Pátrání na hřbitovech

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Příspěvekod Michal » ned led 27, 2008 18:51

Jsem v genealogii začátečník a hledání hrobů předků byla jedna z věcí, kterými jsem svoje bádání odstartoval :). Někdy si člověk při pochůzkách na hřbitovech s foťákem v ruce připadá trochu nepatřičně, ale musí se to překonat...
Na rozdíl od některých předešlých přispěvatelů jsem asi měl více štěstí. Podařilo se mi totiž nalézt hrob předka, narozeného v roce 1842. Měl jsem velkou radost. Je pravda, že čím menší a zapadlejší obec, tím méně se hroby obměňují.
Přeju hodně štěstí!
Uživatelský avatar
Michal
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon led 14, 2008 11:48
Bydliště: Střílky

Příspěvekod terminal » čtv zář 01, 2011 12:21

Zdravím všechny... Byl jsem se včera podívat coby turista na židovském hřbitově a opět jsem si uvědomil, jak asi měli (mají) židé jiný přístup k poslednímu odpočinku svých předků. Mají tam i (celkem) zachovalé hroby z 2 pol 19. století. Já byl rád, když jsem našel svého přímého předka (za pomocí jednoho zdejšího kolegy) na hřbitově Malvazinky, který zemřel v roce 1941. Vím i podle hřbitovní knihy, kde je pohřbená má pra-pra-bába, která zemřela 1929 (nicméně hrob je již zrušen). Jak jste na tom? Nacházíte hroby svých předků? Jaký máte nejstarší zachovalý?
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Nejstarší zachovalý hrob

Příspěvekod Val » ned zář 04, 2011 19:14

Hroby a hrobky jsou často cenným zdrojem informací. Mně se podařilo objevit několik zachovalých hrobů v Habrech, přičemž nejstarší předek se narodil roku 1801. Doplnila jsem si hodně údajů.
Uživatelský avatar
Val
 
Příspěvky: 90
Registrován: pát srp 04, 2006 19:03
Oblast pátrání: Letohrad - Červená, Pustiny, Hradec Králové, Praha, Habry

Příspěvekod Rooka » sob lis 19, 2011 18:32

Zdravím, je tu někdo z Benešova nebo jeho blízkého okolí předem děkuji Michal
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod bursica.d » ned lis 27, 2011 12:58

Jan píše:Můžem závidět Vídni, na oficiální stránce města je databáze pohřbených, datum pohřbu, místo pohřbení a datum do kdy je místo zaplaceno. U jednotlivých hřbitovů plán s čísly hrobů. Uvádějí, že je ve Vídni cca 1,6 milionu hrobových míst.
Ad Tomsa: proč jenom Habsburk, v nedávné době byl zrušen hřbitov v Brně, Husovicích, mimochodem pěkný. Dnes je to park kam nikdo nechodí a jeden kámen s upomínkou, že to byl hřbitov.


Oni ho zrušili ? A kdy ? Nevíte co se stalo s hřbitovními knihami a kde by se mohli najít ? Já to tipuji asi na Archív města Brna.
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Předchozí

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků