Nová rubrika.

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Nová rubrika.

Příspěvekod vojta.becica@seznam.cz » pát zář 28, 2012 4:50

Dobré ráno, měl bych podnět na založení nové rubriky- Stěhovavý ptáci. Při čtení matrik v záplavě běžných místních příjmení často narážím na příjmení místně neznělá a hle- Pomeje odněkud z Čech, Anderle cihlář, Zelníček, Žiška ze Strážnice spleten s rodem Žofie Žiškové 1544, a pod. Co takhle oproti rubrice - hledám , byla založena jiná - naleznul se. Prostě se nám turistický předek zaláskoval a zůstal si jensámonvíkde . A hledej si ho ! Adresu nenechal, pobyt neznám, tak jej, syčáka, nahlásíme....... Domnívám se, že po nezbytné úpravě a domyšlení by tato nová databáze mohla dopomoci k zjednodušení a hlavně k vyvedení ze slepé uličky bádání nebo právě naopak !Jedná se hlavně o řemeslníky, mlynáře, učitele, kněží, hajné, správce, emigraci, války a pod. Pomáháme si takto s několika přáteli, ale je to pomoc regionální a to, kam si nějaký předek odskotačil nám zůstává utajeno. Každý máme své zkušenosti , kolik tato záliba obnáší času a každá informace je dle toho ceněna. Já jsem za těch intenzivních 5 let oslovil desítky jmenovců a přineslo mi to pouze frustraci a vztek, protože odpovědi - ano, já jsem také Bečica, dědeček se vrátil z války raněn, nosil hůlku, byl malý a kouřil fajfku nebo - já také sestavuji rodokmen.... že Čestmíre Bečico !!! , to vás naplní příbuzenskou přízní, až z vás přetéká. No, vidíme, kde žijem...... S pozdravem Vojta.
vojta.becica@seznam.cz
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát pro 24, 2010 21:31

Re: Nová rubrika.

Příspěvekod Jan » pát zář 28, 2012 9:51

Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno


Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků