Návrh na vedení diskuse

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod zburget » pon srp 10, 2020 1:32

greghouse píše:…Kdyby se tam místo mě objevili někteří zdejší tazatelé, tak se snad s matrikářkou pobijou.
Nepobijou - tam proti nim stojí živý člověk a navíc ouřada. Jenže tady proti nim stojí monitor a 105 klapek. :-) To je pak hodně lidí silných v kramflecích.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod Viola » pon srp 10, 2020 7:13

zburget píše:
greghouse píše:…Kdyby se tam místo mě objevili někteří zdejší tazatelé, tak se snad s matrikářkou pobijou.
Nepobijou - tam proti nim stojí živý člověk a navíc ouřada. Jenže tady proti nim stojí monitor a 105 klapek. :-) To je pak hodně lidí silných v kramflecích.


Bohužel máte pravdu, hodně lidí si myslí, že monitor snese všechno. Monika píše "na druhém konci je člověk, který má pocity", ale že Vy pane Burgete jste taky vlastně na druhé straně a taky máte pocity, to už je nezajímá, pocity čtenáře jsou přece přednější.

Nemyslím si, že máte zapotřebí se za svůj styl nebo dokonce obsah komunikace omlouvat nebo jej měnit.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod luko » pon srp 10, 2020 12:14

Shrnu to. Není potřeba sklouzávat k nějaké hyperkorektnosti, aby se náhodou moderátor někoho nedotkl. Nemyslím, že by zdejší moderátoři byli nějací bojoví psi. Díky vám za vyvážené vedení fóra.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod lenle » pon úno 08, 2021 19:07

Natrafila som na túto debatu a musím sa priznať, že mám podobné pocity ako pán rodokmen2020. Aby sme si rozumeli, som veľmi vďačná že existuje toto fórum a že sa tu stále nájde dosť nadšencov, ktorí radi pomôžu, ale niekedy toľko premýšľam nad tým, či je príspevok podľa pravidiel po formálnej stránke, až mám trochu obavu ho odoslať. A niekoľkokrát som si to dokonca rozmyslela, aby ma niekto nebodaj neobvinil, že sa nesnažím. Pritom opak je pravdou, nad matrikami (a všeobecne bádaním) som prebdela už mnoho nocí.
Nechcem nikoho uraziť, ale to upozorňovanie na formálne pravidlá sa mi zdá už trochu prehnané. A to sa snažím pravidlá dodržiavať, len nie vždy si ich človek uvedomí, alebo sa mu zdajú logické. Beriem to však ako nutné zlo, snažím sa opraviť podľa pokynov, pomyslím si svoje, a poďakujem tým, ktorí mi reálne pomohli. 
Ono tak ako všade, aj tu sa stretávajú rôzni ľudia, takí ktorí radi poradia keď vedia, aj takí ktorí potrebujú dať vedieť že vedia, aj tí čo sa snažia a určite aj tí čo sa nesnažia a chcú len rýchlu odpoveď bez námahy...len problém je, kto rozhodne či dotazujúci vynaložil dostatočné úsilie? Čo je tá "norma"? Stačí hodina snahy, alebo treba napríklad sedieť nad zápisom najprv celú noc a až potom sa smie spýtať? Je toto fórum na to, aby skúmalo motiváciu alebo súdilo tých čo sa pýtajú? A môže si byť niekto taký istý, že ju posúdil správne? Prikláňam sa k názoru, že kto chce pomôže a kto nechce, nepomôže, veď ani nikto nikoho nenúti. Samozrejme uznávam, že nejaké pravidlá byť musia, ale podľa mňa by tu nemusel byť až taký prísny režim, nemám pocit, že by niečomu prospieval, skôr naopak, niekedy môže odradiť aj inak slušných a snaživých  ľudí. Opakujem ešte raz, myslím si, že fórum robí veľmi záslužnú činnosť, len možno by nebolo na škodu niekedy popremýšľať aj nad formou...
lenle
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 13, 2011 19:11
Oblast pátrání: CZ - Dnešice a okolie
SK - Kaplna, Ružomberok, Papradno

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod Zora » pon úno 08, 2021 19:17

děkujeme za názor. Z
edit
Projděte si minulost fóra, projděte si diskuse na toto a podobné téma, ať jste alespoň trochu v obraze. Moderátoři prostě nemají čas neustále vysvětlovat proč.
Toto fórum funguje jako pomoc pro ty, kdo se chtějí něco naučit, posunout se, pokud někdo potřebuje jen číst a číst, nevložit svůj čas, svou námahu, zcela jinde najde jiné genealogické sdružení.

Opravdu vstřícně a rádi pomáháme tam, kde je vidět vlastní snaha kolegy, no a tam, kde není předloženo nic, prostě ta pomoc asi nepřijde.
Na fórum jste vstoupila a zavázala jste se dodržovat pravidla, Ok. Pokud Vám naše pravidla z nějakého důvodu nevyhovují, asi to není chyba fóra.

a ještě informace.
Všichni moderují zdarma, ve svém volném čase, bez jakékoliv odměny. Docela by se mně líbilo, kdyby se tu mihla také nějaká pochvala na práci moderátorů.


Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod Zora » pon úno 08, 2021 19:46

Dívala jsem se na Vaše příspěvky.

např. zde
viewtopic.php?f=9&t=53610&p=244622#p244622
špatně napsaný předmět, záměna matriční události...
chcete otce narozeného, ale je to oddací zápis... nenapíšete ani v náznaku obec, oblast.

Vložíte odkaz na familysearch, přitom ne všichni mají registraci, čili na zápis nevidí...

následuje diskuse na téma, že by bylo vhodné tam nechat Sk, ovšem to tam ještě není uvedena obec. Následně opravíte vložíte název obce, , ejhle jasný slovenský název, dál není třeba nic doplňovat.
Neuvědomujete si, že odkazujete na zápis z r. 1875, kdy prostě Slovensko (ani Česko) neexistovalo (proto to také do předmětu nepíšeme).
Nechápu, proč hledáte chybu na straně moderátorů, když jste ji prvotně udělala Vy. Nikdo Vám nic nevyčítal, jen jste byla upozorněna, co není správně a co je třeba opravit.
Vy máte zápis vyřešený, a moderátory to stálo dost času navíc.

Nic víc, nic míň. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod Zora » pon úno 08, 2021 19:52

viewtopic.php?f=5&t=53487

to je ten příspěvek, kde jste hledala
Mária Mašek, Horušany, 1872?
Podívejte se, kolik kolegů se Vám snažilo pomoci, listovali matrikami, hledali, myslím si, že zde je jasně vidět, že fakt všichni rádi pomůžeme.
Na jednotlivci je pak , aby dodržoval pravidla , dalo by se říct, že jde o pravidla v sekci čtení.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod zburget » pon úno 08, 2021 20:16

Já bych s dovolením taky zareagoval na několik myšlenek v tom příspěvku od lenle:
Pravidly svázaná je zde víceméně jen sekce "Čtení starých materiálů". Je to nejexponovanější místo fóra, kde pro zachování pořádku a přehlednosti ta pravidla opravdu vyžadovat musíme. V jiných částech fóra víceméně pravidla nejsou. Tam se vám maximálně stane, že někdo z moderátorů nazná, že příspěvek není umístěný úplně správně a přesune ho do jiného místa. Ale to bude jen proto, aby se vám mohlo dostat lepší odpovědi.
Zrovna nedávno jsme tady ale řešili přesný opak toho, co popisujete, kdy se v sekci "Úplně volně, ale slušně" objevil odkaz na video s genealogií nijak nesouvisející a u některých uživatelů se zvedla velká vlna odporu. A když jsme, jakožto moderátoři, napsali, že ten příspěvek tam být může, protože vyhovuje danému místu, i když s genealogií fakt nic společného neměl, znovu jsme byli ti špatní, kteří nezakročili a nezakázali to. Takže na jedné straně je problém, když uživatele omezíme (tím, že vyžadujeme pravidla v místě, kde jsou) a na straně druhé je problém, když uživatele neomezíme a hájíme jeho právo napsat to, co napsal (i kdybychom s tím třeba vůbec nesouhlasili). Takže tak - prostě ať uděláme, co uděláme, stejně je to vždycky v něčích očích špatně. Zora by mohla vyprávět…
Ale zpět k těm pravidlům v sekci Čtení (jak jsem psal, jinde pravidla prakticky nejsou) - pravidlo nejdůležitější a nepřekročitelné je spráně napsaný předmět dotazu - to je důležité kvůli pořádku a přehledu. A s tím souvisí i označení vyřešeného dotazu. Vše ostatní je sice taky důležité, ale už je to vedlejší.
Když bude přepis proveden špatně nebo nedostatečně, budete jen upozorněna na to, jak by to podle pravidel mělo být napsáno jinak. Já osobně vás budu tlačit k tomu, abych to naučil přečíst vás samotnou. Ale nikomu jinému nezakazuju, aby vám to přečetl a dal dohromady i bez té případné vaší snahy. Každý to může kdykoli vyřešit podle vlastního uvážení a nikomu při tom nebudu trhat hlavu. To, že nikdo jiný nějaký dotaz nevyřeší znamená, že všichni pravděpodobně souhlasí s tím, co tam napsal moderátor.
Takže - berte to tak, že jediné, co vám moderátor bude nařizovat, je správně zapsaný předmět. Vše ostatní je jen doporučení k tomu, aby váš dotaz měl co největší šanci na rychlé a kvalitní vyřešení.
Spousta lidí to přesně takhle chápe a nemá s pravidly nejmenší problém. Jenže pak se tady občas objeví někdo, kdo bude tlouct pěstičkou do stolu a křičet vy musíte a musíte a musíte a vy mě buzerujete a chcete po mně něco, co chtít nesmíte… No, jak to tak asi potom dopadne… S takovým se tady opravdu pak nikdo nemaluje. A pak často následuje diskuze podobné tady téhle. Když s nějakým "nepřizpůsobivým" moderátoři vyrazí dveře, okamžitě se tady vždycky vyrojí houf ochránců práv chudáků tazatelů před despotickými moderátory.

Pro vás budiž dobrou zprávou to, že se v žádném případě nemusíte bát sem dát jakýkoli dotaz. U čtení nemusíte nad přepisem sedět celou noc. Jen se ho prostě pokuste co nejvíc vyluštit. Ono je to většinou dobře vidět, jestli je přepis odfláknutý a nebo jestli má jen tazatel problém se čtením. Pokud budete mít s nějakým písmem problém, napište to. Nikdo se na vás škaredě nepodívá, když napíšete, že to a to písmo vůbec nedáváte. V takovém případě vám někdo přepíše třeba půlku, abyste měla možnost se něčeho chytit a naučit se to číst. Určitě nemusíte mít z ničeho, ani nikoho strach. Jediné, co budeme vyžadovat striktně je předmět. Ostatní jsou doporučení. Když se jimi nebudete řídit, výrazně snižujete šanci na vyřešení vašeho dotazu. Věřte, že za tu dobu, co jsem tady dobře vím, jak má dotaz vypadat, aby se jím někdo (ne nutně já) vůbec začal zabývat a jak vypadá dotaz, který budou všichni tiše ignorovat.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod Zora » pon úno 08, 2021 20:22

Já bych - možná nevhodně dodala, že je mnohem lepší věnovat čas bádání, rozhodně to přinese více pozitivních pocitů.

Ještě info, - na slovenském fóru mají jiná pravidla, tam se od tázajícího se nevyžaduje skoro nic. Zkuste se podívat, odkaz jsem Vám posílala. Já sama tam občas zajdu, především tehdy, když se jedná o maďarsky psaný zápis, a i slovenští kolegové jsou velmi znalí a velmi vstřícní... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod greghouse » pon úno 08, 2021 20:43

I v souvislosti s tím tématem o GDPR, do kterého jsem psal to moje povzdechnutí, a výtkou, která zde padla, že "diskuse by se neměla omezovat i když odbočuje", bych rád řekl, že je to občas otravné, když zde najdu téma, které např. řeší problém, který řeším také, nebo otázku, na kterou hledám také odpověď, a musím se prodírat několika stránkama různých diskusí o rozporech v názorech na chod fóra a jeho pravidel. Člověk pak má pocit, že přečetl mnoho stran textu, ale v duchu původně nastoleného tématu se toho dověděl nepoměrně málo.

