Jak se dostat k tisku?

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Jak se dostat k tisku?

Příspěvekod MildaK » sob dub 19, 2008 7:37

Mám prosbu. Potřeboval bych sehnat Národní obrodu z 6.1.1946, kde je článek Karla Absolona. Máte se sháněním nějaké zkušenosti nebo nápady?
MK
MildaK
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned čer 17, 2007 18:55
Bydliště: Sloup

Příspěvekod Vizi » sob dub 19, 2008 17:45

Přes on-line katalogy knihoven

http://sigma.nkp.cz/F/ - Katalogy a databáze Národní knihovny ČR, doporučuji Souborný katalog ČR (SKC resp. SKCP). Pokud se jedná o Národní obroda : kalendář českého lidu pak by její výtisky měly být v Moravské zemské knihovně Brno.

Následně jsem přes katalog této knihovny http://snape.mzk.cz/ zjistil že asi spíš sháníte Národní obroda : ústřední orgán Československé strany lidové, ta je v této knihovně taktéž k dispozici.
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun

Národní obroda

Příspěvekod MildaK » sob dub 19, 2008 18:20

Díky! To Brno je pro mě blíž.
MK
MildaK
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned čer 17, 2007 18:55
Bydliště: Sloup

Re: Jak se dostat k tisku?

Příspěvekod kratec » ned dub 20, 2008 5:19

MildaK píše:Mám prosbu. Potřeboval bych sehnat Národní obrodu z 6.1.1946, kde je článek Karla Absolona. Máte se sháněním nějaké zkušenosti nebo nápady?


Jste-li v některé knihovně v místě bydliště registrovaným čtenářem, dotažte se, zdali nabízí Meziknihovní výpůjční službu. Pokud ano, prostřednictvím knihovny si můžete zažádat o kopii Vámi zmíněného článku. Knihovna by Vám měla sdělit předpokládanou cenu, zpravidla je to cca 2 Kč za 1 stranu. Takže třeba Vás to vyjde levněji než se trmácet do Brna, jste-li mimobrněnský.
kratec
 
Příspěvky: 63
Registrován: sob led 20, 2007 18:32
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Brno, Mokrovousy, Nová Ves u Chotěboře, Praha


Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků