odkaz na stažení Popisu Čech 1654 z uloz.to. V něm se dozvíte, kam Vaše obce patřily v r. 1654. Podívejte se na Kouřimsko, popř. Čáslavsko.

Právě jsem to procházel: Dalkovice, Střechov i Dubovka (v popisu z 1654 jako Dukovka) jsou skutečně vedeny pod panstvím Šternberk. V soupisu poddaných z roku 1651 je psán na panství Šternberk jediný Kučera a to 60letý sedlák ze Střechova.

Napadá mě už jedině ještě panství Kácov, jelikož pod faru Kácov spadaly matriky Dubovky. Tam také žádný Kučera? Děkuji.
josef_kucera

Příspěvekod Karla55 » stř zář 26, 2018 23:08

josef_kucera píše:
Napadá mě už jedině ještě panství Kácov, jelikož pod faru Kácov spadaly matriky Dubovky. Tam také žádný Kučera? Děkuji.

Kučerů Jan - Čá - Kácov - panství Kácov - pustá
Karla55

Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Příspěvekod josef_kucera » čtv zář 27, 2018 6:20

Karla55 píše:Kučerů Jan - Čá - Kácov - panství Kácov - pustá

Moc děkuji. Sice mě to neposunulo, ale každá informace dobrá :-)
josef_kucera

Příspěvekod Val » sob říj 13, 2018 12:01

Dobrý den,
můžete mi, prosím, vyhledat příjmení Záruba? Jedná se mi o Trutnovsko, resp. farnost Úpice. Děkuji.
TY Val
Val

Oblast pátrání: Habry, Letohrad, Hradec Králové, Praha

Příspěvekod Zora » stř říj 17, 2018 5:18

Dobrý den,

prosím o nahlédnutí do rejstříku k BR - příjmení Kothbauer, příp. Kotbauer, Got(t)bauer.

Děkuji, Zora
Zora

Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Příspěvekod Karla55 » stř říj 17, 2018 12:08

Zora píše:Dobrý den,

prosím o nahlédnutí do rejstříku k BR - příjmení Kothbauer, příp. Kotbauer, Got(t)bauer.

Děkuji, Zora

Jen GoSTbauer - Matěj - Be - Smědeček - p. Český Krumlov - sedlák
Karla55

Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Příspěvekod Zora » stř říj 17, 2018 12:20

Karla55 píše:
Zora píše:Dobrý den,

Děkuji, Zora

Jen GoSTbauer - Matěj - Be - Smědeček - p. Český Krumlov - sedlák

Moc děkuji, zapátrám tedy i v Čechách na panství Č. Krumlov. Pěkný den. Z
Zora

Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Příspěvekod Karla55 » ned říj 21, 2018 11:10

Val píše:Dobrý den,
můžete mi, prosím, vyhledat příjmení Záruba? Jedná se mi o Trutnovsko, resp. farnost Úpice. Děkuji.
Přílohy
Záruba 1.JPG
Záruba 2.JPG
Karla55

Příspěvekod Val » úte říj 23, 2018 16:23

Moc děkuji, topím se v Zárubech...
TY Val
Val

Oblast pátrání: Habry, Letohrad, Hradec Králové, Praha

Příspěvekod svbe » stř lis 28, 2018 23:33

Prosím o zaslání výskytu příjmení Treybal, Trejbal apod. Už jsem prošla mnoho farností VČ a zatím neúspěšně. Děkuji SB
svbe

Oblast pátrání: Heřmanův Městec, Čáslav,

Příspěvekod Karla55 » čtv pro 06, 2018 12:26

svbe píše:Prosím o zaslání výskytu příjmení Treybal, Trejbal apod. Už jsem prošla mnoho farností VČ a zatím neúspěšně. Děkuji SB
Přílohy
Trejbal BR.JPG
Treybal BR.JPG
Karla55

Příspěvekod shr3k » čtv pro 06, 2018 15:06

Dobrý den, mohu požádat o příjmení Libich případně Liebich? Mám předka cestovatele, co se nějak vyskytl v Pováží i se ženou s vyloženě českým příjmením a tam jeho minulost končí.
shr3k

Oblast pátrání: Slatiňany, Chrudim, Pardubice, Sezemice, Holice, Hroubovice, Chrast, Žumberk, Čankovice, Čechticko, Humpolecko, Sedlice, Želiv, Hořovice, Postoloprty, Třeboň, Dürnkrut, Střední Pováží, Wien, Frankstadt (Nový Malín), Lomigsdorf (Dlouhomilov)

Příspěvekod Karla55 » pát pro 07, 2018 13:57

shr3k píše:Dobrý den, mohu požádat o příjmení Libich případně Liebich? Mám předka cestovatele, co se nějak vyskytl v Pováží i se ženou s vyloženě českým příjmením a tam jeho minulost končí.

Naskenovala jsem Vám i příjmení s -ig. V mém rodokmenu je příjmení na -ich ve starých matrikách psáno s -ig, tak kdyby náhodou...
Přílohy
Liebich, Liebig BR.JPG
Libich BR.JPG
Karla55

Příspěvekod shr3k » pon pro 10, 2018 10:45

Děkuji moc, propátrám.
shr3k

Oblast pátrání: Slatiňany, Chrudim, Pardubice, Sezemice, Holice, Hroubovice, Chrast, Žumberk, Čankovice, Čechticko, Humpolecko, Sedlice, Želiv, Hořovice, Postoloprty, Třeboň, Dürnkrut, Střední Pováží, Wien, Frankstadt (Nový Malín), Lomigsdorf (Dlouhomilov)

Předchozí

Zpět na Knihovna