Jak jste postupovali?

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Re: Jak jste postupovali?

Příspěvekod Monika » čtv kvě 25, 2017 21:49

Tak jistě, všichni, koho objevíme (nebo tedy objevím, abych byla přesná), jsou pro mě zajímaví (a je jedno, jestli to jsou mí předkové nebo předkové někoho jiného). Je v tom tajemství a pátrání a ta radost, když se něco povede najít. A k tomu obvykle zajímavé příběhy...

Ale to jsme úplně mimo téma :wink:
Monika

Oblast pátrání: Lounsko, Slánsko, Kladensko, Rakovnicko, Nové Strašecí, Halič

Příspěvekod Zora » čtv kvě 25, 2017 21:54

Zas tak mimo ne - je to jedna z možností, jak "dělat" genealogii... někdo další se třeba zaměří na vojenské působení předků, nebo dokáže spočítat, kolik obdělával polí, jaký měl majetek v dobytku, co bylo předmětem vejměnkářské smlouvy... Možnost je fakt hodně.
Z
Zora

Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Příspěvekod Twinny » čtv čer 29, 2017 14:03

Od dětství jsem si vymýšlela různé příběhy a na papír jsem kreslila většinou rozrody vymyšlených lidí. Potom jsem začala díky internetu tvořit rodokmen Marie Terezie. K vytváření svého rodokmenu jsem se dostala asi v patnácti. Stačila mi jen data o všech, koho si babičky pamatovaly. Poté se mi pod*lal počítač a vše šlo do ztracena.
V šestnácti jsem se rozhodla, že mi stačí základní rodokmen (prarodiče prarodičů).

Před nedávnem mi bylo sedmnáct a dokopala jsem se k pokračování (zatím pouze vývodu).

1. Okopírovala jsem si RL (svůj, rodičů, prarodičů) a OL (jen rodičů)
2. Vyslechla 150x babičky a chystám se na ostatní starší příbuzné
3. Začala jsem hledat v matrice (mravenčí práce - ale každý záznam mě posouvá dál, co do informací, to do motivace) - Buď hledám konkrétní osobu (pokud znám data), nebo prolézám knihy v konkrétní oblasti a občas se něco poštěstí.
4. Celková podoba bude nejspíš náčrt na papíře
Twinny

Oblast pátrání: Nákří, Dříteň, Zbudov, Dívčice, Dubenec, Nuzice, Bohunice, Velice, Kočín, Koloděje nad Lužnicí aj.

Předchozí

Zpět na Nápady