Ono se pak snadno radí: "Když vás to nezajímá, nečtěte to (ten offtopic).". No ale jak to může člověk rozlišit, aniž by to přečetl.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 483
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod Zora » pon úno 08, 2021 22:34

Tohle vlákno je v sekci volně, tak napíšu trochu víc.
Mně v podstatě také vadí, když musím jako moderátor reagovat - především v sekci čtení - ale nejenom tam - a rozbít tím vysvětlivky k samotnému zápisu.
Nenapadá mě ale způsob, jak to řešit...
Přetahovat tyto nesouvisející části vlákna jinam, by sice mohlo být řešení, ale zase se může stát, že bude složité udržet srozumitelnou návaznost Přinášelo by to , bohužel , zase další práci pro moderátory.

Řešením by mohlo být otevřít "sekci" - info, nápady či požadavky na změny pravidel, která by byla určena jako komunikační "kanál" směrem k moderátorům. .
Otázkou je, zde pak se diskutující kolega spokojí pouze s konečnou odpovědí moderátorů (po poradě), nebo potřebuje i veřejně diskutovat.
Ve velké většině příspěvků, kde si někdo stěžuje na pravidla, na odpovědi, vysvětlivky, jde v podstatě o to, že konkrétní kolega neumí číst, zdá se mu to obtížné, má představu, že to za něj někdo udělá...
dalo by se pokračovat... nedává si do souvislosti přepsaná slova z předešlého příspěvku, nepožádá o překlad tam, kde textu vůbec nerozumí, má problémy přečíst, převést datum... , neumí se orientovat v seznamu matrik, nezná místopis, není ochoten se porvat s cizími jazyky, nebo si vůbec nepamatuje co má v rodokmenu ( i to tady už bylo).
On to ale nevidí jako svou chybu, ale jako naši neochotu mu pomoci.
Každý má možnost se zeptat, nechat si poradit, ale musí to nějak vyjádřit.

Jindy se řeší to, zda nečíst vždy, všem, cokoliv, ... znalí kolegové by asi někdy přispěli i rádi, ale je to kontraproduktivní, vkladatel dotazu by příště opět nic nepřečetl sám .
A takové by fórum být nemělo, nechceme nahrazovat profesionální genealogy, chceme pomoci, aby se každý, kdo se zajímá o genealogii, dostal pomocnou ruku, mohl posunovat sám. V žádném případě nechceme, aby se z fóra stala nástěnka actapublica.
Dostaly se ke mně také informace, že se kolegové stydí vkládat své příspěvky, kde jsou chyby. Inu, učený z nebe nespadl, nikdy jsme se tady nikomu nevysmívali. Za sebe bych dodala, že každý jednou začínal, a začít, to je první krok k tomu, naučit se být dobrým genealogem... (funguje to tak naprosto stejně u všech koníčků, i třeba při výcviku psa :-) A my tady nekoušeme. )
Na druhou stranu - když nezačnu, nic se nenaučím a pak asi genealogem nebudu - nechci vlastně být, chci mít jen rodokmen jako sousedi od vedle...
Přece každý koníček potřebuje zatnout zuby v jistých chvílích.

Nikdy neubližujeme, nikdy se nevracíme k tomu, co bylo, co kdo řekl, a pokud jsou další dotazy OK, zcela normálně na ně odpovídáme.

Autor tohoto vlákna hledal nějaké mlynáře, věnovala jsem hledání opravdu hodně času, a nebyla jsem samozřejmě sama , ale stejně následovala diskuse, proč musí opravovat ve čtení příspěvky, snad to vyznělo i dost kriticky a kolega sem, myslím přestal chodit...
Předpokládala bych, že rozumný člověk vnímá na jedné straně snahu druhého mu pomoci, na druhé straně potřebu zachovat přehlednost přehlednost fóra.
Někdy se mně zdá, že pomoc od členů fóra je vnímána jako nějaká nároková služba, povinnost, zatímco přizpůsobení se fóru je jakýsi výmysl, snad pro pobavení moderátorů...

Pokud máte, Greghouse, (kurňa, netuším, jak Vás mám oslovit , sorry) jakýkoliv nápad, jak řešit zaplevelování příspěvků, sem s ním, třeba něco vymyslíme.

A zase na závěr - moderátoři fóru věnují opravdu hodně času. Radši budu tenhle čas věnovat vyhledávání v matrikách, vysvětlování, řešení zapeklitých situací v matričních větvích... hledání odborných termínů .... a podobně, s vědomím, že se sama poučím, někomu pomůžu a on příště pomůže někomu jinému, než plýtvat časem na neustále vysvětlování, proč máme pravidla a proč trváme na jejich dodržování.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod greghouse » pon úno 08, 2021 22:53

On by to v ideálním světě byl spíše apel na diskutující. Je zřejmé, že by bylo nepraktické a další práci přidělávající chtít po moderátorech, aby manuálně rozvětvovali diskuse. Jen mi prostě nedává smysl, aby věci, které se dají často zřejmě řešit neveřejně mimo vlákna, řešily na místě. Ale prostě je to problém, který je na dodržení nějaké úrovně mnohem složitější, než napsat správný název tématu v sekci čtení a jaký i s tím je problém a jaké dlouhosáhlé debaty se nad takovou logickou věcí strhlo. Čili já to beru jako něco, k čemu prostě lidi není jak prakticky donutit. Zde je mnoho paralel se současnou epidemiologickou situací (nerozvádějme to :-D )

Já vím, že se tu diskutovalo spíše nad sekcí čtení, ale když se vrátím k tomu tématu "GDPR školní kroniky ...", tak si povšimněte, že místo toho, abych to rozváděl tam, tak to píšu sem, kde se to hodí, podle mého, logičtěji

A s tím oslovením si hlavu nelamte. Jak sem se kdesi dozvěděl, čeština umí skloňovat lecos, čili trváte-li na 5. pádě, skloňujte podle vzoru "muž", tedy "Greghousi" ;-)
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 483
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod Zora » pon úno 08, 2021 22:54

ozana píše:
luko píše:... na stranu druhou jsou někteří lidé přehnaně citliví na to, když není všechno jak si představovali. Natož aby ctili nějaká zavedená pravidla, která udržují fórum v činnosti...

Souhlas.

Souhlas. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod lenle » pon úno 08, 2021 22:58

Zora píše:děkujeme za názor. Z
edit
Projděte si minulost fóra, projděte si diskuse na toto a podobné téma, ať jste alespoň trochu v obraze. Moderátoři prostě nemají čas neustále vysvětlovat proč.
Toto fórum funguje jako pomoc pro ty, kdo se chtějí něco naučit, posunout se, pokud někdo potřebuje jen číst a číst, nevložit svůj čas, svou námahu, zcela jinde najde jiné genealogické sdružení.

Opravdu vstřícně a rádi pomáháme tam, kde je vidět vlastní snaha kolegy, no a tam, kde není předloženo nic, prostě ta pomoc asi nepřijde.
Na fórum jste vstoupila a zavázala jste se dodržovat pravidla, Ok. Pokud Vám naše pravidla z nějakého důvodu nevyhovují, asi to není chyba fóra.

a ještě informace.
Všichni moderují zdarma, ve svém volném čase, bez jakékoliv odměny. Docela by se mně líbilo, kdyby se tu mihla také nějaká pochvala na práci moderátorů.


Z


Pani Zora, ďakujem za reakciu. Budem stručná, lebo myslím, že čokoľvek by som napísala, našli by ste v tom nejakú chybu. Mimochodom, tie ktoré ste tu odcitovali, som si na základe upozornenia hneď aj opravila. Odkazy na slovenské fórum som si samozrejme všimla, nedalo sa nevšimnúť si, ako mi veľmi elegantne naznačujete, kam sa mám obrátiť... :) Keďzě si nemyslím, že som vyjadrením svojho názoru urobila niečo zlé, dovolím si aj naďalej navštevovať toto fórum, lebo verím, že ak slušne požiadam, pomoci sa dočkám, o čom som sa už presvedčila. A iste ste si všimli, že za pomoc sa vo svojich príspevkoch vždy snažím poďakovať.
lenle
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 13, 2011 19:11
Oblast pátrání: CZ - Dnešice a okolie
SK - Kaplna, Ružomberok, Papradno

Re: Návrh na vedení diskuse

Příspěvekod greghouse » pon úno 08, 2021 22:58

Zora píše:
ozana píše:
luko píše:... na stranu druhou jsou někteří lidé přehnaně citliví na to, když není všechno jak si představovali. Natož aby ctili nějaká zavedená pravidla, která udržují fórum v činnosti...

Souhlas.

Souhlas. Z

Pod tohle se taky podepisuju.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 483
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

PředchozíDalší

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků