Hledání v USA

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Hledání v USA

Příspěvekod lerak » sob dub 13, 2013 8:22

Možná to budete znát, ale pro hledání živých lidí v USA lze využít server http://www.spokeo.com/. Služba je placená a má různé verze. Nejnižší verze je za 15 dolarů na 3 měsíce a může Vám pomoci. Server agreguje data ze sociálních sítí a E-mailů. Není to žádný zázrak, ale když najdete příbuzné tak to potěší.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Hledání v USA

Příspěvekod Rooka » ned črc 07, 2013 14:19

Ahoj přátele, prosím kde najít návrat předka a jak, když vím že jeho děti se narodily v Obci Lyutha, odkud pocházel a vím, že se vrátil do obce Lyutha Zakarp.oblast, kde v roce 1922 zemřel, bohužel nevím však kdy a v jakém termínu odjel do Ameriky (Kanady) jelikož v roce 1901 -1905 - 1909 - 1914 - 1916 se mu narodily děti. bhž přesný data vím pouze u mého dědy a jeho sestry, a datum jeho umrti. předem děkuji za jakou koliv inforamci. Michal
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Hledání v USA

Příspěvekod Lucka. » ned črc 07, 2013 20:40

Není o něm záznam v seznamech Ellis islandu http://www.ellisisland.org/?
Lucka.
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv úno 21, 2013 17:54

Re: Hledání v USA

Příspěvekod Rooka » ned črc 07, 2013 20:50

Lucka. píše:Není o něm záznam v seznamech Ellis islandu http://www.ellisisland.org/?


Ahoj Lucko, možná že je, ale toho jména koho hledám, je na seznamu více, bohužel další co nevím kdy mohl odplout a jméno mého hledaného je Jánoš Malik bhž nevím ani jak ho tam zapsali jakou lodí odplul a odkud, a co se mně a angličtiny týče jsem na 10mínus :-( jelikož neovladam AJ ani jiny jazyk kromě polštiny češtiny neovladam :oops:
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Hledání v USA

Příspěvekod Lucka. » ned črc 07, 2013 23:14

Osob se jménem Janos Malik je tam 29, ale pokud znáte rok narození nebo místo narození dá se vyhledat ten váš, základní informace jako jméno, rok příjezdu a věk osoby v době připlutí a místo odkud osoba pocházela (místo bydliště), se objeví bez registrace, po registraci, která je zdarma, se můžete dostat k dalším záznamům, jako povolání, cíl cesty, ale i barvu vlasů či očí dané osoby...
http://www.ellisisland.org/search/match ... &dwpdone=1
Lucka.
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv úno 21, 2013 17:54

Re: Hledání v USA

Příspěvekod Rooka » ned črc 07, 2013 23:25

Lucka. píše:Osob se jménem Janos Malik je tam 29, ale pokud znáte rok narození nebo místo narození dá se vyhledat ten váš, základní informace jako jméno, rok příjezdu a věk osoby v době připlutí a místo odkud osoba pocházela (místo bydliště), se objeví bez registrace, po registraci, která je zdarma, se můžete dostat k dalším záznamům, jako povolání, cíl cesty, ale i barvu vlasů či očí dané osoby...
http://www.ellisisland.org/search/match ... &dwpdone=1


Zdravím, právě to je co nevím a když jsem se ptal tety (97let) jestli by nemohla zapátrat v paměti zda jel v době před jejím narozením coý by mohlo bejt obdobi 6.12.1916 se narodila zda jel v te době a nebo driv a to ona uz neví, jen v době narození Janošovi jemu bylo 51 a teta pravdepodobně byla posledni dcera a narozená na Lyutě nevím zda spadalo pod ZKU nebo Madarsko ba dokonce ČSSR nebo rakouskouhersko v roce 1914 pri narozeni Jurka 49 a v tomto věku jsem tu zadneho Janoše nenašel vím že se narodil +/- 1864-1867 ale jakej den netuším Michal :-(
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Hledání v USA

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon črc 08, 2013 7:34

No malá naděje je pokusit se najít nějaký krajanský spolek pro kraj, kde je Lyutha (Užhorod???) a tam je poprosit, zda by nenašli Janošovo narození... S tím pak hledat na Ellis Island....
S úřady tam asi není možné moc jednat- neodpovídají..... Nejen mně.
V nejhorším se dá požádat UA ambasáda o vyhledání údajů- kontaktování úřadů na Ukrajině- ale mám pocit, že to stojí 1000 Kč a trvá to dlouho.....
Mně se bohužel najít předka nepovedlo.....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Hledání v USA

Příspěvekod Rooka » pon črc 08, 2013 7:47

Karolina Vernerova píše:No malá naděje je pokusit se najít nějaký krajanský spolek pro kraj, kde je Lyutha (Užhorod???) a tam je poprosit, zda by nenašli Janošovo narození... S tím pak hledat na Ellis Island....
S úřady tam asi není možné moc jednat- neodpovídají..... Nejen mně.
V nejhorším se dá požádat UA ambasáda o vyhledání údajů- kontaktování úřadů na Ukrajině- ale mám pocit, že to stojí 1000 Kč a trvá to dlouho.....
Mně se bohužel najít předka nepovedlo.....


Ahoj Karolino, zkousel jsem spolek TGM, a zkoušel jsem i sehnat kontakt na Vasila Šebu, schodou okolností má teta (97) se znala, pravděpodobně z jeho maminkou, sestru bych už díky věku netipoval, i když panovi muze bejt kolem 70+/- a nevím jak dohledat kontakt na Zakarpats'kij Krayeznavchij Muzej
88000, UZHGOROD, Kapitul'na Vul., 33
Města: Užhorod , kde děla řiditele, který pochází přímo z tej obce. ale rád bych email, ale jak neumím jazyk jsem ztracený :-((
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Hledání v USA

Příspěvekod Lucka. » pon črc 08, 2013 7:58

Když zadám do systému narození 1867+-5 let zbyde už jen sedm záznamů o osobách jménem Janos Malik http://www.ellisisland.org/search/match ... &dwpdone=1
V názvech měst mohou být chyby ( u mnou hledané osoby bylo v zápisu Wier, ale ve skutečnosti se jednalo o Wien), chtěloby by to se přihlásit do databáze a podívat se na passanger record, jsou tam i odkazy na blízkou osobu doma (př. u mé příbuzné otec), u vašeho předka by to mohla být např. manželka. Já bych se vám do databáze podívala, ale zapoměla jsem heslo a ověřovací email zatím nepřišel :( nejsem si jistá, zda přijde brzo protože muzeum Ellis island je po hurikánu Sandy stále uzavřené. Ale zkuste se zaregistrovat, třeba přijde ověřovací email hned.
Neznáte jména jeho rodičů? Nějaké informace by mohly být tady
https://www.familysearch.org/search/rec ... 800%7E1860
Lucka.
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv úno 21, 2013 17:54

Re: Hledání v USA

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon črc 08, 2013 8:14

Souhlasím s Luckou- jestli už jich je jen 7, tak to stojí za to se přihlásit a projít to..... :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Hledání v USA

Příspěvekod Rooka » pon črc 08, 2013 12:25

schodou okolností na umrtním listě, se jeho rodiče vyskytují Tivador Málik a Marye Solyak, ale odkud jsou nebo se narodily, kde zemřeli ba dokonce, kde měli svatbu nevím :( Michal
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Hledání v USA

Příspěvekod artepa » pon črc 08, 2013 14:46

Dobrý den,
našla jsem jinou adresu na Klub T.G.M. http://www.krajane.net/societyDetail.view?id=716; http://www.klubtgm.cz/kontakt.php
Kontakt na krajanský spolek
Předseda spolku: Ivan Latko
Poštovní adresa kanceláře: ul. Drugetiv - Dom Prosvita, 88001 Užhorod
E-mailová adresa: latkouzg@mail.ru, czech-uzhorod@list.ru
Skype: ivan.latko
Z jiného článku jsem pochopila, že předsedové krajanských spolků v zahraničů češtinu a slovenštinu ovládají. Možná by Vám mohl pomoci p. Ivan Latko. Případně by Vás mohl nasměrovat
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Hledání v USA

Příspěvekod Rooka » pon črc 08, 2013 15:08

ahoj dekuji za adresu, přeci bych raději sehnal kontakt na to muzeum a pana ředitele Vasila Šebu z obce Lyutha, ktery by mohl vědět vice, i když nemohu říct že mě bude rozumět o proti těm co jsou v TGM spolku M.
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Hledání v USA

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte črc 09, 2013 19:34

Tak hledejte v krajanském spolku kontakt na pana Šebu, ne?
Pokud byste chtěl pomoci s dopisem, aby byl dobře česky, tak Vám rádi pomůžeme, jen napište, co byste tam chtěl poslat.....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Hledání v USA

Příspěvekod Zora » úte črc 09, 2013 19:42

Karolina Vernerova píše:Tak hledejte v krajanském spolku kontakt na pana Šebu, ne?
Pokud byste chtěl pomoci s dopisem, aby byl dobře česky, tak Vám rádi pomůžeme, jen napište, co byste tam chtěl poslat.....


MIchal česky umí, je Čech, spíš jde u ruštinu nebo ukrajinštinu :-)))
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Další

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků