Příjmení v rodokmenech

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Příjmení v rodokmenech

Příspěvekod Majkas » čtv srp 03, 2006 12:46

Nevím, jestli to není nebetyčná blbost a zda se to dá vůbec provést, ale napadl mne jiný systém organizace příjmení. Nikomu se moc nechce prohledávat všechny příspěvky. Nešlo by nějak udělat celkový abecední seznam příjmení a každý, kdo jej má v rodokmenu, by k němu připadl svůj odkaz (e-mail nebo www) a pokud by měl nové, ještě se nevyskytující příjmení, mohl ho do seznamu doplnit? Asi moc velká fantazie, co?
Majkas
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon črc 31, 2006 10:46

Příspěvekod Dr. Taby » čtv srp 03, 2006 12:48

No když hledáš svoje příjmení, co se někdo zapsal, může použí možnost hledat a napsat tam ty svoje.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

příjmení s odkazy ?!

Příspěvekod MNICH » čtv srp 03, 2006 15:11

............by k němu připadl svůj odkaz (e-mail nebo www) a pokud by měl nové, ještě se nevyskytující příjmení, mohl ho do seznamu doplnit? Asi moc velká fantazie, co?


ale to už jsme u nás na rodclan.cz :lol:
MNICH
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte srp 01, 2006 12:09
Bydliště: Praha - východ

Příspěvekod Lyra » čtv srp 03, 2006 19:12

Nojo, Rodclan je moc fajn místo. Už jsem tam měla nějaké úlovky... :)
Uživatelský avatar
Lyra
 
Příspěvky: 98
Registrován: úte srp 01, 2006 17:44
Bydliště: Mor. Budějovice

Příspěvekod Tomsa » pon srp 07, 2006 18:09

Různé seznamy či databáze (příjmení, far, obcí, panství, ...) bych na tomto ani jiném auditku řešil spíše odkazem např. na tolikrát zmiňovaný ROD_CLAN apodobné, jsou na tuto funkčnost daleko lépe přizpůsobeny (např. vyhledávání).
Řešil bych tu spíše jednotlivé případy, kdy se badatel z libovolné příčiny zasekl.
Uživatelský avatar
Tomsa
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon črc 31, 2006 17:10
Bydliště: CZ, Nučice

datab.

Příspěvekod Cimrman » pát srp 11, 2006 8:20

MAJKAS, nápad je to dobrý, ale ostatní mají pravdu s rodem a clanem. De facto už to bylo vyhotoveno.

Já bych to ale detailně členil, třeba až na farnosti.
Každopádně díky za připomínku rod a clan databáze příjmení, už jsem tam asi 3 roky nic nezadal a to už eviduji kolem 250 příjmení v mém vývodu z 9 krajů, tak statisticko-teoreticky s někým z Vás bych se mohl "sejít" v nějaké oblasti.
Cimrman
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát srp 11, 2006 8:02
Bydliště: Praha

Diskuse dle jednotlivých příjmení

Příspěvekod Tomsa » pát úno 12, 2010 20:56

Nahrazovat databázové seznamy RodClan,Spoluzaci apod. zde jistě nelze už z důvodu jejich specifického zaměření.

Určitě však zapřemýšlejme! o zavedení DISKUSE ke hledaným příjmením, která právě jinde (na RodClanu a jemu podobných) velmi chybí. O čemž svědčí i zde zřízené téma hledaná příjmení.

Jak vykristalizovalo využití na jiných velkých diskusích (např. na Rootsweb:
http://boards.rootsweb.com/surname.aspx?sname=Dus&dc=25 )
je výhodné je členit dle jednotlivých příjmení, neb jistě se po čase nalezne více hledačů (ono stačí už jen když jsou 2) daného příjmení a ostatní ho nezajímají a mezi nimi se pak ztrácí zprávy k příjmení, které ho zajímá.

V tomto trochu hřešíme na to, že je tu zpráv zatím relativně málo a že je tedy projdeme. V případně, že si necháme zasílat novinky v nich ale chodí i zprávy o jiných příjmeních, když nejsou v samostatném tematu a tím je znehodnocujeme!!! Předmět zpráv je dobré využít na uvedení lokalizace -jako podtématu, čímž přehlednost, ale i využití novinek velmi zvýšíme, a tím zjednodušíme jak manuální tak automatizované sledování témat.

I mne odrazuje vybírat si pod čím seznamem začít diskusi o příjmení z oblasti, které mají ve svém seznamu další 2 hledači. U každého znovu to samé, když člověk bojuje s trochou volného času??? Už to že je člověk nucen procházet další zdroje, jine diskuse atd. je vhodné tam, kde to jde, podřídit zjednodušování struktury techto zdrojů (např. zde dělení na témata) jejich výhodnějšímu využívání.

Ne jinak např. zjistili faráři až po čase, že potřebují k matrikám také indexy ... :o [/url]
Uživatelský avatar
Tomsa
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon črc 31, 2006 17:10
Bydliště: CZ, Nučice

Příspěvekod jtks » sob úno 13, 2010 17:59

Jako nápad je to zajímavý. Navíc si myslím, že by se zřízením něčeho podobného nemusel být až tak velký problém. Vlastně by na podobném principu mohla fungovat sekce "příjmení v rodokmenech", kdyby se striktně dodržovalo pravidlo, že do nadpisu vlákna se zadá jedno příjmení ke kterému se vztahuje a v jednotlivých příspěvcích by členové mohli upřesňovat podrobnosti jako křestní jména, místa, data aj.

Ale stejně by se vpodstatě jednalo o duplikování databáze R+C.
jtks
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 05, 2007 21:38
Bydliště: Mořice

Příspěvekod venusev » sob úno 13, 2010 19:02

Rodoclan je super, ale jen pro ty kteří už jsou historicky registrovaní... nové registrace nefungují už rok...
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko

Příspěvekod Michal1 » pon úno 15, 2010 20:41

Nejde to ani na nové adrese rodopis.cz?
Michal1
 
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 09, 2008 11:15

Příspěvekod ozana » pon úno 15, 2010 21:18

Michal1 píše:Nejde to ani na nové adrese rodopis.cz?

Ne.
Kód: Vybrat vše
registrace
Registrace jsou dočasně pozastaveny.


je to stejná aplikace na náhradní (alias) adrese.
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Příspěvekod namor » úte úno 16, 2010 13:44

Už jsem to tady někde zmiňoval, ale teď to nemohu najít. Dotazoval jsem se na Rod&Clan, jak to vypadá s registracemi a 10.12.2009 mi došla odpověď :

Za stávající situaci se omlouváme. V současné době nemáme přesný termín
dokončení změn na serveru, ale rádi bychom nové registrace zprovoznili
začátkem příštího roku.

S pozdravem,

Honza Uher
www.rodopis.cz
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Re: Příjmení v rodokmenech

Příspěvekod Osip » stř úno 17, 2010 15:47

Majkas píše:Nevím, jestli to není nebetyčná blbost a zda se to dá vůbec provést, ale napadl mne jiný systém organizace příjmení. Nikomu se moc nechce prohledávat všechny příspěvky. Nešlo by nějak udělat celkový abecední seznam příjmení a každý, kdo jej má v rodokmenu, by k němu připadl svůj odkaz (e-mail nebo www) a pokud by měl nové, ještě se nevyskytující příjmení, mohl ho do seznamu doplnit? Asi moc velká fantazie, co?


Zdravím. Zatím se zde nikdo nezmínil o stránkách , klub Rodokmeny, genealogie na Okounovi- Stěhovavá povolání . Jeví se mi jako výborný doplněk Rodopisu.
Osip
Osip
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 03, 2010 13:19

Re: Příjmení v rodokmenech

Příspěvekod namor » stř úno 17, 2010 16:39

Osip píše:Zdravím. Zatím se zde nikdo nezmínil o stránkách , klub Rodokmeny, genealogie na Okounovi- Stěhovavá povolání . Jeví se mi jako výborný doplněk Rodopisu.
Osip


Ono také není skoro o čem. To je tak zeširoka pojmutý projekt, že by to byl v tom malém množství přispěvatelů takřka zázrak, kdyby se tam dva protnuli. Tím, že je pouze několik členů, kteří mohou do databáze zapisovat, tak to ty ostatní náhodné příchozí odrazuje od přispívání. Kdyby tam fungoval princip jako na Rod&Clan, tak by to bylo o něčem jiném.
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha


Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků