Generální rejstřík k berní rule

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Menya » pon dub 10, 2017 18:57

Karla55 píše:
Menya píše:Dobrý den. Mohu, pěkně prosím, požádat o vyhledání příjmení Řimsa?


Řimsa v GR BR není.


Děkuji moc. Promiňte, že ještě otravuji, nemohla byste se podívat ještě na varianty Ržimsa a Rimsa? Předem díky.
Naposledy upravil Menya dne úte dub 25, 2017 10:52, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Menya
 
Příspěvky: 324
Registrován: čtv úno 18, 2016 14:35
Bydliště: Letohrad
Oblast pátrání: Poličsko
Rodokmen online: https://ogy.de/v4af

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » pon dub 10, 2017 20:03

Menya píše:
Karla55 píše:
Menya píše:Dobrý den. Mohu, pěkně prosím, požádat o vyhledání příjmení Řimsa?


Řimsa v GR BR není.


Děkuji moc. Promiňte, že ještě otravuji, nemohla byste se podívat ještě na varianty Ržimsa a Rimsa? Předem díky.


Bohužel nic.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod keplik » úte dub 11, 2017 7:29

Karla55 píše:
keplik píše:Dobrý den,

měl jsem pocit, že mi už na tu otázku ohledně příjmení Herm někdo odpověděl a že mi to moc nepomohlo, ale nikde to tu nemůžu najít, tak nevím, jestli se mi to akorát nezdálo. Můžete se mi na něj prosím když tak podívat ještě jednou? Díky.


Na předchozí stránce. Jinak pomáhá tlačítko Hledat anebo přehled Vašich příspěvků ve Vašem profilu.

Díky. Zvláštní. Než jsem se zeptal, třikrát jsem se podíval na každý příspěvek od té své původní žádosti a nic tam nebylo.
keplik
 
Příspěvky: 109
Registrován: stř čer 05, 2013 21:59
Bydliště: Praha/Lucemburk
Oblast pátrání: Praha; Vídeň; Klečetné, Pšovlky, Hořovičky, Hořesedly; Benešov, Vysoká Lhota, Neveklov, Hrzín, Kamenný Přívoz; Osek u Rokycan, Jablečno, Přísednice; Lysá nad Labem; Žatec; Litoměřice; Teremno (Volyň), Belgie...

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod roubalova » úte dub 25, 2017 10:48

Dobrý den,
moc bych poprosila o vyhledání jména v Generálním rejstříku - Kristl a jeho varianty Krystl, Krystol, Christl, Christol - obec Ostrov (Michelsdorf), panství Lanškroun, myslím že oblast Chrudimsko. Prosím i o úplnou citaci. Moc děkuji
L. Roubalová

Claricia píše:Pokud bude mít někdo zájem, nabízím vyhledání příjmení v generálním rejstříku k berní rule, který vyšel v nakladatelství Libri.

POZOR! Pokud vaši předci pocházejí z Moravy, v berní rule je nenajdete. Berní rula byla zpracována pouze pro Čechy!

Pro Moravu existují tzv. lánové rejstříky, ty ale zatím nebyly vydány.

Další knihy k dispozici:
Vlastivěda moravská - nové vydání - Dačicko, Slavonicko, Telčsko
literatura převážně se vztahující ke Kolínsku, Telčsku a Rakovnicku
roubalova
 
Příspěvky: 37
Registrován: čtv lis 17, 2016 15:08
Oblast pátrání: Východní Čechy, Ústecko-Orlicko, Dolní Dobrouč, Horní Dobrouč, Ostrov, České Petrovice

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod kimes » stř dub 26, 2017 7:48

[quote="Claricia"]Pokud bude mít někdo zájem, nabízím vyhledání příjmení v generálním rejstříku k berní rule, který vyšel v nakladatelství Libri.

Hezký den,
dovoluji si poprosit o vyhledání jména Teršl nebo Terschel[b][/b] v Berní rule, zejména mi jde o oblast Mělnicka,Mšenska, popř. Mladoboleslavska.
Za jakoukoli odpověď děkuji předem!
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » stř dub 26, 2017 21:29

roubalova píše:Dobrý den,
moc bych poprosila o vyhledání jména v Generálním rejstříku - Kristl a jeho varianty Krystl, Krystol, Christl, Christol - obec Ostrov (Michelsdorf), panství Lanškroun, myslím že oblast Chrudimsko. Prosím i o úplnou citaci. Moc děkuji
L. Roubalová

Přílohy
IMAG0001.JPG
IMAG0002.JPG
IMAG0003.JPG
IMAG0004.JPG
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » stř dub 26, 2017 21:35

kimes píše: Hezký den,
dovoluji si poprosit o vyhledání jména Teršl nebo Terschel v Berní rule, zejména mi jde o oblast Mělnicka,Mšenska, popř. Mladoboleslavska.
Za jakoukoli odpověď děkuji předem!


Teršl ani Terschel v GR BR nejsou.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule: Vyřešeno

Příspěvekod orech10 » sob dub 29, 2017 12:16

Dobrý den.
Je možné vyhledat jméno Zuber, případně Zůber v oblasti Teplicka, konkrétně obec Hrdlovka - Herrlich.

Předem děkuji.
Naposledy upravil orech10 dne sob dub 29, 2017 22:10, celkově upraveno 1
orech10
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte dub 25, 2017 18:01

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » sob dub 29, 2017 21:01

orech10 píše:Dobrý den.
Je možné vyhledat jméno Zuber, případně Zůber v oblasti Teplicka, konkrétně obec Hrdlovka - Herrlich.

Předem děkuji.
Přílohy
Zuber.JPG
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Mocker2 » ned kvě 07, 2017 9:14

Dobrý den,
mohl bych požádat o vyhledání příjmení Mocker v okolí Nechranic (oblast zhruba mezi Kadaní a Žatcem)?
Moc vám děkuji.
Mocker2
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob dub 22, 2017 15:07
Oblast pátrání: Nechranice, Přeskaky, Šanov u Rakovníka, Borohrádek, Solnice, Žamberk

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » pon kvě 08, 2017 21:18

Mocker2 píše:Dobrý den,
mohl bych požádat o vyhledání příjmení Mocker v okolí Nechranic (oblast zhruba mezi Kadaní a Žatcem)?
Moc vám děkuji.

Mocker:
Jakub – Ža – Malé Krhovice –p. Poláky – sedlák
Jiří – Ža – Přeskaky – p. Mory – sedlák
Matěj – Ža - Sedlec – p. Vilémov – chalupník
+ Mockerin Catharina – Lo – Franckenhammer – p. Hřebeny – Viehmagd
+ Mockerin Catharina – Lo – Liboc – p. Luby – Schwiger
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Generální rejstřík k berní rule - Vřešeno

Příspěvekod roubalova » stř kvě 10, 2017 9:37

Karla55 píše:
roubalova píše:Dobrý den,
moc bych poprosila o vyhledání jména v Generálním rejstříku - Kristl a jeho varianty Krystl, Krystol, Christl, Christol - obec Ostrov (Michelsdorf), panství Lanškroun, myslím že oblast Chrudimsko. Prosím i o úplnou citaci. Moc děkuji
L. Roubalová


Moc děkuji za pomoc.
L. Roubalová
roubalova
 
Příspěvky: 37
Registrován: čtv lis 17, 2016 15:08
Oblast pátrání: Východní Čechy, Ústecko-Orlicko, Dolní Dobrouč, Horní Dobrouč, Ostrov, České Petrovice

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Evael » stř kvě 10, 2017 12:53

Dobrý den,

prosím o vyhledání příjmení Lapáček na Bechyňsku. Předem moc děkuji.
Evael
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 07, 2017 20:10
Oblast pátrání: Bechyňsko

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod contessina » stř kvě 10, 2017 13:34

Dobrý den,

prosím o vyhledání příjmení Drtina. Lokalitu neznám, tu právě hledám - velmi silná rodová linie se najednou beze stopy přetrhla, poslední mě známý předek je Jiří Jakub Drtina, syn Jiřího Drtiny a matky Apoleny, narozen v Čáslavi roku 1705. V soupisu poddaných dle víry v Čáslavi nejsou, nenašla jsem je ani jinde ve svazku "Čáslavsko". Náhodnými pokusy mi Drtina vyskočil v Kolíně nebo třeba v Praze, ale jde vždy o ojedinělé zápisy bez zjevné návaznosti. Děkuji předem!

Zuzana
contessina
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte dub 28, 2015 21:49
Oblast pátrání: Přední a Zadní Arnoštov, Roubanina, Slatina, Langendon (Lípa), Křenov, Městečko Trnávka, Jevíčko, Dlouhá Loučka; Újezd u Černé Hory, Moravské Knínice; Lazinov (Letovice); Moravská Ostrava, Týniště nad Orlicí, Čáslav.

Re: Generální rejstřík k berní rule

Příspěvekod Karla55 » stř kvě 10, 2017 20:05

Evael píše:Dobrý den,

prosím o vyhledání příjmení Lapáček na Bechyňsku. Předem moc děkuji.
Přílohy
Lapáček.JPG
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

PředchozíDalší

Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků