Dějiny Rakovnicka

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Dějiny Rakovnicka

Příspěvekod Ledvinka » stř říj 10, 2018 23:00

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte přístup ke knize Dějiny Rakovnicka od V.Kocky.Nemuzu ji sehnat.Zajima mne obec Městečko u Křivoklátu .
Díky
Ledvinka

Oblast pátrání: Kladno

Re: Dějiny Rakovnicka

Příspěvekod Monika » čtv říj 11, 2018 18:53

Jé, tak z téhle knihy by se mi taky hodilo pár obcí. Hlavně Mutějovice, Povlčín a Milostín. Lepší by ale bylo, kdyby někdo věděl, zda a kde by se dala kniha koupit. Děkuji. :)
Monika

Oblast pátrání: Lounsko, Slánsko, Kladensko, Rakovnicko, Nové Strašecí, Halič

Příspěvekod janek950 » čtv říj 11, 2018 19:23

Monika píše:Jé, tak z téhle knihy by se mi taky hodilo pár obcí. Hlavně Mutějovice, Povlčín a Milostín. Lepší by ale bylo, kdyby někdo věděl, zda a kde by se dala kniha koupit. Děkuji. :)

Je v nabídce jako reprint zde - https://dejinyrakovnicka.webnode.cz/, když pominu nabídku prvního vydání v antikvariátech se zhruba trojnásobnou cenou.
janek950

Oblast pátrání: Praha, Český ráj, Mladoboleslavsko, Berounsko, Uherskohradišťsko, Vizovicko, Černohorsko.

Příspěvekod Monika » čtv říj 11, 2018 23:17

Skvělé, děkuji! :D
Monika

Příspěvekod janamic » sob říj 13, 2018 22:10

Knihu si lze také vypůjčit, má jí např. městská knihovna v Rakovníku, vědecká knihovna na Kladně a určitě jí budou mít i další knihovny v regionu. Já jí měla před časem půjčenou jako meziknihovní výpůjčku. Václav Kočka zpracoval horu podkladů, ale myslím, že neměl k dispozici soupisy poddaných (dohledatelné v Soa Třeboň), a porovnáním jsem v knize našla i nepřesnosti.
Miana
janamic

Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Příspěvekod Monika » ned říj 14, 2018 0:13

To potvrzuji. Mám kapitolu o Nesuchyni a nějaké malé nesrovnalosti v přehledu gruntů jsem tam našla (ale zajímají mě jen asi tři grunty). Je to rozsáhlé dílo na jednoho člověka. Spíš bych se divila, kdyby tam nesrovnalost nebyla.
Monika

Zpět na Knihovna