OCR pro rucne psany text s doucovanim

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Re: OCR pro rucne psany text s doucovanim

Příspěvekod zburget » pát dub 16, 2021 13:30

Jj, Chrome mi k srdci nikdy nepřirostl. Já používal od samého začátku Mozillu - tedy tehdy ještě Netscape. A když vyšel první Chrome, bylo to sice rychlé, ale nic to neumělo. A když už to konečně něco umělo, tak už to zase nebylo tak rychlé, abych měl důvod to začít používat. No a dnes je zase Firefox rychlejší, takže pořád nemám důvod Chrome používat. Na PC ho samozřejmě mám, ale jen z diagnostických důvodů :-) Takže mě nenapadlo to v něm zkoušet…
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12594
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: OCR pro rucne psany text s doucovanim

Příspěvekod matju » pát dub 16, 2021 14:18

No jo, dva lidi a oba zrovna Firefox:).
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Re: OCR pro rucne psany text s doucovanim

Příspěvekod zburget » pát dub 16, 2021 17:35

Takže k těm polygonům, co mi to nechce číst:
Nejdřív jsem opravil to, co přečetl, aby byly potvrzené přepisy aspoň těch přečtených polygonů. Pustil jsem trénink a následně přečtení nepřečteného.
Z těch polygonů, které nepřečetl napoprvé, nepřečetl opět nic. Přepsal jsem pak vždycky jeden řádek a pokaždé potom jsem pustil trénink a čtení. A nic - jako nikdy nepřečetl žádný z těch řádků, ale tak, že tam nebyla přečtená ani tečka. vůbec se o přečtení ani nesnažil.
Zkuste na to kouknout, jestli máte možnost si od toho nechat vysypat třeba ty vyřezané řádky, jestli se při tom řezání nedějou nějaké nepředloženosti.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12594
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: OCR pro rucne psany text s doucovanim

Příspěvekod zburget » pát dub 16, 2021 18:16

Tak ta klávesa Delete taky není ideální na mazání regionů :-(
přepisovl jsem text, chtěl jsem smazat špatně zapsaný znak a vymazal jsem si region :-(
Tohle se musí nějak vyřešit jinak!
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12594
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: OCR pro rucne psany text s doucovanim

Příspěvekod Davidh » pát dub 16, 2021 18:22

zburget píše:Tak ta klávesa Delete taky není ideální na mazání regionů :-(
přepisovl jsem text, chtěl jsem smazat špatně zapsaný znak a vymazal jsem si region :-(
Tohle se musí nějak vyřešit jinak!



Pokud máte označený celý region, tak se smaže i se všemi řádky. Můžu dát klávesu del pouze na mazání řádků.
Davidh
 
Příspěvky: 46
Registrován: čtv dub 08, 2021 13:25

Re: OCR pro rucne psany text s doucovanim

Příspěvekod Davidh » pát dub 16, 2021 18:24

zburget píše:Takže k těm polygonům, co mi to nechce číst:
Nejdřív jsem opravil to, co přečetl, aby byly potvrzené přepisy aspoň těch přečtených polygonů. Pustil jsem trénink a následně přečtení nepřečteného.
Z těch polygonů, které nepřečetl napoprvé, nepřečetl opět nic. Přepsal jsem pak vždycky jeden řádek a pokaždé potom jsem pustil trénink a čtení. A nic - jako nikdy nepřečetl žádný z těch řádků, ale tak, že tam nebyla přečtená ani tečka. vůbec se o přečtení ani nesnažil.
Zkuste na to kouknout, jestli máte možnost si od toho nechat vysypat třeba ty vyřezané řádky, jestli se při tom řezání nedějou nějaké nepředloženosti.


Podívám se proč to nečte ty vámi oklikané řádky.
Davidh
 
Příspěvky: 46
Registrován: čtv dub 08, 2021 13:25

Re: OCR pro rucne psany text s doucovanim

Příspěvekod matju » pát dub 16, 2021 19:17

zburget píše:Tak ta klávesa Delete taky není ideální na mazání regionů :-(
přepisovl jsem text, chtěl jsem smazat špatně zapsaný znak a vymazal jsem si region :-(
Tohle se musí nějak vyřešit jinak!


Jo taky jsem si to tak párkrát omylem smazala :( Co to udělat, aby se to ptalo, jestli chci řádek/region opravdu smazat? Nebo zas bude opruz to pořád potvrzovat?

Po zralé úvaze a po smazání několika dalších řádků a regionů navrhuju dát mazání řádků/regionu pod nějakou úúúúúúplně jinou klavesovou zkratku, protože jinak vždycky zmáčknu Delete, abych opravila něco v textu, podržím a smažu si všechno :)))
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Re: OCR pro rucne psany text s doucovanim

Příspěvekod zburget » pát dub 16, 2021 23:13

No, já označil řádek a přepisoval. A chtěl jsem v textu smazat špatně napsané písmenko. Zmáčkl jsem delete a zmizel celý polygon řádku :-(
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12594
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: OCR pro rucne psany text s doucovanim

Příspěvekod zburget » sob dub 17, 2021 18:03

Dopr***e práce :-( Zastavuju práci, dokud nebude pryč ta klávesa Del na mazání řádků. S tím se nedá dělat!!! Pořád si pod rukama mažu řádky místo mazání znaků v textu :-(
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12594
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: OCR pro rucne psany text s doucovanim

Příspěvekod Davidh » sob dub 17, 2021 19:56

Tak jsem dočasně zrušil funkci mazání řádku/regionu pro klávesu Del. Musím vymyslet jinou klávesu, kterou dám místo toho. Nebo můžete navrhnout jak by to mělo fungovat :)
Davidh
 
Příspěvky: 46
Registrován: čtv dub 08, 2021 13:25

Re: OCR pro rucne psany text s doucovanim

Příspěvekod matju » sob dub 17, 2021 20:43

Já osobně bych to dala na nějakou klávesovou kombinaci - třeba shift+delete. Nebo klidně jinou. Ať to prostě člověk nemačká omylem při mazání.
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Re: OCR pro rucne psany text s doucovanim

Příspěvekod zburget » sob dub 17, 2021 20:46

Crtl+Del nebo Ctrl+Backspace (Command+Backspace na OSX)
A ještě bych přidal na potrzení přepisu Enter na numerické klávesnici - občas do něj buším a divím se, proč mi to nemodrá, než mi dojde, že buším do blbého Enteru :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12594
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: OCR pro rucne psany text s doucovanim

Příspěvekod matju » sob dub 17, 2021 20:50

Jo ten enter na numerické klávesnici prosím také zfunkčnit, mám stejný problém :).

Chci se zeptat - má smysl odmazávat anotace, které si OCR samo vyznačilo a obsahují prázdné pole, nebo nějaký náhodný nesmysl?
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Re: OCR pro rucne psany text s doucovanim

Příspěvekod matju » sob dub 17, 2021 20:51

ctrl+ del mi taky vyhovuje...
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Re: OCR pro rucne psany text s doucovanim

Příspěvekod zburget » ned dub 18, 2021 6:58

Teď jsem narazil na ještě jeden nový problém. Když jsem si smazal nějaké řádky v dataset Test, sken …100.jpg, tak jsem znovu spustil rozpoznávání řádků (když ty ručně nakreslené polygony dělají problémy).
Vždycky jsem ručně promazal polygony, které tam byly navíc (třeba propité řádky apod.). Jenže po včerejším spuštění některé nejdou smazat - tedy přesněj - ony vůbec nejsou v tom seznamu vpravo dole.
Když kliknu na řádek, tak se v zesnamu příslušný region rozbalí a region řádek napíše bíle. Když ale kliknuá na některé řádky, nic se neoznačí. Zkuste kouknout na ten sken …100.jpg, levá strana úplně nahoře. Nad prvním potvrzeným řádkem jsou tři polygony, které označují asi propitý text. Když na ně kliknete, nic se nezvýrazní. A je jich na staně víc.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12594
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

PředchozíDalší

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků