"Kurz" pro začátečníky

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

"Kurz" pro začátečníky

Příspěvekod František F. Trávníček » ned zář 03, 2006 20:33

Při listování na Mageu jsem zaregistroval, že v Praze se každým rokem koná určitý kurz pro začátečníky v genealogii. Přiznám se, že i když dělám genealogii asi dva roky stále se cítím začátečníkem a při návštěvě MZA v Brně vždy v němém úžasu pozoruji některé genealogy, kteří se orientují především ve čtení textů před rokem 1865. Já osobně s tím mám velký problém a kdyby ten kurz neprobíhal v Praze a trochu tak z ruky, asi bych se jej zúčastnil. Je něco podobného organizováno i v Brně nebo někde zde na Moravě a nejraději asi o víkendu třeba jako víkendový kurz? Rád bych se o mnoha věcech poučil.
Čest a odpovědnost - Honor et periculum
Uživatelský avatar
František F. Trávníček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 31, 2006 21:24
Bydliště: Valtice

Kurzy v Brně

Příspěvekod Senga » ned zář 03, 2006 20:51

Zalistujte na Mageu ještě více zpět na 24.8.06.
Je tam informace o kurzech v Brně - www.volny.cz/mghs
Senga
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon srp 21, 2006 23:00
Bydliště: Praha-východ

Poděkování

Příspěvekod František F. Trávníček » pon zář 04, 2006 11:35

Díky za odpověď. Byl jsem tou dobou na dovolené a pro množství příspěvků na mageu jsem to asi přehlédl
Čest a odpovědnost - Honor et periculum
Uživatelský avatar
František F. Trávníček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 31, 2006 21:24
Bydliště: Valtice

Kurzy pro genealogy

Příspěvekod Val » pon zář 04, 2006 14:03

Tyto kurzy jsou pořádány jen v Praze a v Brně? V Pardubicích existuje pobočka České genealogické a heraldické společnosti, ale nikde nic. Nevíte někdo ještě o něčem? Díky.
Uživatelský avatar
Val
 
Příspěvky: 90
Registrován: pát srp 04, 2006 19:03
Oblast pátrání: Letohrad - Červená, Pustiny, Hradec Králové, Praha, Habry

Příspěvekod VLVOJTA » pon zář 04, 2006 18:38

Val: Bohužel poblíž HK nikdo nic nepořádá, sám jsem něco podobného sháněl. Na MAGEU se sise plánovalo uspořádat kurs (někdy v 01/ nebo 02/2006) v Pardubicích, ale pro fatální úraz pořadatelky z kurzu sešlo.

Pak něco podobného chtěla pořádat nějaká dívčina (jméno si již nepamatuji) z Trutnova někdy na jaře 2006, ale pro nezájem z toho sešlo.

Cena obou kurzů byla někde lehce přes 1000 Kč.
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Val » pon zář 04, 2006 18:44

VLVOJTA: Bylo by bezva, kdyby se toho někdo ujal, jenom tady zaregistrovaných je nás z východních Čech poměrně dost. Myslím, že by zájem byl.
Uživatelský avatar
Val
 
Příspěvky: 90
Registrován: pát srp 04, 2006 19:03
Oblast pátrání: Letohrad - Červená, Pustiny, Hradec Králové, Praha, Habry

kurz?

Příspěvekod Krony » úte úno 02, 2010 20:56

No tak od posledniho prispevku v tomto odkazu uz ubehly 4 roky. Take se zacinam dostavat do faze, kdy uz mam citelne matriky proprouzdane a dostavam se k naprosto necitelnemu kurentu, ze ktereho jsme uplne zoufala. Nevite nahodou nekdo o nejakem aktulanim kurzu v Praze? Popripade prosim o presne www stranky. Nezbude mi nic jineho, nez to zacit nekde drtit. Predem dekuji. Krony
Martina Kronusová
Krony
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 17, 2008 19:11
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Senga » úte úno 02, 2010 21:55

Senga
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon srp 21, 2006 23:00
Bydliště: Praha-východ


Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků